@marwel (21.11.2020 02:46): Nevim za jakou fusekli :D

Screen progressu, doby a dokonceni linky (jeste dneska a zejtra budu hrat dal, pak budu nolifovat Shadowlands)

Za tuhle dobu jsem dohral i RDR 2 nebo DS 3 (s tim, ze vsechno projdu a zabiju) a na AC je tohle nejdelsi doba, kterou mi jakykoliv AC zabralo. A to nejsem zadnej rusher. Hraju side questy, delam ostatni featury atd. Treba Witchera 3 jsem hral 120 hodin, tam jsem ale delal skutecne vsechno. Snazil jsem se 10 dni hrat nonstop, nespal a proste vysbiral kazdej puntik. Od Witchera 3 nemam v zadny hre tohohle stylu potrebu vse prozkoumavat, vse vyzobavat, ale zaroven neignoruji content, leveluju a delam od vseho neco.. mozna pomohlo i to, ze dialogy ctu vlastnim zrakem a jakmile to doctu, tak dam skip. A daber je casto ani ne v pulce radku. Pak kdyz k necemu prijdu, tak to hned lehne. A za tech 60 hodin se asi dost casu usetri/nascita..
@Paul (20.11.2020 22:54): To je prave ono, ty world eventy pusobi ze do hry vubec nepatri, jako kdyby je tam nekdo proste flaknul bez souvislosti, stoji naprosto mimo vsechno deni a jsou... divne. Jsou jednim z duvodu proc to ma pro me prave nulovou imerzi. Krom toho se vzdy odehravaji na jednom malickem prostoru, vetsinou musite neco podpalit a pak jedete zase dal. Proste je to cele strasne divne. Odyssey ma spoustu chyb, ale alespon pusobi pomerne celistve a v ramci moznosti uveritelne. Valhalla tak bohuzel vubec nepusobi. Jinak dabing Eivor je zajimavy. Pokud hovori v takovem tom veselem tonu, tak je to fajn, ale jakmile ma byt jakoze nasrana, tak je to facepalm. Holt nekteri lide to proste nemaji v sobe a v pripade rozcileni pusobi vylozene smesne. Daberi mi spravne meli zvladat vsechny polohy, zvlaste ti, kteri dabuji hlavni postavy.
@Guldy (21.11.2020 00:01): ja casto chodim pesky, vsechno musim sbirat a nesnesu kdyz mi nekde kde jsem byl sviti neco neudelanyho. Fast travel pouzivam taky a prvni co delam ze si odkryju ty vyhlidky, ale stejne pak casto proste jdu po svych kdyz vim ze neco po ceste je. Navic mam dojem ze plno pokladu se ukaze az kdyz tam clovek fyzicky dojde nejak. Je to trosku problem, protoze tenhle styl hrani muze vest k vyhoreni a pak se na to vyseru uplne. Navic to mam na nejvyssi obtiznost takze i tim se to protahuje, treba ty opancerovany pohunky radu mam problem zabit, a dost velkej:)
Jinak pouzivam dva obourucaky a skoro nikdy se nikam neplizim :)
@Paul (20.11.2020 22:02):
@Charllize (20.11.2020 22:09):

Tak to jste blazni. 3 regiony je skutecne spis zacatek. Dohral jsem to za 60 hodin. A to jsem dobyl celou mapu, delal nejaky side questy, vylepsoval bazi a gear (takze lootoval poklady i raboval), projel ty bonusovy "mapky" ala pribehy. Sel jsem na to tak, ze jsem si vzdycky objel waypointy a pak se jen portoval z mista na misto. Ve vysledku jsem za 60h podle statistik nachodil stejnou vzdalenost jako v Odyssey, kterou jsem dohral "jen" za 45h. Vyuzival jsem ability, ktery s lukem zamerej hromadu targetu a pak sestrelej. A pak druha vynikajici, ktera zpomali cas a muzete vystrelit tolik headshotu, dokud danyho bosse/elitu/pesaky nezabijete. Mel jsem dve sekyrky, vse vyrunovany a vylepseny.. kdyz jsem k nemu pribehl a na chvili drzel Q, tak lezel.

Btw. vtipna vec, ze kdyz jsem potkal hlavouna orderu, tak jsem ho poznal, i kdyz jeste nebyl odhalenej. Kdyz se totiz chvili divate na tu neodkrytou siluetu, tak se ten ksicht da rozpoznat.
@marwel (20.11.2020 22:36): Mě tedy přijde, že i ty "world event" sidequesty zde, i když krátký a občas bizarní, jsou pořád alespoň o kousek inventivnější než ten fetch odpad v Odyssey. Ale ymmv. Jinak důraz na imerzi je tu bohužel furt o dost nižší než v KCD/RDR2, to je fakt. Trochu pomáhá povypínání většiny HUDu a hraní na ten pathfinder, ale furt to není ono. Osobně bych nejraději aby se už vykašlali na celej slavnej animus a jeli čistě historický hry inspirovaný KCD, ale to je naivní představa.
@Paul (20.11.2020 22:02): To ja hraji hodne sporadicky, tak jednou za dva dny po hodince, vetsinou ani ne. Nejvetsi minus pro me nulova immerze. Sakra, zaroven s tim hraji i multiplayer COD a i ten mi prijde vic immersive. xD Proste se mi do toho neda dostat, vsechno to na me pusobi jako strasny busywork, proste behate po svete za svetylkama, likvidujete nepratele ve stereotypnim soubojaku a to vse v, jak jsem ocekaval, dost tuctovem prostredi. Svet kvuli absenci vedlejsich ukolu pusobi strasne prazdne. Sice slo v Odyssey o obycejne fetch questy, ale alespon trochu pridavaly na hloubce. Takze priste az budu hrat seru na vsechna svetylka kolem a jdu po pribehu.
Já na příběh v Anglii zatím úplně kašlu. Jen chodím rabovat kláštery, vylepšuji usedlost a makám Asgard a Jotunheim. Na to, že jsem čekal, jak to bude trochu víc mimo než v minulých dílech, tak měl Asgard opravdu silné momenty v příběhu a to i když člověk mytologii zná. Velmi dobře zahrané.
Já jsem tedy stále překvapován jak moc mě to baví..první AC snad od trojky ve kterém jsem měl zimomriavky a ve kterém si užívám interakce postav..tohle se Ubi nadmíru povedlo, bych to od nich nečekal.

@Guldy (20.11.2020 21:53): kolik hodin ti to trvalo? Já jsem na 45 a teď jsem dodělal east anglii, mám teprve tři regiony pledged, takže mi přijde že jsem furt prakticky na začátku.
Halfdan a Faravid.. Pochopil nekdo motivy a chovani Faravida? Bylo to vysvetleno nekde v papirech na stole, ktery jsem nenasel? Po zaverecny bitve se ukazuje, ze teda asi zradce neni. V nasledny scene se rekne, ze daval schvalne Halfdanovi pohar, kterej ho otravil. Kdyz je Faravid konfrontovan, tak rika neco ve smyslu "pamatujes, jak jsme jezdili na konich? Ja te nechaval vyhravat.." - dava to nekomu smysl? Jaky teda byly motivy? Vzdyt nikdy nic nevysvetlil ani neobhajil.
Tak v Ubi maj radost..
Today, Ubisoft® announced strong early sales for Assassin’s Creed® Valhalla, one of the highest rated games this season1. Building on favorable review scores and early player response, Assassin’s Creed Valhalla has sold through more units in its first week than any other Assassin’s Creed game sold during the same period. Assassin’s Creed Valhalla has also become the top-selling Ubisoft PC launch ever, driven by all-time record Ubisoft Store sales performance. With strong feedback from players on next-gen consoles, ACV is delivering on its promise to make the most of the new hardware.

@Widl (17.11.2020 16:05): Já teda v Lundenu ještě nebyl, East Anglii jen chvilku. Dneska jsem prošel Asgard, docela dobrý, ale ke konci už jsem fakt chtěl vypadnout. A ten boss na konci..hodinu mi trvalo než padl.
@Paul (16.11.2020 18:40): Je to nevyrovnaný, něco lepší, něco horší. Třeba Lunden mi přišel hodně odfláknutý, dalo se z té zápletky vytěžit rozhodně víc protože slibovala na první pohled něco podobného. Východní Anglie, ta byla zase fajnová a celý ten příběh mě bavil. Kvalitní zatím převažujou.

A třeba výlet do Ameriky byl parádní a krásné překvápko.
@marwel (17.11.2020 10:38): Tam jde o ten "tactile" feel, prostě líp se mi šplhá když držím trigger než áčko, mám z toho lepší pocit. Nejde o zvyk ve smyslu že bych si to pletl nebo tak.
Jo Dark Souls to ovládání combatu na triggerech zavedlo, ale tam není parkour, takže mi to nedělalo nějakej větší problém.
@Paul (17.11.2020 09:53): No to je prave ono, pokud te to s takovym ovladanim nebavi hrat, tak jsi si vlastne nezvykl. :) Pro me to nehraje roli no, Origins byla prvni hra kterou jsem hral, ktera ma boj na zadnich tlacitkach a take mi to prislo divne, ale po case mi to ani neprislo. Freerun hraje v Origins, Odyssey a Valhalle mnohem mensi roli nez treba v AC2 a Brotherhoodu. Ja vetsinou ani to tlacito nedrzim, jen ho mackam kdy je potreba jako by slo o normalni tlacitko pro skok. Krom toho mi zkusenost z Origins a Odyssey pomohla kdyz jsem pak hral Sekira. Uz tak je ta hra tezka, jeste si zvykat na uplne nove ovladani. :) A neovladaji se nahodou Dark Souls hry podobne?
@marwel (17.11.2020 00:55): O zvyk tolik nejde, já to prvních 6 hodin hrál defaultně a už si i zvykl, ale prostě...pro mě není příjemný dělat parkour tím Ačkem a mlátit na triggerech. Jakože mě to (ikdyž jsem na už to zvyklej) méně baví hrát. Ale co, jakž takž to jde přenastavit, to je hlavní. V Origins a Odyssey byl přímo alternate preset na to klasický ovládání, takže v pohodě, moc nechápu proč ho nedali i sem.
@Charllize (16.11.2020 19:43): A pokud hrajes na nejvyssi obtiznost Stealth, tak bezis chvilku a dalsich deset minut likvidujes nepratele v cele vesnici. :P

@Paul (16.11.2020 20:21): Ja si na to ovladani musel zvyknout. Pokud vim, tak v Origins to take poradne nefungovalo, neco mi tam s tim typickym AC ovladanim neslo, tak jsem to nechal byt v tom vychozim nastaveni a zvykl si. Ted uz mi to vubec neprijde. Ale beru to no. Jsou lide, kteri maji tendenci si vse prizpusobovat sobe a jsou taci, jako ja, pro ktere je to proste prilis otrava a radeji si zvyknou. Je to jak s mody do Skyrimu. Krom UI jsem ve hre nic neupravoval, na vse ostatni si proste zvykl.
Ten Asgard, to se jako rozhodli vzít Atlantis DLC z Odyssey a dát ho rovnou do samotný hry nebo jak to je.
@Charllize (16.11.2020 19:43): Kapuca mi zatím nějak výrazně nevadila, ale co mi vadí, jak jsem si přehodil to ovládání abych mohl parkourovat přes trigger, tak je tam nějakej konflikt a jak je ta možnost blendnout se skupinkou chodců, tak místo blendnutí udělám úskok, protože mám na tom tlačítko namapovanej i dodge. Ale...zatím jsem to použít nepotřeboval, tak na to kašlu, default control jsou pro mě strašně dementní a jiný nefunkčnosti jsem zatím nezaznamenal.
Ten quest co píšeš jsem ještě nedělal, teď jsem zabil Grendel a jeho maminku a toulám se east anglií.
@Paul (16.11.2020 18:40): Me zacina dost srat ze clovek nemuze do vetsiny mest a vesnic aniz by mel kapuci a porad ho nekdo nesledoval. V Origins a Odyssey tohle nebylo a aspon valna cast mest a vesnic byla normalne pristupna bez buzerace, sem tam tam byla nejaka vojenska posadka. Chapu ze viking tam je jak pest na oko a byt to tak musi, ale stejne me to sere :)
Clovek tam beha po meste a neustale odnekud vyskakuji upozorneni ze me nekdo vidi. Je to jak prebihat dalnici za plnyho provozu :)
zajimalo by me koho jsi obvinil ze zrady v ty linii se Somou. Zajimalo by me jestli kdyz bych obvinil treba Birnu jestli by ji taky podrizla a melo to pak nejaky nasledky v budoucnu. Dukazy podle me jasne ukazovali na (ted sem zapomel jak se jmenuje) no ne Birna ani ten lodar:)
Ta Kingmaker Saga questlajna byla parádní. Pokud se tenhle level udrží, tak by Valhalla i přes tu spoustu výtek co k ní mám mohla stát nejoblíbenějším AC.
@Charllize (15.11.2020 22:50): Mně to jen přišlo zajímavé, do nikoho nerýpu :) Donedávna jsem ještě sám nevěděl, že správná podoba je „vikinský“ a to „g“ bych tam v klidu frknul taky. Ale protože mě čeština zajímá, tím spíše v rozporuplném případě jako je tento, tak jsem se chtěl podělit s ostatními. Problém je hlavně v tom, že i některé starší oficiální zdroje používají nesprávné tvary, viz. ten první odkaz.

@Dunemaster (15.11.2020 23:02):

+ všichni ostatní:
nemáte zač :D
Já si dovolím vložit kulturní zajímavost o způsobu psaní slov „viking“ a „vikinský“ v českém jazyce, jelikož obě označení jsou z hlediska češtiny problémová a ačkoliv je úzus značně rozkolísaný (důkazem budiž správné i nesprávné varianty těchto slov v diskuzi zde, ale i všude jinde na internetu), jsou určité znaky, které upřednostňují psaní tohoto podstatného i přídavného jména ve formách, jež jsem uvedl právě v uvozovkách. Zajímavý odkaz je tady: Naše řeč.
„Slovo vikingové nikdy nebylo pojmenováním etnografickým (kmenovým), nýbrž jen obecným (tj. pojmenováním jistého typu germánských bojovníků, mořeplavců atd.)“ – tedy správněji by bylo lepší psát malé „v“ v případě, se nejedná o začátek věty.
Kupodivu adjektivum „vikinský“ se správně píše bez písmene „g“ uprostřed, ačkoliv selský rozum napovídá opak. Je ale možné, že v budoucnu se uplatní i zatím odpadlický „vikingský“ tvar tohoto přídavného jména.
@Dunemaster (15.11.2020 19:44): Z vlastni zkusenosti nemohu nic rict, 4K monitor nebo televizi jsem videl jen v obchode. :P Ale na Hardware Unboxed doporucovali ve Valhalle zapnout v nastaveni dynamicke rozliseni. Ti to testovali prave na 4K monitoru, myslim. Sam mam jen podobnou zkusenosti jak jsi zminil, nizsi nez 1080p na 1080p monitoru je hruza des.
Mi přijde že co se těch sidequestů týče, tak ti co je designovali maj rádi Norsemen a prostě se rozhodli je zadaptovat. Ale main quest se na druhou stranu bere vážně (a je zatím slušně napsán). Trochu se to bije.
30 hodin za mnou a vzasade se porad melu v okoli vikingsky vesnice. Power level 48. To bude zas na dlouho. Jestli neodpadnu. Prozatim ohodnotim :)

Jsem si heroicky nastavil nejvyssi obtiznost a ted s prichodem stromu radu a zoldaku to bude zajimave. Pak me taky jeden nepovinej boss zabiji na jednu ranu. Hra samozrejme neumoznuje upgrade vybaveni na treti uroven dokud se to neposune dal, takze musim pockat nebo toho bosse dat aniz by me trefil. Nebo snizit obtiznost, hmm.
@Dunemaster (15.11.2020 19:24): Ja myslim ze urcite, 4k TV nebo monitor k PS4 PRO je jasna volba, ten obraz tam je vyrazne lepsi nez na 1080p zobrazovadle. I kdyz PRO ma moznost zapnout i multisampling prave pro 1080p zobrazovadla, kde to pak vypada lip, ale stejne je 4K monitor lepsi volba. Nektere hry na PRO v nativnim 4k bezi, ale vetsinou se pouziva to promenlive rozliseni a pokud nekdo ma 4k TV tak to proste znat je i kdyz hra v tom nativnim 4K nebezi a bezi jen treba 1440 nebo 1620p.
Taky se ptam, protoze v Hardware diskusi jsem ambasadorem kamose, co se rozhoduje zda poridit 4K monitor k PS4 Pro a nejak jsem se zatim neutvrdil v tom, ci mu to vymluvit nebo ne (spis asi vymluvit, podle toho, co mi tam lide psali).
@Paul (15.11.2020 17:33): Mozna mi byli milejsi ty fetch questy, pac nektery ty eventy jsou opravdu k uzoufani pitomy. Na par dobrych jsem narazil, ale vetsinou to je docela otres. Ale mozna se to nekomu muze libit, tenhle styl jakoby humoru nekterym lidem sedi.
Ale jinak ta hra je docela fajn.
https://www.ubisoft.com/en-us/game/assas ... 66-9194-43546972cad4
https://www.ubisoft.com/en-us/game/assas ... 75-94c7-bbd2796c50f2