Mario Kart 7

02.12.2011

Jak se již stalo zvykem, s novou konzolí od Nintenda, zvanou 3DS, vyšel i nový díl série Mario Kart. Největší novinkou tak logicky bylo možnost hrát ve 3D stereoskopickém zobrazení, což spolu s možností gyroskopického ovládání a nově představeným pohledem z první osoby poskytlo zcela nový zážitek ze závodění.

Novinek však hra přinesla více. Poprvé v sérii hra nabídla možnost přizpůsobení motokáry, kterou si hráč může sestavit ze tří částí: šasi, pneumatiky a kluzáku. Každá z nabízených částí pak různě ovlivní výsledné jízdní charakteristiky stroje. Poprvé také stráví hráč notnou část závodů nejen na pevné zemi, ale i v ovzduší, kde se opravdu hodí výše zmíněny kluzák, a také pod vodou. Příjemnou novinkou jsou takzvaná Ghost data - jde o záznam hry jiného hráče, který je využit jako neinteraktivní soupeř. Online multiplayer je pak zprostředkován pomocí Nintendo Network.

Tradičně pak hra přinesla nové hratelné postavy (Metal Mario, Lakitu, Wiggler a Honey Queen), 16 nových tratí a 3 nové použitelné předměty - Fire Flower, Super Leaf a Lucky Seven. Stejně tradiční pak bylo kladné přijetí u kritiků i fanoušků a následný prodejní úspěch, kdy se zatím prodalo téměř 16 milionů kopií hry.

• 3DS 90
Tenhle díl se pro mě stal rozhodně nejlepším z celé série. Má všechno co by taková hra měla mít. Je libo spoustu hratelných charakterů - máte je mít, možnost upravovat si libovolně vozidlo - máme, supr mapy - máme a takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.

Jak jsem psal v předešlé části, nově si můžete své vozítka tunit,na výběr máte nespočet variant, které si odemykáte zbírání dukátů v závodech. Tradičně do hry byly přidány nové postavy, ty pro změnu odemykáte přes vítězství v jedné z Grand Prix na nejvyšší obtížnost, když už jsem u toho, inteligence soupeřů a jejich konkurenceschopnost je aspoň na nejvyšší obtížnost celkem vysoká, což je příjemná změna. Za zmínku také stojí mapy, je jich šestnáct a své předchůdce převyšují nejen kvantitou, ale také kvalitou. Částečně za to může přechod z DSka na ,,all mighty” 3DSko, který je opravdu znát.

V závěru bych se vůbec nebál označit tento díl za revoluční, přinesl nám spoustu novinek a ještě vylepšil to, čím je série Mario Kart proslulá.

Pro: Spousta nových věcí: Skládání auta, Mapy, Soundtracky k jednotlivým mapám

Proti: Pár drobných buggů a lehký problém s balancováním některých itemů