Nádhera, ale bál bych se, že tam narazím na něco, co mě bude chtít sežrat. :-)
Ta oprava opravuje totiž pouze diakritiku (resp. jí odstraňuje).

Nicméně, jak jsem zde několikrát již níže zmiňoval, můžete si dopomoci nahrazením některých souborů s CZ těmi anglickými (zadávaná slova pak sice budou v angličtině= budete je muset zadávat v angličtině/budou se automaticky nabízet v angličtině, nicméně všechen ostatní text zůstává český).
Bych se právě bál, že to přesouvání savů nemusí fungovat úplně dokonale (= může se to podělat). A opravu na češtinu nemám už chuť zkoušet. (Každopádně dobrá zpráva pro ty, co neumí anglicky a jsou líní se ji naučit - bez urážky.) :-)
Nebo může mít hráč nainstalovanou jak eng, tak i cz verzi a dle potřeby přemísťovat savy :).
O patchích (krásné české slovo) nevím, ale rozhodně neaplikuj češtinu. Ani ne tak kvůli prznění jazyka, ale kvůli technickým problémům, které ti můžou zkomplikovat postup hrou. Konkrétně mluvím o češtině ze Score, hrál jsem verzi Albionu ze Score DVD (jak tam bylo několik desítek abandonware her) a musel jsem tu verzi poangličtit. Poangličtěná verze už fungovala bez problémů, nevím o tom, že by tam byly nějaké zásadní bugy.
Ono by to docela i chtělo nějaký remake. Zvláště ten 3D pohled mi tam taky docela vadil ono to neni jen tak tam hledat v dungeonu nějaké tlačítko. Málokdy se rozhodnu nedát hru kvůli technickému zpracování, ale u téhle hry mě to mrzí nejvíc ...
Skvělá hra, ještě lepší než film Avatar:p

Bohužel jsem na tom jako Malignus, rozehrál jsem dvakrát a vždy skončil kousek za ostrovem. Je vidět že už na ty dlouhý herní doby nejsem :( Teoreticky mám k tomu save, ale zase než bych se zorientoval...Albion asi nikdy nedohraju.

Jinej problém mám s 3d, kdyby to bylo jenom zvrchu tak bych to dohrál. Takhle je pohyb po dungeonech i po obyčejném městě pro mě utrpení, dezorientovaně bloudím, tlačítka jsou pixelhunting a je to mnohem ošklivější.

85 procent dávám za to že jsem okouzlen v týhle hře strávil tolik hodin že by to vydalo na tak 4-5 dnešních titulů.
Heh, budu rychlejší...;)

Mimochodem, jak je vlastně přesně propojený Albion a Amber trilogy?
jj to sem pochopil jen nevim jaky pasy barev jsou pro jaky barvy na stenach zkousel jsem to vselijak ale neslo mi to
Nevim, jestli si to pamatuju přesně, ale po celém levelu se dají na stěnách najít malé obrázky, podle kterých pak ty plošinky zmáčkneš.

EDIT: po vyggolení:
[ ][O][ ][ ] [ ]--Off
[ ][O][O][ ] [O]--Lighted
[O][ ][ ][O]
[O][O][O][O]
ahoj, poradte mi nekdo please. Jsem asi v posledni mistnosti pred kupou androidu na torontu a jsou zde naslapne plochy. naprosto vubec netusim jak se pres ne k androidum dostat?
Škoda, že není původní. Hudba se mi obecně v Albionu moc nelíbila, není tak výrazná jak by si kvalita hry žádala.
Ten trailer je výborný, zejména hudba. Stejně jako v celém Albionu :-) Začínám mít chuť si to znovu zahrát.
Karas:Jak říkám, pokud vyměníš zmiňovaný soubor za anglický, bude vše fungovat v pořádku:). Tj. tato zadávaná slova sice budou v angličtině, ale všechen ostatní text je již v CZ. Stejně tak se ti také ta slova nabízejí sama, tak jako je tomu ve verzi anglické.

Drolin: Tak mám to ozkoušené, dohrál jsem to tak minimálně 3x a fungovalo mi to vždy v pořádku! Samozřejmě jsem aplikoval i nějaký patch na češtinu, který ovšem sám o sobě to automatické předhazování slov neřeší (řešil pouze tuším diakritiku), to až právě ta výměna souborů.
Také mi myslím výměna wordlist0 nefungovalo. Jak píše Karas, v ang verzi se slova zobrazovalo automaticky.
Isair: Bohužel nefunguje, jak má. Nechápu, že si toho nikdo nevšiml, ale v CZ verzi musíš všechny dotazy v rozhovorech psát ručně, kdežto v ENG verzi se ti nabízejí sami. V CZ verzi tak o spoustů textů přijdeš, protože tě prostě nenapadne to slovo, který musíš ručně napsat, kdežto v ENG verzi máš všechny témata vypsaný.
Drolin: V té CZ verzi stačí pouze vyměnit soubor wordlist0 za anglický a vše funguje jak má (ostatně jsem to postoval níže).
Stáhni si tam CD verzi (54mb) a zároven i anglickou verzi, protože v některých částech hry bude potřeba, díky tomu že v cz verzi nejdou odvozovat některá témata v dialozích, přenášet savy do ang verze a pak zpět.
Místní posty mě celkem navnadily. Stáhl jsem 25mb soubor ze zde uvedeného linku na oldgames a hru bez jakýchkoliv zvláštních nastavení spustil. Nicméně nefunguje intro ani hudba v menu. Krátce jsem zapnul novou hru a tam zvuk, zdá se, funguje.

Mám se pídit po jiné verzi? Pokud se jedná jen o tu jednu animaci a hudbu v menu, asi bych se na to vyprd.
No Amberstar hraju od března a jsem cca v půlce :) Ale času je málo, takže to není vypovídající hodnota. Hraju dos verzi, která jak psal Drolin je o něco horší (nejsou třeba tak pěkné přechody dne a noci). Ovšem mě tedy graficky naprosto vyhovuje :) Ambermoon je jen pro amigu, ale je těžký hodnotit. Má dost nepříjemných míst, které když neznáte, jsou (prý) slušnou pastí. Navíc oproti Amberstaru je tu scrolling, což tedy zrovna mě moc nevoní. OVšem graficky je Ambermoon jeden velkej skvost. Jo a k tomu Amberstaru...Co je na něm skvělé je absence respawnu (snad kromě jediného místa, které jsem dosud našel). Cestování po mapě tak není frustrující jako třeba ve FF hrách. Prostě zapomenutej skvost!
Amberstar vyšel i pod DOSem, ale grafika ho trochu sráží. Za to Ambermoon (jen Amiga) je prý nejlepší z trilogie a i dnes vypadá pěkně. A mapa hry je větší jak v Albionu.
Hrál jste ty Ambery někdo? Já se k tomu za DOSové éry nikdy nedostal a teď už na to čas mít asi nebudu, tak jen o co jsem přišel.

Btw vyšlo to vůbec na PC nebo jsou to fakt jen emulace Amigy?
kurcatovium: jo, uvažoval jsem o tom... pokud to půjde přes dosbox, pak se na to vrhnu.
No, já jsem vyřešil Gragotel a teď mě čeká už jen vyexpení Melthase na lvl 20 a natrénování si všech kouzel a pak hurá na další ostrov (Maine). :)
"Mám takovou úchylku, že nerad rozehrávám hry, kde se nerýsuje další díl:)"

To není úchylka, ale spíše mentální porucha.
Jo, aprílová čísla byla památná, hlavně ta recenze na Dungeon Master 3:) ... je to škoda. Jasně, klidně by se mohlo stát, že by v současném rpg trendu pokračování stálo za starou bačkoru - těžko očekávat takový hardcore dnes, to by byla z obchodního hlediska sebevražda. Ale holt mě to mrzí. Mám takovou úchylku, že nerad rozehrávám hry, kde se nerýsuje další díl:)

A mluvím o tom, protože jsem to dohrál kdysi dávno a teď to chci rozehrát znovu... a přemýšlím, jestli to má smysl.