Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondra Oulický • Velvyslanec švédského království

Komentáře

Alpha Polaris

 • PC 55
Jedna z mých vůbec prvních adventur, tehdy jsem nějak nevnímal celkovou průměrnost této hry. Moc velký první dojem na vás neudělá ani herní menu ani začátek hry, kdy se snažíte stopovat ledního medvěda. Naštěstí zhruba od poloviny příběhu, dostane hra spád, aby poté spadla do odfláknutého konce.

Ovšem hlavním tahákem hry je podle mě atmosféra, když jsem hru hrál poprvé, vím že jsem vyskakoval ze židle hrůzou, při každé trošku více děsivější scéně. Velkou část v tomto určitě nese hudba a sound design.

Celkově je Alpha Polaris celkem průměrná příběhovka, která má ale velice silnou atmosféru.

Pro: Atmosféra, příběh, hudba

Proti: Začátek hry, bugy, konec

+14

Papers, Please

 • PC 90
Herní výzva 2020 - 10. kategorie Výzva naruby (HC)

Nejlepší simulátor papírování. Každý den v roli bezejmenného úředníka kontrolujete desítky lidí snažících se dostat do vaší krásné totalitní zemičky a to bez jakéhokoliv uznání (pokud tedy za uznání nepočítáte placku Ocenění samozřejmosti). Podle tohoto popisu by hra měla dostat mnohem nižší hodnocení, nebýt toho, že ta hra tuto úmornou rutinu dělá zábavnou.

Celou hru nad vámi visí nejistota. Vzpomínám si na ten pocit, když jsem dostal "drobný " dárek od modrého pána s kapucí za vpuštění agentů přes hranice, o dva dny později si sousedi všimli mého nového bohatství a hned mě udali místním úřadům, nebýt jednoho z agentů, seděl bych už v kriminále.

Hodně pěkně vyobrazené jsou i různé příběhy lidí u hraniční budky, jedna paní například jede po dvaceti letech navštívit svého syna, ale má propadlý pas nebo muž, který se vrací za svou těhotnou ženou, ale nemá občanku a tak vám nabízí, že ji přinese zítra a do zástavy vám dá digitální hodinky (tady je důležité říct, že jsem dal volnost svým sadistickým choutkám a muže nechal zadržet a jeho hodinky prodal při cestě domů)

Tato hra vám pokaždé dá jiný zážitek a rozhodně se k ní budu často vracet. Glory to Arstotzka!!!

Pro: nápad, hudba, atmosféra, příběh

Proti: lehce repetetivní

+27

Mario Kart 7

 • 3DS 90
Tenhle díl se pro mě stal rozhodně nejlepším z celé série. Má všechno co by taková hra měla mít. Je libo spoustu hratelných charakterů - máte je mít, možnost upravovat si libovolně vozidlo - máme, supr mapy - máme a takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.

Jak jsem psal v předešlé části, nově si můžete své vozítka tunit,na výběr máte nespočet variant, které si odemykáte zbírání dukátů v závodech. Tradičně do hry byly přidány nové postavy, ty pro změnu odemykáte přes vítězství v jedné z Grand Prix na nejvyšší obtížnost, když už jsem u toho, inteligence soupeřů a jejich konkurenceschopnost je aspoň na nejvyšší obtížnost celkem vysoká, což je příjemná změna. Za zmínku také stojí mapy, je jich šestnáct a své předchůdce převyšují nejen kvantitou, ale také kvalitou. Částečně za to může přechod z DSka na ,,all mighty” 3DSko, který je opravdu znát.

V závěru bych se vůbec nebál označit tento díl za revoluční, přinesl nám spoustu novinek a ještě vylepšil to, čím je série Mario Kart proslulá.

Pro: Spousta nových věcí: Skládání auta, Mapy, Soundtracky k jednotlivým mapám

Proti: Pár drobných buggů a lehký problém s balancováním některých itemů

+13

Mafia: The City of Lost Heaven

 • PC 100
“Co koukáš jako by ti spadly hračky do kanálu?”

Vzhledem k tomu, že v době kdy je psán tenhle komentář se tady na databázi nachází 144 dalších komentářů, tak připojím jen pár svých postřehů:

Hra podle mne zestárla celkem dobře, jediné co mně trochu štvalo byly jízdní modely, ale na ty si člověk po chvíli zvykne. Lost Heaven je i po sedmnácti letech stále
nádherné a živé, humor taky nezestárnul a to samé platí i pro příběh.

Celkově Mafie je herní skvost na který bychom měli být všichni pyšní.

Pro: Příběh, Humor, Město, Postavy

Proti: Jízdní model, jinak mě fakt nic nenapadá

+23

Prince of Persia: The Sands of Time

 • PC 85
Na tuto hru mám krásné vzpomínky, dostal jsem ji jednoho zimního večera, den před mými narozeninami, tehdy za mnou přišel můj otec (vysloužilý pařan) a předal mi kopii téhle hry, z toho dne se stala jedna z nejlepších vzpomínek mého dětství. A tak jsem se s těmito vzpomínkami do hry vrátil, abych zjistil jestli je hra taková jak si ji pamatuju.

Hra pro mne byla před deseti lety téměř nehratelná, hlavně kvůli kostrbatému ovládání a zlobící kameře, ale pojďme na pozitiva: Hra má nádherný pohádkový příběh, ba co víc dodnes si pamatuju spoustu překážek, jako třeba ty spropadené točivé kůly v prologu.

Celkově jsem si tuto hru užil a určitě na ni budu ještě dlouho vzpomínat.

Pro: Příběh, Hádanky, Grafika

Proti: Kamera, Ovládání

+18 +19 −1

The Witcher 2: Assassins of Kings

 • PC 95
Se sérií Zaklínač jsem začal poměrně nedávno a za těch pár měsíců už mám přečtené všechny knihy a dohrané první dvě hry, takže není potřeba říkat, že se ze mně stal fanatik.

Hra je důstojným nástupcem prvního dílu a je to vidět. Svět je detailní, souboje brutální, monstra výborně zpracovaná. Příběh je podle mého názoru od minulého dílu slabší, ale hra to vynahrazuje všude jinde.

Pro: Detailnost, Postavy, Questy

Proti: Nepřehledný inventář a Triss všude kam se podíváš

+4 +8 −4

Dishonored

 • PC 100
Herní výzva 2019- 7. Hra roku

Upřímně tahle hra je jedinečná. Je to asi jediná hra, která ve mně zanechala něco hlubšího. Už po hodině hraní jsem měl tento pocit a nezmizel ani po dohrání.

Příběh se točí kolem osobního strážce císařovny, který ve svém úkolu selže a je obviněn za její vraždu a má být popraven. Díky pomoci Loajalistů se mu podaří utéct a tak začíná jeho cesta za pomstou.

Hra pro mne není jen hrou roku 2013, ale hrou všech dob.

Pro: Atmosféra, Postavy, Hratelnost

Proti: Nepřátelé jsou slepí i na vyšší obtížnost

+15 +18 −3

LIMBO

 • PC 90
Herní výzva 2019-6. Severní vítr

Limbo je hra o emocích. Ať už to je strach, radost nebo smutek. Už jen začátek kde se malé dítě probudí samo v temném lese nahání husí kůži. Temnotou procházíte skoro celou hru, nehledě na to, že v téhle hře budete umírat. U různých puzzlů budete umírat i víckrát.

Hra má výborné a jednoduché ovládání. Některé puzzly jsou zapeklité a budete je muset několikrát opakovat, abyste na ně přišli.

Pro: Atmosféra, Ovládání, Puzzly

Proti: Tak trochu mi tam chyběl lepší příběh

+20

Dex

 • PC 75
Herní výzva 2019-1. Lovec trofejí

V rámci Herní výzvy jsem hledal něco co by mělo jen pár achievmentů a dalo se snadno dohrát. Tehdy mi padlo do oka Dex, které se mi v knihovně válelo už pár měsíců.

Hra začíná vlastně jednoduše: utíkáte ze svého bytu potom co po vás z neznámého důvodu začne hledat korporátní policie, utečete za pomoci neznámého ,,přítele’’ a schováte se v nedalekém baru. Od teď začíná vaše cesta za dobrodružstvím. Snažíte se zjistit proč po vás jde policie, potkáte hodně postav (jak už to u RPG bývá) a pomalu zjišťujete pravdu o vašem původu.

Hra má dostatek questů, které vás zabaví na celkem dlouho, hratelnost také není špatná, zajímavě provedené je i hackování i když ne moc dobře.

Hra působí celistvě a je celkem povedená.

Pro: Prostředí, Upgrady, Questy

Proti: Hackování, Střílení, Pár bugů a glitchů

+15

IL-2 Sturmovik

 • PC 90
Herní výzva 2019-9. Historie se opakuje

Věřte nebo ne, ale tohle je jedna z prvních her, kterou jsem kdy hrál. Jelikož je můj otec velký fanda do létání a já jsem byl tehdy velmi otravný syn vyzkoušel jsem si tuto hru už zhruba ve svých šesti letech a nedávno jsem se k ní vrátil abych zjistil jestli je pořád tak dobrá jakou jsi ji pamatuji. Odpověď je jednoduchá: je.

Grafika je už starší, ale pořád je na tom dobře. Vysoký realismus a hlavně
letecký model je pořád jeden z nejlepších na trhu. Hru jsem si velmi užil a myslím si, že ho jiná letecká hra jen tak nepřekoná.

Pro: Realismus, Grafika, Hudba v menu, Letecký model

Proti: Opakující se mise

+11

Pokémon FireRed Version

 • GBA 80
Herní výzva 2019-10. Barevný svět

Myslím že už jsem někde psal, že Pokemoni byli mé rané dětství a tak když jsem dostal tu možnost si zahrát tuhle hru v rámci Herní výzvy nemohl jsem odmítnout.

Hrajete za desetiletého chlapce Reda (pokud si ho nepojmenujete jinak), který vyráží na svou první cestu stát se pokémoním trenérem. Aby toho dosáhl musí chytat různou havěť, trénovat ji a porazit osm gym leaderů, což mu zajistí možnost utkat se s elitní čtyřkou a stát se tak mistrem regionu Kanto.

Překvapilo mne jak dobře se tato patnáct let stará hra pořád hraje. Hra je klasické RPG ve kterém vylepšujete své nestvůrky pomocí levelování po soubojích. Souboje jso rovněž jako z klasického RPG, tahové.

Pro: Hudba, Charaktery, Celkově velmi důstojný remake

Proti: Trochu kostrbaté ovládání a lehká obtížnost

+9

Age of Wonders III

 • PC 80
Herní výzva 2019- 3. Herní Kutil

Už dlouho jsem si chtěl zahrát nějakou strategii, ale jak už to v životě studenta bývá neměl jsem peníze a tak když jsem narazil na tuhle hru kterou tehdy dávali zadarmo hned jsem ji stáhl a začal hrát. A hra je to skvělá, ano má pár chyb jako třeba na mne až moc strohou diplomacii, ale svůj učel splňuje dokonale.

Pro: Jednotky, přehlednost výzkumu, rozmanitost lídrů, milující komunita

Proti: Až moc jednoduchá diplomacie, rozkouskovanost dlc

+14

Pokémon X

 • 3DS 85
Jako malý jsem měl hodně rád Pokémony a vlastně pořád mám, ale nikdy jsem žádnou Pokémon hru nehrál, až do jednoho osudného večera před třemi lety, kdy jsem si z JRC přinesl Nintendo 2DS a kopii téhle hry. Hned jsem se pustil do hraní a musím říct, že mě tahle hra hodně bavila, navíc byla tahle hra jako první pokemon hra plně ve 3D (na handheldech). Děj se odehrává v regionu Kalos a vy se v kůži dvanácti letého dítěte vydáváte na svou první cestu. Chytáte Pokémony, trénujete je, hrajete si s nimi, porazíte osm stadionů, zničíte plány týmu Flare, porazíte elitní čtyřku a stanete se šampionem a huráá zpátky k mamince.

Pro: noví pokémoni, grafika, minihry s pokémony

Proti: repetetivní příběh (už po šesté), příliš snadné

+10

Star Wars: Knights of the Old Republic

 • PC 90
Herní výzva 2019-2. Čapkův odkaz

Už od mala mám rád Star Wars a když mi můj starší bratr doporučil tuhle hru měl jsem nízká očekávání (nikdy jsem o ní neslyšel), ale asi po hodině hraní jsem zjistil, že ta hra je sakra dobrá. Ať už to bylo spoustu miniher, samotný příběh nebo skvělé postavy udržely mě u hry hodně dlouho. Vývojáři dostali geniální nápad, když hru vrátili 4000 let před událostmi filmů. Tahle hra se pro mne stala srdcovkou.

Pro: Postavy, příběh, spoustu miniher

Proti: Při hraní můžete ztratit pojem o čase

+14 +17 −3