Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters - 3. turnajMáme tu další lichý měsíc v roce a to znamená, že na vás čeká turnaj ze série DH Masters.

V květnovém turnaji se spolu hráči utkali ve hře League of Legends a v těsných duelech se nejlépe umístil piraten. Druhé místo obsadil Drekt a na bronzovém stupínku se umístil Fatality. V celkovém pořadí je zatím na prvním místě Fatality, ale má blízko za sebou další pronásledovatele. Více informací naleznete na webu.

Další body do celkového hodnocení můžete získat už o víkendu 16. - 17. 7. 2016. A protože jsme doposud hráli samé "velké" a "seriozní" hry, a taky proto, že je EURO, tak si zahrajeme něco z jiného soudku.

Ve třetím turnaji DH Masters budeme hrát hru Haxball. Hru je možné zdarma spustit v prohlížeči na adrese http://www.haxball.com.

Do turnaje se mohou přihlásit všichni uživatelé DH, kteří mají alespoň 100 DH bodů. Budeme hrát systémem 1v1 na nejmenším stadionu (Small) na 5+5 minut. Očekávám vysokou účast, protože se hra ovládá pouze šipkami a jednou akční klávesou, takže se nevymlouvejte a pojďte ukázat, co ve vás je. Opět hrajeme o hry na Steamu v celkové hodnotě 30 EUR a navíc možnost tipovat v soutěži o SSD.

Registraci je nutné provést nejpozději 14. 7. 2016 do půlnoci. Podrobná pravidla a pokyny k registraci do turnaje naleznete na turnajovém webu.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Hodně štěstí.

A takhle nějak se to hraje.
https://www.youtube.com/watch?v=-XLI8gZ066A

Kwoky

Diskuze ke článku

Tož hoříme nedočkavostí, v čem bude další turnaj :D (a videa teda furt nikde :( )
Ok, LoLko udělám jako report, Haxball vezmu trochu akčněji.
Report z LoLka rozdělím na tři části a budu je vydávat postupně jak budou hotové. To abyste na výsledek nemuseli čekat celé prázdniny :)
Dělám na sestřihu z 2. turnaje v LoLku. Zatím vybírám vhodné scény a pak to budu ořezávat. Zajímá mě, jestli chcete raději, aby to video bylo akční a "našlápnuté" nebo spíš pomalejší a víc "výpravné" - aby vystihlo, kdo kdy hrál a jak se to vyvíjelo. Tedy spíš "highlights" nebo "report"?
@piraten (21.07.2016 11:25): "Z amatérskej časti" :D Skutoční profíci sú ešte na vyššej úrovni a keby sa niektorý z nich zúčastnil turnaja, bola by ešte väčšia sranda. Ale tímovou hrou sa dajú eliminovať ľahšie, ako v boji jeden na jedného. Konieckoncov haxball je vždy zábavnejší ak hrá proti sebe viac hráčov.
@M.a.t.t. (21.07.2016 09:31): tak tak já dostal větší sodu od Fatalityho, ten mě nešetřil :( a bylo evidentní, že jakmile člověk začal s DeltyM vystrkovat růžky, ihned mu ukázal kde je jeho místo :D
V tom finále se Matt držel, ale mám podezření, že nás Delty šetřil, podle mě měl hru pod kontrolou celou dobu :D
A máme tu výsledky tipovačky. ZX Atari se trefil do jedné z menších výher a získává tedy "kredit" 10 euro na nákup na Steamu. Blahopřeji.

Výherním číslem bylo číslo 5, které tipli dva lidé, ale ZX Atari byl první, takže výhra připadla jemu. Tím méně šťastným tipujícím byl j.calling2bad.

Nikdo jiný se netrefil, SSD stále odolává. Přeji více štěstí příště. Tabulka na webu je aktualizovaná a můžete se tedy podívat, která čísla zbývají.

Jinak Haxball si klidně zahraju už proto že by mě zajímalo jak na tom jsem:D
Tak replaye a report budou asi zítra. Je toho nějak moc :) Jen pojmenovat soubory mi trvalo dvě hodiny :D
@Kwoky (18.07.2016 14:37): českej trenér co s náma prohrál euro a kasal se, že nemá důvod odstupovat a za tejden se dostalo ven oficiální prohlášení že jede trénovat do Ruska... a byl pryč. On si Atari myslí, že když hrajeme haxball, orientujeme se ve fotbale :D
@Walome (18.07.2016 09:43): Co se týče systému soutěže... Vše závisí na délce jednoho zápasu a počtu přihlášených. Snažím se najít rovnováhu tak, aby si všichni zahráli a netrvalo to zbytečně dlouho. Kdyby bylo hodně lidí, tak bych musel buď omezit počet postupujících do play-off (což je blbé, protože můžeš kvůli losu narazit na silné soupeře ve skupině) nebo přejít na single-elimination (což je taky blbé, když narazíš hned na začátku na nějakého maséra a ten tě vyřadí).

Počet účastníků kolem 20 je imo ideální.

@Fatality (18.07.2016 11:15): Myslím, že to doufá asi každý :) Ale krása turnaje je právě v tom, že spolu hrají lidi, co to nemají naskillované. Třeba jak psal pestik - ve všech turnajích se umístil průměrně, ale celkově je na pátém místě. Zato Flexo, DeltyM nebo Matt mají odehraný jeden turnaj s excelentním výsledkem, ale v celkovém pořadí jsou víc vzadu.
Turnaj byl fajn, i když jsem si hned od prvního zápasu nedělal o svém umístění velké iluze :D
Díky za turnaj, bylo to fajn jako vždy. Jsem rád že jsem obhájil průběžné 5. místo, ačkoliv jsem v tomto, ani v předchozím turnaji nevyhrál jediný zápas >_< "Hráč na čtvrtém místě získá cenu útěchy." je moje motivace. Jen počkejte, až přijde na řadu nějaká opravdová hra :D
@Fatality (18.07.2016 08:27): taky jsem to prožíval víc než bych myslel, ale na hearthstone to nemá - tam těm anonymním protihráčům i vulgárně nadávám, tady jsem věděl že jsou to všechno dh kamarádi :D

Ale nasralo mě, že po lehkém osahání jsem vyhrál 2 zápasy a věřil si že nějak ustojím těžké zápasy, ale nakonec jsem dostal na prdel. Si neumím představit jaký to musí být pocit když prohrajete důležitý zápas v lize mistrů :D

A oceňuji systém soutěže - že Kwoky to nastavil tak, aby si člověk zahrál i když se mu moc nedaří. Ve skupině jsem propadl a přesto jsem si užil dost zápasů a v průběhu celého víkendu to byla fakt legrace.
Taky bych chtěl poděkovat za turnaj. Bylo fajn změřit své síly s ostatními. :-) Těším se na další.
Turnaj hodnotim kladne. Byval bych vyhral,ale chybelo kousek toho stesticka. Skill sice neni na urovni svetove spicky,ale tymovy duch byl prikladny. Nevidim zadna negativa na moji hre......moment, zrovna mi vola nekdo z Ruska...
Chválim organizáciu, prebehla ako som si všimol na 1, a to som sa obával že haxball môže narobi´t určité nepredvídatelné problémy + oceňujem prístup hráčov, pekný turnaj
@M.a.t.t. (17.07.2016 23:24): Tak táto alternatíva ma ani nenapadla :D Samozrejme, ak Kwoky povolá ku klávesniciam, to si nenechám ujsť :D

A k tej účasti... na League of Legends nás bolo tuším 6, takže toto bolo ešte fajn :D
@piraten (17.07.2016 23:14): F5 = magické tlačidlo :)

Inak si si istý, že nebudeš hrať haxball znova ani kvôli bodom, keď ho Kwoky opätovne zaradí do prípadného druhého ročníka DH Masters? :D

Taktiež by som chcel pochváliť Kwokyho za bezproblémovú organizáciu a ako rýchlo to všetko stíhal vybavovať. Mrzí ma ale nižšia účasť a to nám aj jeden účastník priamo odpadol, hoci sa pôvodne nahlásil. Ale myslím, že i tak mal turnaj niečo do seba.
@M.a.t.t. (17.07.2016 23:05): Boha, to by ma nenapadlo :D

Ale k turnaju: Opäť vďaka Kwokymu za organizáciu. Pri prvom pohľade na vybratú hru som aj zvažoval, či sa jej vôbec zúčastním, nakoľko mi na prvý pohľad vôbec nesadla. Nakoniec pod vidinou niekoľkých bodov som sa prihlásil, ale 3. miesto by som nečakal ani v najodvážnejších snoch, keďže som bol 2 týždne miesto prípravy mimo domov a trénoval som iba po príchode v sobotu poobede.

Tá hra ma neskutočne dokázala nasrať, ale zažil som aj vyrovnané a napínavé zápasy, kde sa mi to tesnej výhre triasli ruky ešte aj po zápase. Hrať ju už nikdy nebudem, ale som rád, že sa tu zišlo dosť amatérov podobných kvalít, a preto boli tie zápasy pre mňa zábavné aj napriek pomalšiemu internetu a záverečnej zabíjačky od Matta.
Máme dohráno. Na prvním místě se bez jediné porážky umístil DeltyM. Na druhém místě po tuhém boji (15:9) skončil M.a.t.t. a na třetím piraten. Je vidět, že Slováci mají na Haxball talent :)

Zítra zveřejním celé pořadí, replaye, komentář k turnaji a tak. Těšte se :)

A všem účastníkům moc děkuji za bezproblémový průběh. Měl jsem to tentokrát trochu komplikovanější s časem, ale vše se díky vám zvládlo a kromě pár drobností vše proběhlo hladce. Moc vám za to děkuji. A protože z vděku se nenajíte, rozhodl jsem se pro malý bonus. Všichni finalisti, co odehráli aspoň jeden zápas, mají možnost poslat 3 tipy do tipovačky. Přeju vám, ať se tentokrát trefíte :)
Bol to zaujímavý turnaj. :)

Favorit bol jasný vopred a to sa aj nakoniec potvrdilo, takže zaslúžený víťaz. Ale čo ma naozaj potešilo, že hoci malo Slovensko na turnaji len trojčlennú účasť, všetci nakoniec brali medaily. :)
Zápasy zpracované, žádná kontumace nebyla potřeba (dobrá práce všichni). Další vlna kontumací ve 20:00.
Ktorý dobrák nám hostne hru s davidjahom?? Ani na jedného z nás sa nedá pripojiť.
Tak teď si musím počkat až kwoky doplní pavouka, nějak nevím kde po prohře jsem. Aspon si odpočinu :D