Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wadjet Eye Games

USA
Založeno 2006
Výojářské studio Wadjet Eye Games založil roku 2006 dosud amatérský gamedesigner Dave Gilbert (Two of a Kind). Po úspěchu své freewarové adventury The Shivah se rozhodl tuto hru podstatně vylepšit a vydat ji jako placený software. Ačkoli tak firma vznikla kvůli distribuci Gilbertových vlastních projektů, tvořených ve známém AGS enginu, přerostla brzy i ve vydavatele nezávislých titulů jiných tvůrců, pohybujících se zatím výhradně v žánru oldschoolových, ručně kreslených point-and-click adventur.

Jakousi vlajkovou lodí Gilbertovy vlastní tvorby je mysteriózní detektivní série Blackwell, jejíž první díl vyšel v roce 2007 a na podzim 2013 je plánováno vydání dílu již pátého. Oblibu noirových detektivek nezapřel Gilbert ani v projektu Emerald City Confidential, kde cynický žánr překvapivě zkombinoval se známým pohádkovým světem Oz. Přes osobní úspěchy Dave Gilbert často navazuje spolupráci i s dalšími vývojáři, např. Erin Robinson, jejíž úspěšnou hru Nanobots jí pomohl přepracovat do komerční verze Puzzle Bots, a která se též podílela na designu zmíněné série Blackwell. Bohatého ohlasu se dostalo též hrám vzniklým ve spolupráci s Joshuou Nuernbergenem nebo Vince Twelvem: Gemini Rue, respektive Resonance. Z dalších vydavatelských počinů lze zmínit také apokalyptické sci-fi Primordia.

Již v počátcích své existence se firma těšila v herním prostředí vysoké pozornosti, což stvrzuje nominace v kategorii Best New Studio v anketě Game Developers Choice Awards v roce 2007 i další ocenění. V současném adventurním světě patří Wadjet Eye Games k často zmiňovaným pojmům a těší se nemalé hráčské popularitě. Přesto se Dave Gilbert dle svých slov chce pustit do žánru nového. Konkrétně zmiňuje touhu pokusit se o Falloutem inspirované RPG, pro které chce vytvořit též svůj vlastní engine.

Nejlépe hodnocené hry