Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

APB

APB: All-Points Bulletin

Atari •  Walking Circles (Amiga, AmstCPC, AtST, C64, Spectrum) •  Digital Eclipse Software (Xbox, NGC, PS2) •  Backbone Entertainment (X360, PS3) •  Quicksilver Software (Lynx)
1987
11.10.2004
09.11.2012
65
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Playing cops and robbers has never been this fun before.

Být metropolitním policajtem v Americe 80. let 20. století, to nebyly jen večery v hlídkovém voze plném nudy, při nichž se dlouhá chvíle zabíjela krabicemi přeslazených koblih a litry kávy nevalné kvality. Byla to především tvrdá služba v ulicích měst navenek bohaté země, ve které ostré sociální rozdíly plodily pouliční kriminalitu všech možných podob. APB však není žádná historická rekonstrukce.

Svůj služební vůz č. 54 ovládáte z top down perspektivy, tak jako vozidla v takřka o dekádu mladším Grand Theft Auto (1997), kde jste ovšem na dráze zločinu. V APB stíháte a zatýkáte vrahy a zloděje, kteří se nevzdají jen tak. Sbíráním koblih si prodlužujete limit na jejich dopadení a když projedete benzínkou, automaticky doplníte nádrž. Za vydělané peníze si lze po garážích vůz různě upgradovat.

Vaše tempo potírání zločinu je nanejvýš arkádové, vzezření města zas cartoonově rozjásané. Na policejní služebně vás čeká minihra, při které musíte kombinací správných tlačítek ze zadržených doslova vytřást přiznání, než přijde šéf. Chyby, kterých se během zatýkání i řízení jistě občas dopustíte, se vám započítávají a jejich počet nesmí přesáhnout 16. K tomu však u této arkádovky bez konce dříve či později nevyhnutelně dojde, a tak jde jen o to dosáhnout do té doby co nejvyššího skóre.

Názvem a přibližně stejným konceptem na tuto hru nepřímo navázalo MMOFPS APB: All Points Bulletin (2010).


Poslední diskuzní příspěvek

Automatový předchůdce GTA pro pamětníky, rozhodně stojí za vyzkoušení (doporučuji automatovou verzi hry).

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.