Zajímavosti

Verze hry

V Německu vyšla hra již v roce 1995. Celý rok poté trvalo přeložení hry do anglického jazyka, proto se celý svět vydání této hry dočkal, až v roce 1996.

Vývoj

Slovo Albion je keltský název pro britské ostrovy. Autoři jej zvolili jako název hry, protože se vyslovuje úplně stejně ve všech jazycích.
Rasa kočkoidních inteligentních humanoidů zvaná Iskai, ve hře nemá žádné oblečení, protože mají ochlupení. Přesto zde vznikla kontroverze s nahotou, kterou museli vývojáři řešit.
Amiga:
Hra byla původně vyvíjena i pro Amigu (možná i na Amize vývoj hry odstartoval), ale po krachu firmy Commodore, byl vývoj pro Amigu ukončen. Existuje i ranné demo pro Amigu.
"Možná se budete divit, ale Albion byl z velké většiny stvořen pouze čtyřmi lidmi, tvořícími jeho základní vývojářský tým. V průběhu jeho tvorby se okolo nás motala ještě spousta dalších lidí, pracujících na úkolech menšího formátu a nižší důležitosti, jako je hudba, zvukové efekty, úvodní intro sekvence, dodatečná grafika, dodatečné programování, design manuálu, atd. Nikdo z těchto ostatních lidí neměl práci na Albionu jako 'full time job', neboli jinak řečeno svoje primární zaměstnání. Hodiny strávené prací na Albionu jsme nikdy nepočítali, ale byla jich velká, velká spousta. Spojíme-li je do dnů, dělá to něco přes dva roky práce."
Londo Mollari, 06.05.2021, zdroj: SCORE 30, str. 14, Blue Byte o Albionu a tak vůbec... Interview A. Anastasov a J. Horneman.

Příběh

Součásti hry je nutnost vyřešit spor mezi lidmi a Iskai na ostrově Maine. Lze jej vyřešit třemi způsoby: 1. zabránit atentátu na Herrase, 2. nezabránit atentátu a pak je zde třetí způsob (moje osobní zkušenost): zacyklit se v rozhovorech, čtrnáct dní se plácat po ostrově, grindovat jak o život a pak si nechat (od někoho ochotného) opravit save pozici...
Takže doporučuji sejv před začátkem zahájení řešení sporu.

Hardware

Minimální systémové požadavky: