Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien Soldier

エイリアンソルジャ

Treasure •  Sega (PC)
24.02.1995
23.02.2006
05.11.2007
26.01.2011
19.09.2012
29.05.2018
kompatibilní
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Roku 2015 dokončili genetici na planetě Sierra mnohaletý vývoj superhybridů, lidí schopných parazitické symbiózy se stroji a zvířaty. Dominantní Hybridi však okamžitě využili své nadřazenosti a zformovali teroristickou organizaci Scarlet, která pod úspěšným vedením hybrida zvoucího se Epsilon-Eagle ze Sierranů učinila strachem ochromené občany druhé kategorie. Tito teroristé pak zesílili do té míry, že mohou být poraženi jedině jiným hybridem z vlastních řad. Uzurpátor postu vůdce hybridů Xi-Tiger to dobře ví, a ač jím svržený Epsilon-Eagle zdánlivě zmizel a on sám třímá moc pevně v tlapách, nepřestal po svém bývalém nejvyšším nadřízeném zuřivě pátrat. Nezastavil se před ničím a zabil i malou dívku. To však neměl, sice to na stranu dobra přešlého Epsilon-Eagla přimělo odhalit kamufláž, zároveň tím však zloduch zpečetil svůj osud.

Japonská sidecrollovací arkáda vyšla v době pomalého ústupu žánru do pozadí (1995), autoři však přišli s neotřelým konceptem krátkých levelů, ve kterých bojujete více s bossy, než s řadovými nepřáteli. Na 25 úrovní tak připadá 31 unikátních bossů se specifickými taktikami, i slabinami. Když zrovna s nějakým nebojujete, zpravidla hledáte po úrovni munici. Na začátku hry si vytvoříte "loadout" 4 zbraní z možných 6 a zvolíte supereasy nebo superhard obtížnost. Váš hrdina je nejen morálně rozdvojenou osobností, a tak se může v mžiku proměnit z člověka na hybridního fénixe, mezi další speciální schopnosti se řadí schopnost teleportace. V horní části obrazovky lze sledovat statistiky množství zdraví, energie zvolené zbraně a výdrž konfrontovaného protivníka. Fatální zásah tu neznamená smrt, ale snížení zdraví na hodnotu 1 a tím pádem druhou šanci.

Alien Soldier byl poprvé vydán roku 1995 exkluzivně pro konzoli Sega Mega Drive/Genesis. V roce 2007 byl zpřístupněn uživatelům Nintendo Wii prostřednictvím služby Virtual Console a PC hráči se dočkali vydání své verze na Steamu o čtyři roky později. Konzole PlayStation 4 a Xbox One měli hru poprvé k dispozici prostřednictvím kolekce Sega Mega Drive Classics. Vydání pro PlayStation 2 a PlayStation 3 se konalo pouze na japonském trhu jako součást levných vydání emulovaných her, přesněji ve sbírce Sega Ages 2500 Series Vol. 25: Gunstar Heroes Treasure Box.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.