Ach, je to opravdu hrozné (a nudné). Takovéto hry již, i při jejich krátkosti, nemám náladu dohrávat.
Mimochodem vsiml jsem si, ze Armikrog je moje 500. dohrana hra. Hmm, mel jsem si toho vsimnout driv a vybrat neco kvalitnejsiho :)
Neviem či už nie je, ale bolo. Nereagovali mi postavy na kliknutia myšou. Musel som klikať niekoľkokrát, aby postava zareagovala a ten pes nechcel spraviť nejaký úkon vôbec, čo bol potrebný na cestu ďalej. Koniec hry som si pozrel na youtube.

Za mňa je to rozbitý nepodarok, možno je to už teraz plne funkčné, to ma už ale nezaujíma, lebo tá hra celkovo za veľa nestojí. Staručký Neverhood je vo všetkom niekoľkokrát lepší.
No tak jo, není to žádná sláva, ale nic "game braking" tam nejni
Jak to s hrou vypadá? Už jí opravili do nějaké hratelné podoby? Už mi zbývají jen dvě epizody Life is Strange a pak bych se na to chtěl vrhnout...
Teda, ten OST je docela slabota. Pár jich je docela slušných, ale zbytek mi dost splývá v jednu velkou plastelínovou hroudu. Neverhoodu nesahá ani po kotníky. Tam co song, to pecka. Celkově mi tam chybí ten nesmyslný zpěv, který dodával každé písni něco zvláštního.
@MickTheMage (01.10.2015 20:00): Tomu s pribúdajúcimi recenziami ani sám nemôžeš veriť. Inak zatiaľ to spomenul len Ugra, ale úprimne ma fascinuje herné menu a save/load skrytý v options. Tu už neostáva nič iné, iba si ťukať na čelo :D
Práve som si pozrel celý gameplay Neverhooda a je to asi tak 100x zaujímavejšia, vtipnejšia, prepracovanejšia, nápaditejšia hra ako Armikrog. A na to, že už má tá hra 20 rokov, ešte aj lepšie vypadá :)
Sem si dal kdysi zásadu hry hodnotit až pár dní po dohrání, měl sem se jí držet :D
Ale tak není to ani potřeba, ostatně kdo hrál Neverhood, nějak si poradí. Jinak už sem to dohrál, délka (na steamu mám 3 hodiny) celkem zklamání, jinak to ale naplnilo očekávání
Jediné, na co sem zatím narazil, že se nespustil jeden zvuk při dialogu, ale napodruhé už to bylo v pohodě. Zatím to celý vypadá skvěle :)
Už vydali prvý patch. Pozrel som sa na to a aspoň ten veľký bug s chýbajúcim textom v menu je odstránený.
Mrkol som na gamesplay games.cz a vyzera to dobre. Bug jedine textovy, zvysok sa podoba presne na Neverhooda. Kopec puzzlov, super hudba, pekny vizual..., takze kupovat budem, ale neskor (jediny dovod je, ze nie su prachy :)) A podla vsetkeho je herna doba cca rovnaka ako u Neverhooda.
@FildasCZ (01.10.2015 11:26): To číslo jsem v rychlosti vylovil z paměti, takže jsem prostě přestřelil (pořád o méně než o 23 mega). Co myslíš čistou částkou ale vážně netuším.

I tak, 900 tisíc je na vývoj hry docela málo. Samotný Kickstarter zaplatí jen ty nejmenší projekty, povětšinou tvůrci stejně nakonec musí sáhnout do vlastní kapsy. A pokud Armikroga dokončovali opravdu jen 2 lidi, tak se dá předpokládat, že na konci vývoje už byla kapsa prázdná.

To ale samozřejmě neznamená, že mě neštve, v jakém stavu to vyšlo, ale u téhle hry je vůbec zázrak, že vyšla.
A k tomu je vraj hra aj pomerne krátka, takže sa priam ponúka otázka, čo na tom vývojárom trvalo tak dlho a prečo to vôbec vydali v takom štádiu.
Vypadá to na totální průser.

"From the god-awful menus (broken in some languages, requiring you to change the language settings of Windows to fix!), and the optionless options which insanely contain Save/Load, to the default Windows cursor, it feels deeply unfinished."

"stripping down the adventure to almost nothing, by not even having an accessible inventory either. It’s done for you when you arbitrarily click. And arbitrary it really is, as the character magically produces objects before I’ve found them, opening the game up in all the wrong order."

"Sound is a disaster, with voices often sounding like they’ve been gagged and sealed in a barrel, the music occasionally just vanishing."

;-(((
Je to málo. Preto tvorcovia pri tvorbe hier cez komunitné financovanie improvizujú ako sa len dá (niektorí úspešnejšie, iní menej). AAA hrám sa z tohoto pohľadu nikdy nevyrovnajú. Možno keby vyzbierali rekordnú čiastku ako Shenmue 3, lenže aj to je tvorcom z Japonska málo :)
@Redfield (01.10.2015 10:45): Tvorcovia chceli sumu $900,000 a nakoniec vyzbierali $974,578 od 18,126 backerov.
Ano není to čista částka. Můžěš poslat ten zdroj o té čisté částce poslat? A pokud to je čistá částka ( zisk) tak i přesto to není málo.
@Maximus (01.10.2015 08:49): Feil je to, že hra vybrala masakrozně dost peněz, skoro 24 mega a to není málo. at to dělali ve 2, nebo v 10. Kdyby to dali českému VV teamu, tak to udělá za zlomek ceny :D a ještě dobře.

Včera som to skúšal a zatiaľ z toho vôbec nemám dobrý pocit, ,,našťastie,, som to kupoval za 8 eur.

- po zapnutí hry chýba v menu akýkoľvek text, len prázdne políčka a klikáte naslepo.

- zvuk v hre je veľmi slabý, s nejakou pridrbanou ozvenou či čo

- kurzor v hre je ten z windowsu

No zatiaľ je to totálny fail a vypadá to úplne ako keby som zapol starý Neverhood, ešte aj ten by bol v oveľa lepšom stave.

Snáď to rýchlo všetko opravia.
Projel jsem jen ze zvědavosti diskuzi na Steamu a jak říkáte tady... bugama se to tam jen hemží. Celkem selhání teda. :-/ Čas na to budu mít stejně/naštěstí až po Witcherovi, což bude tak za půl roku...
@Steve (30.09.2015 22:09): Celkom ma ta hra irituje, ale aj tak najprv musim hrat Neverhood (facepalm - nikdy som ho nehral) a az potom mozem ist na dvojku.
Tak kym to zrealizujem tak by to malo byt 5 krat v akcii vsade mozne predpokladam.
Dal som do vyhladávača na Kinguine Armikrog, a odvtedy mi nejde zobraziť stránka a píše 504 Gateway Timed-out.
Tak hra je znovu presunutá, tentokrát na 30. september (už som poslal editáciu na nový dátum)
Ježiš to bude zase geniální soundtrack. Na ten se snad těším ještě víc, než na hru samotnou.
Také se nemohu dočkat, tady očekávám jistotu v kvalitě (možná jen menší rozsah).
Tak jsem si předobjednala svůj letošní dárek k narozeninám. ♥ Podle videa estetika a atmosféra úplně stejná jako v Neverhoodu, včetně geniální hudby. Po dvaceti letech! No měla jsem slzu v oku...
Tak priznivci Neverhooda musi skakat radosti, protoze co jsem tak videl, tak tenhle kousek jakoby mu z prdele vypadl.