Albion

Zajímavosti

Verze hry

V Německu vyšla hra již v roce 1995. Celý rok poté trvalo přeložení hry do anglického jazyka, proto se celý svět vydání této hry dočkal, až v roce 1996.

Vývoj

Slovo Albion je keltský název pro britské ostrovy. Autoři jej zvolili jako název hry, protože se vyslovuje úplně stejně ve všech jazycích.
Rasa kočkoidních inteligentních humanoidů zvaná Iskai, ve hře nemá žádné oblečení, protože mají ochlupení. Přesto zde vznikla kontroverze s nahotou, kterou museli vývojáři řešit.
Amiga:
Hra byla původně vyvíjena i pro Amigu (možná i na Amize vývoj hry odstartoval), ale po krachu firmy Commodore, byl vývoj pro Amigu ukončen. Existuje i ranné demo pro Amigu.

Příběh

Součásti hry je nutnost vyřešit spor mezi lidmi a Iskai na ostrově Maine. Lze jej vyřešit třemi způsoby: 1. zabránit atentátu na Herrase, 2. nezabránit atentátu a pak je zde třetí způsob (moje osobní zkušenost): zacyklit se v rozhovorech, čtrnáct dní se plácat po ostrově, grindovat jak o život a pak si nechat (od někoho ochotného) opravit save pozici...
Takže doporučuji sejv před začátkem zahájení řešení sporu.

Ostatní