U mě zatím (20 hodin) bez výraznějších bugů, dokonce to zatím ani nespadlo. Jeden minibug, občas když z mapy vlezu do hry tak nejsou slyšet eivorovo kroky, dokud neudělám např. dodge.
Zatím tedy dělám ty sidequesty ("world events") a dojmy trochu rozporuplný. Na jednu stranu lepší než fetchquesty v Odyssey, ale na druhou jsou všechny velmi krátký, neposkytujou prakticky žádný volby a hlavně jsou laděný do takový tý ubisoftí crazyjoke debility. Např. týpek co má sekeru zaseklou v hlavě a stěžuje si že ho něco svědí, nudista kterýho ostatní nudisty vyhnali protože měl boner, tak jim chce ukrást hadry (samozřejmě všichni nudisty jsou oblečení, protože ubisoft), dvě rodiny co se dohadujou o pěnězích, kde cokoliv udělám tak se fotrové začnou donekonečna mlátit, a jediný řešení "questu" je spálit jim oběma farmy na popel, za což mi pak jejich děti děkujou (wtf..), a tak dále. Prostě...lepší než fetch questy a baví to, ale Witcher/KCD/RDR2 level to tedy opravdu není.

Souboják zatím dobrej, tam mě irituje snad jen ten zoomout kamery, jinak je to zábavný (zatím).
Co je taky zlepšením, méně lootu a víc důrazu na ten stávající a upgrady. A různý movesety pro různý zbraně.

A grafika a explorace jinak paráda

Tech bugu tam maji kluci francouzsky docela dost. Odyssey vysla podle me v lepsim stavu.

Obcas se nekde sekne nejaky NPC a nejde neco dokoncit, stalo se mi to 2x, jednou pomohlo save/load podruhe se nakonec nejak postava pohnula kdyz jsem odesel nekam daleko pryc a vratil se.
Jeden pad mimo engine skrz textury.
Nefunkcni kontextovy tlacitko u jednoho ukolu. Pomohlo prijit k objektu krokem, nebehat.
Po prikazu Raid lod nejela do mola, vyletela do vzduchu, obratila se dnem vzhuru a vikingove v ni pak legracne trepali nozickama, protoze jakoby utikali vyrabovat vesnici, ale pritom porad sedeli vzhuru hlavou v lodi. Pomohlo chcipnout a po loadingu lod byla spravne.

UBI udajne doporucuje pri bugly hlavni linii hrat od zacatku bez patche 1.02 (coz jde asi jen u konzole diskovych verzi), slusna rada, ktera asi plno lidi nastartuje jak atomova motorka:)
@Dunemaster (14.11.2020 21:32): Hry na konzolích velmi často nemají zafixované renderovací rozlišení (v méně náročných scénách vyšší rozlišení a podle potřeby se snižuje za běhu), aby dosáhly framerate capu. Předpokládám, že to low je nejnižší změřené rozlišení.
Koukám že na XSX dali adaptive vsync a má to výborný výsledky. Každých pár sekund roztrženej obraz. Na tuhle hru vyjde patchů..
@Charllize (13.11.2020 11:47): Až na to, že nikto to PC hráčom neoznámil dopredu a na oficiálnej stránke Ubisoft Connect je dole vidieť okno s hrou, kde očividne achievementy sú. Ubisoft produkcia mi síce poväčšine sedí, no v tomto by som sa ich naozaj nazastával, skôr naopak.
Inak Ubisoftu sa podarilo zase raz pohnevať si ľudí, konkrétne PC hráčov. Hlavne, že o tom nik neinformoval dopredu, dokonca ani oficiálna stránka Ubisoft Connect nenaznačuje opak a konzolistov sa to netýka :)
@Tolister (13.11.2020 01:51): tezko rict. Bud to je bug, nebo mas/nemas neco zaply v options (je tam toho tri zadele) nebo treba posli havrana. Jinak to je jakoby nalevo od vesnice nahore v horach, kdyz bys stal na molu v pristavu celem do vesnice:)
Tak mam celkem hodně divný problém. Hned u jednoho z prvních úkolů ve hře "reach the Valka's hut" se normálně nemůžu doszat dál ve hře, protože se mi při trackování úkolu nezobrazuje ikona takže nevím kam sakra jet. To mám fakt takhle bizarní bug na začátku hry? Nebo mi něco uniká?
Konečně po 9 hodinách hraní v Anglii. První dojem dobrej.

@Gordon (11.11.2020 22:17): u Origins byl určitě taky ten alternativní preset s mlácením na X,Y. Ale ve Valhalle už to mám přenastavený a hned se to hraje příjemněji, ten parkour na A mi vůbec neseděl a mlácení přes RB taky ne.
Jsem si říkal proč se mi furt pletou tlačítka při soubojích...no protože v Odyssey jsem měl ovládání úplně jinak, parkour byl na RT a combat na X, Y...a ve Valhalle samozřejmě už ten controller preset není, protože reasons.
Tak tady je manuálně, snad by to mělo bejt funkční ikdyž to reportuje konflikty..
Ja to nejak nechapu. Treba v RDR2, TLOU2, Detroit nebo FF7 Remake jsou ty animace lepsi, postavy maji vic grimas a pohybu a je to plynulejsi, ale ze by to v tech poslednich Asasinech bylo nejak o dva parniky horsi mne neprijde. Nebo dokonce odstarsujici, jak tu nekteri tvrdi. Ja si snad zacnu myslet ze ty vase PC verze mate nejaky domrveny nebo nekde mate neco blbe nastaveny nebo ja nevim. Pac kdyz to ted hraju na konzoli tak mi to prijde uplne v pohode, na prvni cenu v animacich to neni ale ze bych u toho bolestive trpel jako treba Marwel, to vubec.
@Gordon (11.11.2020 17:18): V Origins jsou, v Odyssey ne.

Jinak oprava, ty animace v dialozich jsou hrozne skrz vsechny rozhovory. Vypadalo to, ze si Ubi dali zalezet na nekolika prvnich animackach, dal uz je to jejich typicky crap. Fakt des, ze tohle jeste neporesili. Vzdyt i takove Outer Worlds ma lepsi a ze tam jsou hodne spatne, jen jsou takove... neutralne spatne, jako ze proste vedeli, ze na to nemaji prachy, tak udelaji, co se da. U Valhally/Odyssey ty animace primo rvou lazy motherfuckers!
Jsou tu designově nějaký zlepšení, vskutku to nepůsobí až tak checklistově jako Origins/Odyssey. A konečně tu mám narozdíl od Odyssey možnost v questlogu vidět i splněné questy.
Tedy až na to, že sidequesty teď nejsou sidequesty, ale "world events". A ty se do questlogu nezapisujou, protože reasons. Ubisoft :)
@Gordon (11.11.2020 11:25): 80km2

@SilentWolf (11.11.2020 11:31): Mame na prodejne PS5 verze Valhally takze upgrade uz probehl. Co vim tak tam zadny extremni upgrade asi nebude, co jsem koukal n series X verzi prisla vicemene stejna jako PS4 PRO verze. Mozna lepsi vykreslovani v dalce a 60 fps. Je to cross gen hra, proste zazraky bych necekal.
PS5 verze ma na krabicce 50GB instalaci, uplne stejne jako PS4 verze.

Viking co se plizi travou a boda nepratele do zad pusobi krapet podivne, dokonce mam pocit ze by se mu spolubojovnici s tou jejich naturou vysmali. V pripade tohohle dilu to je dost vnucena featura ktera zbytecne lpi na znacce a moc se tam nehodi. Ale zas na druhou stranu prvni skill co jsme se naucil bylo jak nekomu rozslapnout hlavu, takze se to nejak srovnava :)

Taky jsem zkousel femEivor svliknout a v tom snehu a zime se zacla klepat jakoze ze ji je zima, docela dobry, Vavra by mel radost. V options je polozka nudity on/off, jsem zvedav ceho presne se to bude tykat, pac femEivor bez armoru to neni :)
@Bursoft (11.11.2020 02:08): Ja jsem Tsushimu i RDR2 samozrejme videl, a mockrat. Delam v obchode s hrama, pamatujes? :)
A jsem ten posledni co by se chtel zastavat UBI hry, jen proste mi prijde ze to vypada dost dobre a nejaky vytky nejsou nutny.

@Paul (11.11.2020 02:36): Ona ta zimni krajina je fadni sama o sobe, uvidime co v ty Anglii, podle me to tam bude vetsi pastva pro oci.
A me Origins prislo hezci nez Odyssey :)

Jinak celkem prekvapive hra moc nevodi za ruku, ne ze by to bylo neco hardcore ale nejake to hledani jak se kam dostat a co jak udelat tam je. Mapa nema milion ikon a ty ukazatele co tam jsou jsou casto jen priblizne. Samo zalezi na nastaveni exploracni obtiznosti ale UBI za tohle ma u me plus. Ani ten debilni ptak nevidi vsechno jako to bylo minule, treba neumi oznacovat nepratele, takze clovek je hleda na blind a co si zapamatoval z ptaciho pohledu, coz je taky fajn.
taky mam dojem ze kdyz vykydlim nejaky tabor nebo tak ze se to uz nerespawnuje a konecne chybi ty debilni zadani co mel kazdy tabor, najdi truhlu, zabij kapitana, znic zasoby. Ne ze by to v tom tabore nebylo, ale pusobi to vic prirozene a ne tak genericky. Truhly byvaji vetsinou docela schovane a vyzaduje to nejake vyreseni pomyslneho puzzlu, opet nic extra sloziteho, ale obcas se stane ze tam nejakou chvili stravim nez na to prijdu.

Zbrane a vybaveni uz neprichazeji v v poctu ze to clovek ani nevnima ala diablo, ale jsou vic unikatni a dvoji zpusob vylepsovani jim dava sanci na to ze si clovek udrzi nejakou zbran/armor delsi dobu. A dokonce to vypada ze nejsou vsechny stejne jako v Odyssey ale maji rozdily ve statech i kdyz jsou vylepsene na stejnou uroven.

Par statistik.
Norsko ma 15km².
Anglie ma 120km² (Odyssey ma 130, ale velka cast byla voda, anglie je prakticky jen pevnina, uff)
Vinland 2.8km²
Asgard 1.56km²
Jotunheim 1.2km²
Max power level by mel byt 340.
@marwel (11.11.2020 02:30): Já záměrně vybíral open world. RE2 mi taky přijde super, třeba obecně postavy jsou tam perfektní. TLOU2 taky vypadá suprově, minimálně v cutscénách. Já nepsal, že Valhalla vypadá blbě, jen mě napadá hromada starších her, co vypadají líp.
@Thellwin (11.11.2020 01:12): tak mě bavily, protože ty aspekty kvůli kterým ho tak sraly (historický nepřesnosti, debilní gamedesign a příběh) prostě mě tak moc nevadily, což je daný i mojí ignorací (nemám ty historický epochy tak nastudovaný abych viděl kde je blbě architektura atd). Nemám tak profesionálně zdeformovanej mozek, takže si dokážu užít i...m-word :)

@Charllize (11.11.2020 01:41): graficky je to identický jako Odyssey a Origins, jen se to odehrává jinde. Unity na max furt vypadá lépe a je to pět let stará hra. Dokonce i postavy v animačkách tam vypadaly líp. Čímž neříkám že je to nějak extra hnusný, ale prostě wow faktor nic moc. I když tenhle výšlap na asi nejvyšší místo v AC Norsku docela pěkný
@Bursoft (11.11.2020 02:08): Animace v dialozich s vedlejsimi postavami jsou hruza a bylo to tak uz v Odyssey. Jinak jsou ale animace ve Valhalle v pohode. Graficky je to take ok. Zrovna Tsushima mi graficky vyrazne lepsi neprijde a animace vyrazne lepsi take nema. Tsushima ma vice stylizovanou grafiku, nekteri hraci tak mohou nabyt dojmu, ze je hra graficky lepsi. Kazdopadne jak uz jsem mnohokrat zminoval, vnimani grafiky je hodne subjektivni. Ja si treba myslim, ze remake Resident Evil 2 vypada lepe nez RDR2, byt si uvedomuji, ze se to tezko srovnava kvuli vyrazne odlisnemu prostredi.
@Bursoft (10.11.2020 23:10): i v recenzi na games chvali jak je to graficky super, i mne to prijde hodne dobry. Asi mas nejaky hodne prestreleny naroky. Animace jsou podle me na stejny urovni jako v odyssey, tedy takovy normalni, zadna tragedie na kterou se neda koukat to neni.
Spis jde o to jestli to bude dobry., s vizualem muze mit problem jen asi master race na vrcholu potravniho retezce, jinak nikdo. A to je uchylka a ne problem hry ;)
@Bursoft (10.11.2020 23:10): Souhlas, ale nemyslím si že by to víc času spravilo.

Jinak Dan V. už se taky vyjádřil a kulantně zhodnotil celou sérii:

Dobrej byl II, Brotherhood a Origins. I docela akurátní v rámci možností. Všechno ostatní jsou mrdky.

Souhlas, ikdyž mě ty mrdky občas dost bavily .)
Koukám teď na nějaký stream ze začátku (na series X) a nemůžu si pomoct, ale ta hra fakt nevypadá hezky. Frame dropy v cutscénách, příšerný animace - ty jsou snad to nejhorší, grafika docela ok, ale na zadek se z ní člověk neposadí.

Když si vzpomenu na ten úchvatnej začátek RDR2, tak tady z AC je hrozně znát, že je to prostě další ubisofťárna. Chtělo to víc polish. Přitom by nevadilo to vydat třeba ze začátku příštího roku, když minulej týden nebo kdy vyšel Watch Dogs (kterej by ten polish potřeboval taky teda :D)
Cauko dotaz nemuzu to nikde v menu najit. Jak vypnu ten otravny hlas ktery mi cte vsechny texty v menu. Emuzu to nikde najit diky
A když mě naopak baví sněžné oblasti? Jak si to stojí v porovnání třeba s Red Dead 2, kde mě hrozně mrzelo, že se tam v rámci příběhu už nepodíváme? Nebo Last of Us. Myslím, co se kvality sněhu a různých guilty pleasure věcí týká (chození po ledu, brodění hlubokým sněhem, padání sněhu ze stromů).

I AC 3 byla super primárně díky sněhu.

Protože každá hra se sněžnou lokací je jen tak dobrá, jak dobré má zimní radovánky. :D
Mám v tom dvě a půl hodiny. Dojmy...je to ok :) Slovy klasika, not great, not terrible. Docela pěknej prolog, hraje se to a vypadá to jako předchozí hry, s pár úpravama. Moc mi nesedí jak daleko je kamera od postavy při soubojích, skoro jak v nějaký realtime strategii. Příběh zatím ok, není to špatný. Hardwarově je to náročnější než AC Odyssey aniž by to vypadalo nějak znatelně líp. Baví mě to, ale už se fakt z toho Norska chci dostat do Anglie.
Tak jsem tomu dal asi 5 hodin zatim a dobry. Vizualni zranice to je taky. Na 165cm TV s HDR to je az chvilema ohromujici, a to jsem na zacatku kde je pomerne fadni zimni krajina. Dale me potesilo ze kdyz postava spadne z vysky tak se ji neobnovi zdravi (asi na to bude nejaky skill casem, ale to je v poradku) nebo takova malickost ze kdyz chci sebrat nejakou surovinu ze je potreba tu hromadku napred rozbit zbrani a az pak to jde sebrat. Ne jako v Odyssey kde se suroviny sbirali za behu mavnutim ruky do vzduchu. Pak taky stamina u souboju je fajn, mohli ji dat i na to splhani.
Libivost hry zrejme u kazdeho poroste v zavislosti na tom jak moc ma rad tuhle tematiku, ja s ni treba moc problem nemam a tu Vikingskou naturu si docela uzivam.
Co me dal docela prekvapilo kolik ma hra nastaveni v options. Ne casto se vidi aby konzolova verze mela nastaveni klavesnice a mysi, nastaveni obtiznosti pro boj, exploraci a stealth zvlast, hlasoveho pruvodce inventarem a popisky a nastaveni pro kazdou blbinu co vas napadne (tusim ze se inspirovali u TLOU2 a jeste to rozvedli dal).
Sam jsem zvedav jak dopadnu a jestli to vubec dohraju, uz ted hra jasne naznacuje ze bude obrovska s milionem veci kolem. Preci jen ta UBI natura tam je znat porad a v nejakem velkem mnozstvi zacne byt vetsinou uz nestravitelna.