Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Retroherna na Startovači

Na Startovači (česká obdoba Kickstarteru) můžete do konce července podpořit zajímavý projekt s názvem Retroherna.

Cože a není tady už Arcade herna v Červeném Újezdu?

Samozřejmě že ano, ale Retroherna necílí na arcade mašiny, ale na všechny ostatní konzole (Atari, (S)NES, Commodore 64, Virtual Boy, atd.). Zahrát si tedy budete moci řadu starších her na originálním hardwaru, s originálními CRT monitory, které vám vypálí zrak :) Pokud bude projekt úspěšný, otevřou se stálé prostory v Praze, kde bude otevřeno vždy o víkendu a vstupné se bude pohybovat okolo dvou stovek.


Pro detailní informace koukněte na projekt na Startovači či na oficiální stránky. Cílová částka 333.333 Kč není malá, ale za možnost jít si kdykoliv o víkendu zahrát s legendární Power Glove to stojí, no ne? :)


Diskuze ke článku

@Karasman (05.06.2016 17:43): Tak teďsmi docela nahrál :)

"veškeré články se musí týkat her a musí jít o originální výtvory"

Takže ty dvě Ugrovy věty které jen trochu jinak papouškují informace z (nepovůdního) videa je originální výtvor?
Tak mě příspěvek v blogu nevadí, ale bylo by fajn přidat třeba i nějaké interview s někým z tvůrců.
@Walome (04.06.2016 15:26): Na blogu se může objevit cokoliv, co považujeme za zajímavé. Nechápej to tak, že se téma musí nutně týkat DH. Retroherna spadá do okruhu zájmu našich uživatelů, takže nevidím důvod, proč by tu o ní nemohl být článek.
@ugraugra (04.06.2016 13:59): Aha, tak já netušil, že je Bodkin medium. No, nesouhlasím, ale okej. Takhle se na blogu může objevit jakákoli indie hra (například) a pokud to nemá něco společného s lidma s DH, tak pak nevidím důvod proč to musí mít prostor na blogu a nestačí zmínka v diskusi.
@Kwoky (03.06.2016 22:15): Řekl bych, že tím chtějí zaplatit provoz na první měsíce a pak počítají s tím, že se to dostatečně rozjede, aby to na sebe vydělalo. Myslím, že to je podobná situace jako s Rohlíkem a remakem Bran Skeldalu - něco se vybere, ale budou potřebovat nějakého sponzora, co dá třeba 100k, aby se dostali na tu vysněnou částku.
Merde, to je můj plán! :D Od minulýho léta už kupuju staré konzole a hry.
@Walome (03.06.2016 16:54): Protože to Ugrovi přišlo zajímavý (a je to starý nekrotik) tak o tom napsal na serveru o hrách?

Já bych teda šel zase zapařit Pitfall na Megadrivu, nešlo mi to tenkrát a pochybuju, že to teď bude lepší.
Tyvole tak to video je ultimátní prdel. Devadesátkoví nerdi jsou zpět :D

Mimochodem z jakého důvodu se to objevilo zrovna na dh blogu? Má s tím někdo vodsaď něco společnýho?