New Star Soccer 5

11.08.2011

Další pokračování série New Star Soccer se vrací k 2D zápasovému enginu a klade důraz na online žebříčky porovnávající úspěchy hráčů.

Základ zůstal stejný - dostanete pod ruku 16letý talent a budete se z něj snažit udělat fotbalovou hvězdu. Pro dosažení tohoto cíle budete muset tvrdě trénovat, udržovat si vztahy s manažerem, týmem či fanoušky a v zápasech ze sebe vydávat to nejlepší. Po zápase můžete zajít do kasína, na koňské dostihy (můžete koupit vlastní stáj a koně) nebo do obchodu na nákup předmětů, které vám mohou usnadnit život a zvýšit životní úroveň. Po zápasech budete občas vyzváni, abyste se zúčastnili interview, což může zvýšit vaší slávu (fame), která je důležitá pokud chcete přestoupit do lepšího klubu.

Hra je Free2play, což v tomto případě znamená, že budete moci odehrávat bez omezení maximálně 3 zápasy denně. V případě, že nechcete být omezeni a chcete hrát více zápasů, musíte si pořídit Premium účet. Hra vyžaduje při založení nové kariéry a poté alespoň jednou za 50 zápasů připojení k internetu. I po vydání je stále ve vývoji a počítá se s pravidelnými updaty.

Tak už jsem opavský Messi. Chybí mi sláva, ale teď když už jsem dotáhl Opavu do první ligy a hraju díky vitězství poháru Evropu už si mě Bílek všiml a snad poroste. Engine zápasu je mnohem lepší než v předcházejících verzích, hokejové výsledky jsou už vyjímkou.
Teď zkouším i aplikaci pro chytré telefony a můžu říct že je to bomba. Lepší investici za 25 Kč najít nelze… jediný co bych vytknul jsou těžko rozpoznatelné názvy některých skandinávských klubů.