Panzer General II

30.09.1997

Panzer General II je nástupcem o tři roky staršího Panzer Generala. Jedná se klasickou turnbased hexagoniální strategii, která se odehrává v období druhé světové války. Hráč má sice na výběr z 5 kampaní, z nichž 2 jsou za Německo a tři za Spojence, hlavní náplň hry ale představuje především první kampaň za Němce a ostatní jsou zde pouze pro větší rozmanitost. Tyto 4 vedlejší kampaně obsahují okolo 6 misí, zatímco počet bitev ve velké kampani se pohybuje někde kolem 20. Postup velkou kampaní není striktně lineární, protože se odvíjí od rychlosti s jakou jsou bitvy vyhrávány (či prohrávány). Je-li hráč velmi rychlý, dostane se mu čas od času možnosti vybojovat i některý z hypotetických scénářů, jakým je třeba invaze do Velké Británie či výsadek na Maltu.

@Richmond (11.05.2022 07:22): Jojo. Ale spíše než tu kampaň za Němce jsem hrál mise. Jako třeba obranu Polska. Ubránil jsem. :)

Na rozdíl od Paradox her imho ještě nebyla obětována hratelnost komplexnosti.