Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategic Simulations

USA
Založeno 1979
Společnost známá pod zkratkou SSI byla založena fanouškem válečných her Joelem Billingsem. Ten najal několik programátorů s podobnými zájmovými okruhy a rozjel s nimi značku, pod jejímž logem vyšlo do dneška přes sto titulů. Již od začátku se kromě vlastního vývoje SSI soustředila na vydávání her vytvářených externími týmy.

V roku 1984 se společnost pustila do jednoho z pro ni nejvýznamnějších žánrů, a to RPG. V rocel 1987 pak získala (v konkurenci takových gigantů jako Electronic Arts či Sierra) výhradní licenci na tvorbu her podle pravidel Advanced Dungeons & Dragons. Na tomto základu v dalších letech vydala na třicet her, počínaje Pool of Radiance. Tato série se stala známou také pod nálepkou Gold Box engine, což je jméno odvozené od zlatě kolorovaných krabic, v nichž byly hry prodávány. Úspěch této série, z níž nejeden titul se umístil na špici žebříčku prodejnosti, spustil období největšího rozmachu SSI.

Společnost bohužel poněkud zaspala na vavřínech a zatímco Gold Box engine se pomalu dostávaly z módy, příliš otálela s nastolením nové technologie RPG her, kterou měla přinést hra Dark Sun: Shattered Lands. SSI už se zpět do popředí nedostala a v roce 1994 přišla o licenci AD&D ve prospěch firmy Interplay. Billingsova parta stihla ještě změnit kurz a uvést první díl veleúspěšné strategické série Panzer General. Již v tomto roce ale finanční problémy vedou k prodeji SSI společnosti Mindscape. Od té doby prošla rukama několika dalších majitelů, až konečně v roce 2001 zakotvila u francouzského Ubi Softu. Ten sice vydal několik her, včetně pokračování Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor, i s logem SSI, ale postupně značku uložil k ledu. Těžko říci, jestli ji z hybernace ještě někdy někdo probudí.

Nejlépe hodnocené hry