Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

4 Elements

Gem Quest: 4 Elements, 4 Elements: Puzzledom, 4 Elements HD

Playrix Entertainment •  Ocean Media (DS) •  Mr.Goodliving (J2ME) •  Engine Software B.V. (3DS) •  Boolat Games (PS3)
25.08.2008
10.03.2011
19.04.2011
30.08.2011
07.11.2013
29.11.2013
65
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

4 Elements je nenáročná logická hříčka oděná do pohádkového fantasy hávu, v níž pod časovým presem hledáte a myší spojujete sousedící kameny stejné barvy. Na shora viděných úrovních je vždy primárním cílem dovést éterickou tekutinu do fontány, schovanou o několik odscrollovaných obrazovek dál. A to tak, že úspěšným spojováním kamenů ničíte dlaždicový podklad herní plochy. Podle barev spojovaných kamenů se vám také nabíjejí čtyři schopnosti, které využijete při zdolávání tužších překážek, jako jsou zamrzlé hrací kameny nebo balvanovité závaly.

Krom více jak šedesáti úrovní čeká hráče ještě několik rychlých miniher (hidden object a najdi pět rozdílů).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Vždy sa divím, čo na takýchto hrách vidím a prečo ich vôbec hrám, keďže predurčená typológia potencionálneho hráča takéhoto žánru je dakde mimo mňa. No tieto hry vždy vedia prekvapiť svojou tradičnou nenafúkanosťou iných veľkých alebo stredných hier. Človek si pohodlne oddýchne a aj napriek tomu, že snaženie v takejto hre nemá žiaden veľký dopad na ďalší "príbeh" alebo postup v hre. No kto to hráva, tak to hráva čisto z čírej zúfalosti niektorých AAA titulov dosiahnuť niečo revolučné alebo si len vyprázdniť hlavu a spájať si farebné kamienky, pričom sa valiace sa fluidum snaží dosahnuť cieľovú lokáciu. Je to veľmi rozmanitá hra, pri ktorej som strávil až neuveriteľných 9 hodín, čo je teda pri hrách tohto typu až veľmi veľa, a to hovorí samo o sebe.

Pro: - príjemná hudba; meniace sa prostredie; triezvo sa zvyšujúca obtiažnosť

Proti: - keď zakopnete, tak opakovanie jedného z levelov môže trvať dosť dlho

+7
  • PC 70
Po náročném dni je určitě super si dát pohodu, udělat si dobrý čaj či kafčo....a pustit si 4 elements. Pro mě naprosto odpočinková libůstka, ke které se pravidelně vracím, což u her tohoto typu není pro mou maličkost zcela běžné. Vše kolem této jednoduché logické chříčky působí klidně a příjemně. Hudba, grafický styl a vůbec celé zpracování má v sobě čirý pohádkový element. Obtížnost, která je střízlivě nastavena se příjemně pozvolna stupňuje a v době, kdy se nabere na obrátkách - díky omezenému časovému limitu - bude váš "3-spojový" smysl dostatečně vytrénován.

Krom spojování barevných kamenů jsou zde i jednoduché minihry typu "najdi 5 rozdílů" a "najdi určité předměty". V dnešní době jsou již o dost propracovanější "spojovačky" což platí i o druhém dílu, který do hratelnosti přináší několik více či méně jednoduchých hádanek jako pohybování kameny, skládání potrubí apod.

Tak či onak mohu s klidným svědomím konstatovat, že 4 elements je hra, kterou mohou hrát všichni bez ohledu na věk.

+4