Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Příběh

V kampani za mariňáka je zmíněno, že se hra odehrává v roce „2145 – deset let po incidentu na Hudley’s Hope,“ tj. po událostech z filmu Vetřelci. Film Vetřelci se ale odehrává až v roce 2179.
John Mirra, 27.06.2023, zdroj: Vlastní
+2

Ostatní

Začátkem roku 2000 byla vydána re-edice Aliens versus Predator: Gold, jež krom původní hry obsahovala i drobné updaty, oficiální strategickou příručku pro přežití, rozšíření a vybalancování enginu a hlavně Millennium Expansion Pack, který do hry přidal dvě nové zbraně pro mariňáka a devět nových single-player úrovní. Obohacení se dočkal i multiplayer, díky kooperativnímu módu v SP misích pro až osmičlenné skupiny. Dále přibyla fuknce uložení hry, kdykoliv během single-playerové hry. Nic ale nebylo zadarmo a v závislosti na obtížnosti se měnil počet ukládacích slotů. Hra si tedy pořád zachovávala svůj spád a poměrně vysokou obtížnost.
Štve Vás nemožnost ukládání, případně v novější verzi omezený počet savů?
Stačí přidat parametr -unlimitedsaves ke spouštěnému souboru pro GOG nebo Steam verzi a můžete ukládat jak je libo.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.
V roce 2000 vydalo nakladatelství Stuare knihu Aliens versus Predator - Oficiální příručka strategie. Hlavním autorem je Joe Grant Bell. Originál vydalo téhož roku nakladatelství Prima Games. Mimo podrobného popisu hry, včetně hlavních a bonusových misí, obsahuje i celobarevnou přílohu s vizuálními módy.
jvempire, 11.06.2023, zdroj: kniha
+3