Prej odpálí vrtulník, ty hraješ alieny asi poprvý? Ted jsem to dojel dvakrát po sobě na hardened a pak ultimate badass - ale tam chybí ukazatele celkové munice, a není to problém dohrát. Až v tý misi, kde musíte odpojit hadice z "vrtulníku" jsem se trochu zapotil. Na druhou stranu pusobí přirozeně, když vojáci padaj po první dávce - na soldiera a dá se to proběhnout stylem Modern Warfare a zabijou tě, jen když uděláš nějakou zásadní chybu, zazmatkuješ, hodíš si pod nohy granát a tak.

Nakonec jsem si pustil film a mám letos splníno. Mimochodem jsem na 40 levelu, kdyby to někoho zajímalo - odemčený všechny zbraně a jejich příslušenství!

Kdyby nebylo těch vašich dementních komentářu, tak bych si myslel, že je to taky shit. Ale hra mě přesvědčila o opaku. Škoda těch stříleček s vojáky - ty tomu hodně ubraly, ale zase využiješ battle rifle a ostatní zbraně. Možná kdyby byly promakanější... ale s vetřelci jsem byl nadmíru spokojenej! Jsou nejrychlejší z celeho universa, když chtějí. Hodně mi to připomínalo takové novější AVP2 - které taky kladlo velký duraz na příběh, ale s vlastními kulisami. Rozhodně se to ale dobře hraje, řekl bych, že je to až návykové, nebo jsem jen prostě magor, kterej už nepozná rozdíl mezi dobrou hrou a odpadem.
No... Zatim nevim, co si o tom myslet... Jedu na easy, ale hned na zacatku v te hale jak partak odpali granatem ten vrtulnik, tak chcipam jak amater..:D 3 facky od aliena a jsem mrtvej...
No budu působit jako úplný kacíř...ale já si Aliens colonial marines užil se standartní hrou (zase fpska nejsou žánr, který bych prošel tam a zpátky) ale mě to stačilo....takže mody určitě vyzkouším
@Tarhiel (10.04.2016 14:09): já ho nezkoušel, ale údajně jsou Alieni zrychlení, což má jakože znamenat "zlepšení reakcí". i tak, když se podíváš na videa, tak jim mariňák dává facky pažbou... navíc by měla dost drasticky vzrůst obtížnost. těžko říct, jestli to oceníš v místech, kde bojuješ proti lidem....
@Maximus (10.04.2016 14:13): Jasné, počul som ,že je fenomenálne zlá, no okrem blbého príbehu, ktorý nespravia, tak bugy so zasekávajúcimi votrelcami a iné technické bugy (hlúpa AI?) by sa spraviť dali - a predpokladám, že práve toto ten mód rieši.

Samozrejme, Alien: Isolation už je v poradovníku na oooveľa vyššom mieste než toto a pôvodné AvP mám dávno nahrané ;)
@Garret (20.02.2016 16:36): Ta hra je prostě mrdka, zkusil jsem to dvakrát a ani jednou jsem se nedonutil to dohrát. Ani ty kulisy Alien universa prostě samy o sobě nestačí. Grafika byla žalostná už při vydání, ale hlavně "charaktery" nebo zápletka, to je prostě odpad. Když jsem pak hrál Aliena v izolaci, tak to je jak nebe a dudy. Paradoxně izolace je i bez střílení neskutečná pecka, tam je fakt vidět ta piplačka s celou hrou. Tuhle mrdku udělali na koleně a mysleli si, jak na tom nevydělaj když to má nálepku Alien. Kokoti. Každej z nás si přál pořádnou řežbu s mariňákama, vždyť druhej díl Aliens je prostě parádní, Hickse, Hudsona a Vaquezovou prostě musí milovat každej. :-) Tohle je fakt příklad, jak hry nedělat!!
hezká recenze, "Jejich střelba je navíc celkem bezvýznamná, protože dávají tak malý dmg, že stejně většinu nepřátel musím zpracovat sám" tudle větičku si poznamenám. Oneilluv smartgun se asi nebude psát s velkým S. ze všech těch ohlasu mám pocit, že vás v ACM alieni nemužou ani zranit. hru už mám doma, ale docela mě na ni přešla chut. tak snad ted, až stáhnu 10GB upgrade ze Steamu!
Takovej hate tady :) Ja to hral cca hodku,a docela se mi to libilo.Urcite tomu dam nekdy jeste sanci,i kdyz ty velky hry moc nehraju. Jen mi to pripadlo trosku tezke. Moc naspeedovanejch alienu :D
@mazar1234 (12.09.2015 22:46): Mám rád Alien/AVP tématiku, tak som bol tvrdohlavý. Pozrel som si aj na http://howlongtobeat.com/ ,že to nie je až tak dlhé, tak som sa snažil dostať cez ten úvod, na ktorý sa tu frflalo do niečoho lepšieho, no moc sa mi to nepodarilo, Hru som v podstate prešiel na dve šupy, včera večer hodinka a dnes poobede som dorazil zvyšok.
@Tulareanus (komentář): Ty masochisticky sialenec - ty si tuto debilnu sracku dohral?
Ja som to radsej po nejakej necelej hodine zmazal v ramci prevencie trojitej lobotomie mozgu.

Priserna kokotina tato hra, jedna z najhorsich co som vobec kedy skusal hrat.
@Fatality (01.07.2015 12:21): Seš fakt vostrej žes to vydržel tak dlouho. Já to sprostě stáhl na zkoušku. Hele co projde zkouškou, to kupuju, takže žádný kecy ohledně kradení a pod. prosím, díky. Já takhle testuju jen zřídka, ale tuto hru jsem musel, protože se na to plivalo všude a já se na to přitom hrozně těšil. Dal jsem nakonec za pravdu davu. :-D Jak jinak. Na rozdíl od toho Alien: Isolation jsem rovnou koupil bez ptaní a zatraceně dobře jsem udělal... :-)
@mazar1234 (01.07.2015 12:14): Díval jsem se do návodu, abych zjistil, jak daleko jsem, tenhle souboj je zhruba v polovině návodu, takže asi polovina hry, i když někdo říká, že druhá půlka je o dost kratší.

Ale už jsem na to fakt neměl nervy, spolubydlící chvíli koukal a říkal, že se na to ani nedá dívat a nechápe, jak to můžu hrát :-D Tak aspoň že to bylo v Summer Sale za málo peněz.

@silon (01.07.2015 12:18): Vetřelci mě baví, tak jsem to chtěl zkusit, ale masochista jen do určité míry :-D
@Fatality (01.07.2015 12:08): Teda ťa obdivujem, že si túto megasračku dokázal hrať tak dlho, ja som sa ledva dostal cez prvú hodinu a išlo to preč z disku.
Keby som to nemal odniekadiaľ zadarmo (myslím ako free steam key) tak si aj zanadávam.
@fak (01.07.2015 11:16): Přerostlý vetřelec. Musíš vlézt do toho obleku, ve kterém Ripleyová zabila matku ve dvojce a zabít ho, jenže to je skoro nemožné, protože než vejdeš do toho robota, tak máš celý armor pryč od těch klasických vetřelců, kteří ti stejně i pak dávají damage jako prase. AI tvých spolubojovníků je tak dementní, že ti nijak nepomůžou a na vyšší obtížnost je téměř nemožné tento souboj vyhrát. A když, tak jen díky náhodě.

Hra je už od začátku dost strašná. Hrozná grafika, GUI nepřehledné, FOV otřesný, AI nepřátel či přátel tragická, design úrovní šestiletého dítěte, strach z vetřelců nula. Jediný level, který mě bavil, byl ten bez zbraní. Jinak odpad.
@Fatality (30.06.2015 18:18): Upřímně ani nevím kdo to je. :-) Pokud se to objevilo cca po třech hodinách hraní, tak jsem to ani potkat nemohl, protože to byla chvíle, kdy jsem to už mazal z disku. :-DDD
Až ten souboj s Ravenem mě přesvědčil o tom, že jde o naprosto příšernou záležitost.
@Paul (02.12.2014 00:29): Právě, já jsem si myslel, že A:CM půjde úplně mimo mě, ale za tu směšnou cenu bych to vyzkoušel, i tvůj koment mě zviklal, že by to nemuselo být tak špatné. Navíc jsem už koukal na netu po nějakých survival modech, co tu hru trošku zlepší po stránce gameplaye (survivalu), a zaujal mě tenhle.
Hmm, je to za tři eura na Steamu moc? Třeba Paulův komentář mě trochu navnazuje, že by to nemuselo být tak špatné po několika záplatách, co myslíte?
Jedna z nie velkeho mnozstva hier, ktore su skratka tak otrasne nudne a hratelnostne debilne ze som ju vobec nedokazal dohrat do konca. A to MILUJEM Aliens a veci okolo toho, to uz hovori za vsetko.
Kto uz tomuto dava nadpriemerne hodnotenie tak ma velmi male naroky. Lebo okrem hudby a par odkazov pre filmovych fanusikov je vsetko zle.
@ještěr (09.04.2014 19:01): To jsem měl právě na mysli (metr vlastních hodnocení). 20 % tak znamená "v pětině nejhorších, co jsem zatím hrál" a je závislé na tom, co jsi zatím hrál. Já jsem dohrál přes 400 FPS (to samozřejmě neber jako chlubení, na to už jsem starý), takže Colonial Marines je IMHO někde okolo průměru toho, co jsem zatím hrál (proto, že jsem hrál mraky sraček, které tak okupují spodní polovinu mého žebříčku :-) ).

To "nemám čas ani chuť dávat hře třeba 10 hod" mi připomíná článek tuším o Final Fantasy X, kdy dotyčný celkem rozumně říkal, že nemá čas čekat třicet hodin, než se hra rozjede :-))
Phoenix: sorry, místo EDIT jsem nějak provedl DEL neboco. Když hodnotím, srovnávám to jen v rámci metru svých vlastních hodnocení, rozhodně se nekoukám do databáze, co má kolik apod., a rozhodně tebou vypíchnuté makabrozity (zřejmě - nehrál jsem) nebudu pro srovnání zkoušet :-D Nestíhám hrát ani oceňované věci

Jinak já hraju dost málo a nemám čas ani chuť dávat hře třeba 10 hod., jestli ty poslední 2-3 náhodou nebudou "uííí!", nehodlám hodinu googlit jestli jsem vše aplikoval správně, ta hra měla být samozřejmě konkurenceschopná už v době vydání.

Připouštím, že na mě byla i těžká, furt restart na checkopintech, asi málo hraju no.
[neexistující příspěvek]: Nevím, do jaké míry jsem správně překopčil a rozběhal všechny zajímavé patche (grafický evidentně asi ne, ale zrovna ten mi byl fuk), ale podle mě ACM nemá zhola nic zajímavého, co by hře dalo alespoň částečné uznání a hodnotu; nemá atmosféru, rafinovanost, rozumnej key layout ani gameplay atd. V mé hlavě existovala taková hypotéza, že nízké hodnocení a přijetí může být více než contentem i dílem toho, že hra nesplnila (logická, mytologická) očekávání všeljakých geeků, ale to se zcela nepotvrdilo - je to prostě bahno.

Hrál jsem to hned po kontroverzním novém Thiefovi a byl to jasný kvalitativní sešup, najednou zase nuda u hraní, takový nezvyk!

Umím pochopit, že se ti hra asi víceméně líbila a sedla, a je to fajn... Půvab variability... Dokonce i na většině her, které bych celkově vzato nedoporučil, nebo doporučil s výhradami, si umím najít něco povedeného, zač si autorů vážit (např. Far Cry - příběh, charaktery; Thief 4 - zajímavý obrat gameplaye se zombíky a moderní movement), ale v ACM není - NIC.
[neexistující příspěvek]: Nízká hodnocení mohou být samozřejmě dílem způsobená vysokým očekáváním, ale chápu, že se Ti to opravdu příliš nelíbilo (není to zrovna málo kontroverzní).

Nicméně já jsem hrál výrazně větší průsery (na které by většina místního osazenstva nesáhla ani pětimetrovou hygienickou tyčí), takže dávám 20 % máločemu.
Tak PC verze Alien: Isolation je zdá se potvrzená. Gameplay vypadá na takovou Amnesii..). Ale ten settings... Pesně podle prvního filmu paráda (tedy dopr... až na tu svářečku...).

No mě asi bude stačit jenom tam chodit... Hned v 0:38 mi začal běhat mráz po zádech.
Panove, nekoupil by mi nekdo z vas ten steam klic z amazonu? jsem linej si delat US profil :-)
Zaplatim pres paypal/prevodem.