No teď koukám, že u PG1 tady není ani komentář ani příspěvěk. Bych tam očekával bohatou diskusi. Nebo to tenkrát hrál jenom někdo? Přišlo mi, že to je profláknutý, že to měl každý. Jedničku jsem dohrál, ke dvojce jsem se dostal jen okrajově. Tenkrám jsem pak přešel na History Line: 1914-1918, který se mi líbil o něco víc než PG1.
To bych zde na DH musel dostat jednoho svého bývalého kamaráda jehož jsem už roky neviděl, on totiž začínal hrát hry v devadesátkách - a mimochodem zrovna u něj jsem zažil na AMD K5 120 něco jako zlatou éru hraní na PC, protože to byl on kdo mě seznamoval s fenomény jako bylo např.: XCOM UFO 1/2, Dune 2, Wizardry 7, Master of Orion a pochopitelně Panzer General. To u něj jsem si poprvé spustil v JRC zakoupený Jane's Combat Simulations: U.S. Navy Fighters '97.

Kde jsou ty časy kdy jsme hrávali s kamarády a u kamarádů, páč PC z nás doma měl málokdo, a vesměs to byly 486. Ačkoliv při dnešních cenách GPU to možná časem začne být jako v devadesátkách. Pro moderní hry s nadupanými ray tracing efekty se budeme chodit znovu dívat k těm co na to mají. :)

Strategie alá Panzer General I (tenhle kousek doslova miloval, ten to měl projeté křížek krážem a dvakrát nazpět, hodiny jsem sledoval jak dohrával vítězně scénáře) + Master of Orion, Spellcross a pod. byly jeho specialitou. Zkusím jej kontaktovat abych ho dostal zde na DH.
Já hrál v životě jen demoverzi z Level CD a pak až za hodně dlouho jsem si to koupil na GOGu. :-D
Je to škoda, že si někdo znalý netroufne na komentář (ani u jedničky). Přitom to hrál každý.
Já teprve teď objevil projekt Open General - freeware PG II hru s množstvím kampaní a misí, můžete v tom enginu hrát za Římany, české legie v Rusku nebo za Izraelce proti Arabům. Ale představa toho množství potřebného času mě trochu děsí:)