@marwel (07.04.2012 00:38), @Cobot (07.04.2012 00:14): A co byste nechtěli?? Měli byste si uvědomit, že ta hra se co nejvíc drží filmový předlohy z roku 1986 a tam Alieni rozhodně neběhali jako fretky, to až v AvP a já si nepřeji pokračování AvP3, ale ACM1.
Konzole v tomhle případě neničí vůbec nic, naopak to jsou platformy, na kterou měly Aliens: Colonial Marines původně vyjít, račte se podívat, bez záměru vydat to a vyvinout před léty na PS2, byste dnes neměli možnost kritizovat ani tenhle port. A co Aliens: Ressurection? Ten také pohřbily konzole? :)) Z vašich dvou postů je vidět, že vlastně příliš nevíte, co chcete.
@Cobot (07.04.2012 00:14): Jo taky se mi to moc nelibi. Abych rekl pravdu, tak tohle bude asi jedna z tech her, kterou konzole znici naprosto. Kdyz se zacnou alieni plizit jak nejaci zombici, tak to je pak neco spatne.
No tak vám nějak nevim (video. Začátek vypadá slibně, zvuk bude dobrej. Oproti tomu střílení mi přijde příšerný. Hlavně ta část snad se smartgunem..? Nevim co to je... Vlastně celá ta část kde se začlo střílet mi přijde hrozná. Skripty působěj divně. Smrdí to konzolí a působí to jak nějaká bugetovka. Celkově mě to spíš zklamalo. Doufám, hodně doufám že se pletu.

Sulaco ale potěšila o tom žádná...
Dotaz, třeba někdo budete vědět. Prostě, dostal jsem chuŤ na trochu té nostalgické akční řežby a AvP byla celkem po ruce, potíž je v tom že jsem zjistil že nejde nainstalovat. Je to originálka, mimochodem.
Kliknu na instalátor, chvíli to pracuje a pak najednou nic, prostě jako by se nic nedělo. Pc jede dál, jen se nespustí samotná instalace.

Hra je originálka, Win mám 7ky 64bit. Nemám vůbec ponětí čím by to mohlo být, změna kompatibility nepomáhá. Podobně se mi to stalo ještě u MoH Airborne a u Ramanů 2 a 3. Taky bez řešení, takže, nemá někdo nějaký poznatek co by mohl pomoci? Díky.:)
Taky si myslim že první díl už neobstojí. Ve své době to ale byla pecka. Dohrání na Director's Cut bez savů považuju za svůj největší herní masochistickej zážitek. Zvláště tuším čtvrtá úroveň za mariňáka a třetí za predátora byly víc než husté. No a pak taky fecehuger na ksicht když to člověk nečekal bylo občas o nevejch trenkách.

Akorát nesouhlasim s ovládáním vetřelce. Mě to hrozně bavilo. Nejlepší bylo vykousávat brečícím civilům mozky a tak si doplňovat zdraví.

Kadopádně dvojka mě oproti jedničce spíš zklamala i když byla příběhověší tak vetřelci už byly moc user friendy :o)
@Isair (07.02.2012 14:55): Isair napařil podprůměr. :D Hmm no já umím být tolerantní, tři dohrané FPSky na Nokii N-gage by tě to taky naučily... A jaký je podle tebe datadisk Primal Hunt? Ten mi krom té PSX hry vlastně ještě také chybí.
Gunár: Je dost možné, že jednička již neobstojí (přeci jen AI vetřelců a jejich celkové chování není dnes již nic extra, ba naopak působí poněkud směšně, ovládání vetřelce je otravné...), ale už kvůli dvojce bych do toho asi šel.... byť se víceméně jedná o "klasickou" lineární střílečku (snad jen ta hra za Aliena je poněkud méně tradiční a multi-player je díky tomu pak celkem zábavný).
Aha! Tak ono to je už obsažený v Millenium Expansion Packu! A já vůl pořád hrál AvP Gold bez ukládání! :-D
Některý pozdější patch povolil ukládání pozice, sice omezeně ale šlo to. Verze na Steamu to už podporuje.
Taak nikdy není pozdě začít! Právě jsem na Ebay koupil v rámci jedné aukce big boxy AvP 1 a AvP 2, a tak doufám, že obě hry dostojí svými fandy po léta vyživovanému hypu. :)
Marty: Tak AvP je jeden z nejlepších hororů, Dead Space je akce, kterou kamarád skvěle charakterizoval - "Pokud Vám je více než 13 let, tak se u ní nebudete bát.".
Jediná hra za dlouhou dobu, kde jsem se bál. A sakra bál, nedokázal jsem udělat další krok. Pocit, který jsem myslel, že už snad nikdy nezažiju. I když je fakt, že Dead Space jsem ještě nehrál.
Private Martin: Nevím o tom, protože pokud se nepletu, tak to bylo děláno pro Steam, v čemž mě wikii utvrzuje.
T.L.Blade: A nedal by sa nejako samostatne stiahnuť ten patch, čo pridáva podporu novších systémov a widescreen?
Mám problém túto hru rozbehnúť. Zaobstaral som si Gold edíciu, hra ma hodí do menu dám novú hru, prejde cutscéna a potom musím 5 minút čakať aby sa načítavanie zaseklo v troch štvrtinách. Skúšal som aj nastavenie kompatibility a bolo to ešte horšie.

Mohol by mi niekto prosím poradiť?
PavelU: Sorry, nejak som to musel prehliadnuť. Alebo som to nedočítal do konca. Teraz je to už jedno. Hlavne, že v tom mám jasno.
Já tu Gold edici mám a tu možnost jsem nezaznamenal, ale je fakt, že jsem po ní nepátral, protože jsem už měl nahráno samotný AvP bez datáče.
Máš to uvedené v popisu ve čtvrtém odstavci. Už se přesně nepamatuji, ale easy měla zhruba šest slotů, medium čtyři a hard dva.
ad. dávněji rozebírané skripty - Odlétající loď byla taky skript, ne? :-D
No já jich tam pár viděl, i když se to samozřejmě nedá srovnávat s novějšími hrami.
"abys měl řádně macatý e-penis" :-)
Skoro můj případ, ale spíše pro vlastní dobrý pocit, že je to klasika, než k machrování.
No a tam příjde ke slovu to, jestli tu hru hraješ, protože je prostě parádní, baví tě a nemůžeš bez ní být a tím, žes ji ještě nehrál, ale musíš ji dohrát, abys měl řádně macatý e-penis.
Bodkin: Máš pravdu. Ale opakovat takový kus kvůli jedné chybičky nebo náhody (ve špatnou dobu na špatném místě) je nejen hardcore, ale i pakárna :-)
Jako na svůj věk je hra docela dobrá, ale kdybych hrál bez toho přídavku "Millennium Expansion Packu" a neměl možnost ukládat, tak bych se hrou sekl. Když si vezmu, že někdy ani pořádně nevím, co je úkolem mise nebo kde ty kohoutky na otočení najít, přičemž na mě skáčou vetřelci a nějaký mě sunda těsně před koncem, tak se mi to jeví jako docela pakárna. Aspoň mě by to moc nebavilo.

Hardcore obtížnost je fajn, ale udělat ji stylem, že budu muset opakovat 15 minut hraní kvůli jedné chybky, či náhody - to je opravdu BŮŮŮŮŮ :-)
Garet: To byla reakce na Isaira, takže svou uštěpačnou poznámku sis mohl odpustit, jestli se ti můj příspěvek nelíbil.
Baví mě to a rohodně více než jsem čekal. Ale s hodnocením vysoko nepůjdu, určitě se to nebude rovnat Dark Sectoru, který jsem teď dohrál a docela slušně se u něj bavil, až na to, že pak přišel stereotyp. U Aliena si nemůžu zvyknout na to stáří. Být hra novější, tak se u ní bavím více. Takových 50-60% hádám, ale to není nic hrozného u mého hodnocení.
Jako mě hra docela překvapila (čekal jsem že mě technologická zastaralost naštve a já nebudu mít sílu se někam dostat a bude to utrpení), ale ta atmosféra je docela dobrá a když na mě skočí Alien, tak mi naskočila pořádně husí kůže a vypadlo nějaké to sprosté slovo. Není to špatné, ale je tam už fakt vidět ta zastaralost.

Marwel: Pokusím se to objasnit. Jsem divný, ale chci si tuhle klasiku dohrát, protože ji chci mít ve své pomyslné sbírce dohraných her. A navíc je to takový začátek série Alienů (což je má oblíbená potvora), takže když dohraju poslední díl, budu si moct říct, že jsem nenaskočil do rozjetého vlaku, ale už mám dohraný i první díl a "vím, jak to začalo."
Já se bez mučení přiznám, že mě technologická zastaralost vadila i před nějakými osmi lety, kdy jsem se k AvP dostal poprvé. A jelikož jsem jako první hrál dvojku, tak už jsem neměl sílu vracet se od skoro dokonalého díla (imho má dvojka hodně co nabídnou i dnes) k "rozporuplné" jedničce (mě osobně se nezamlouvá ani jedna hra od Rebellionu).
Klasiky nejsou pro tebe pokud ti vecne vadi technicka zastaralost. Ty mozna nechapes hrace, kteri povazuji starsi dily AvP za lepsi nez ten novy, ja zase nechapu hrace, kteri hraji neco, co se jim nelibi.
Jo tak, v původní verzi to nejde. To by ale obtížnost mohlo celkem viditelně ztížit. No já jen doufám, že temná atmosféra za mariňáka se udrží, abych to aspoň za něj dohrál, ale jinak principy hry jsou v klidu. Jen ta technologická zastaralost mi tu vadí.
Tak já nejnovějšího Aliena nehrál, ale podle gameplay videí, se mi spousta věcí oproti mému oblíbenému druhému dílu taktéž moc nezdá.