Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Enn

Enn

Richard • 30 let • ČR - kraj Zlínský

Komentáře

Portal

 • PC 85
Právě jsem dohrál Portal. Skvěle jsem se bavil. Byly to opravdu zábavné 3 hodiny :-) Dokázal bych si představit AAA titul s podobnou tématikou, protože ty nápady by tu byly.
Design úrovní jednoduše geniální. Dialogy, pardon - monology, zábavné. Vzhledem k tomu, že je součástí Orange Boxu, který je k dostání za směšných 249kč v Tesku, tak u mě zasloužených 80% + 5% za poslední písničku a její text, u kterého jsem se vážně smál :-)

Pro: Hrátky v prostoru, zábava!, monology, humor

Proti: pouze krátkost

+8 +9 −1

Burnout Paradise

 • PC 90
Bylo mi líto hru pustit k ledu, tak jsem si říkal, že aspoň tu Burnout licenci získám... Mno, nakonec jsem skončil u Elite licence a 87% dokončení hry. Hra si mě získala na dobrých 30 hodin a já jsem nucen změnit svůj původní komentář. Hra, která udrží mou pozornost takhe dlouho si těch 90% zaslouží.. Pravda, stereotypu se zde ale nevyhnete. Mě to ale bavilo :-)

Edit: 5.9.2009--> 100% dokončení hry :-)

Pro: výborný soundtrack, technické zpracování, awardy, billoardy, super jumpy

Proti: stereotyp, road rage, podobná auta

+10 +12 −2

Fallout 3

 • PC 90
Původním Falloutům, ještě v 2D grafice, jsem nikdy nepřišel na chuť. O to víc mě překvapil tenhle díl od vývojářů Bethesdy, tvůrců Oblivionu.
Nebýt relativní krátkosti, toporného 3D pohledu a více postranních misí, jsem si jist, že by se jednalo o jedno z vrcholových RPG. Takhle se bohužel jedná jen o několik dní výborné zábavy a pak zapomenout. Nicméně u mě byla ta zábava tak velká, že se nestydím ji dát takhle vysoké hodnocení :-) Dohrál jsem ji 2x a jsem přesvědčen, že se k ní s odstupem času rád zase vrátím.

Pro: story line, atmosféra!!, ghůlové, misí je málo, ale jsou zábavné

Proti: krátkost, lehká obtížnost, pár technických nedodělků

+3 +8 −5

Colin McRae Rally 2.0

 • PC 90
Mno, nevím jak vy, ale tohle je hra mého dětství. Teď si ani nevzpomenu kolik času jsem tomu s kamarády věnoval. Vlastně si nevzpomenu skoro na nic, ale 90% je za to, že vím, že mě to hrozně bavilo :-)
+7 +9 −2

Grand Theft Auto IV

 • PC 80
Vem auto, dojeď na místo, vyvraždi to tam, vrať se zpátky.
Promiňte mi, ale tohle je v podstatě náplň celé hry. Co je na tom, že můžu jet ulicí Květinovou nebo Malinovou? V podstatě jde o silně stereotypní hru, kterou ale zachraňuje kvalitní příběh, pěkné cut scény a líbivá grafika s fyzikou Euphoria.
Musím se přiznat, že jsem hru dohrál do konce a nebylo tam moc pasáží, kdy bych se vyloženě nudil. Nenudil, bavilo mě to, a proto takové hodnocení.
Bohužel nemožnost změny vzhledu ( až na pár mikin, kalhot a kloboučků ) znamená krok zpátky od San Andreas, které mě osobně bavilo víc.

Pro: grafika, fyzika, cut scény, příběh

Proti: stereotyp, v podstatě jde jen o bezduchou střílečky z 3 osoby

+8 +10 −2

Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

 • PC 85
Vždy jsem měl rád hry s tématikou Hvězdných válek, ale tahle hra mě minula. Až po 4 letech po vydání jsem se odhodlal si ji pořídit. Jde o zábavné rpg s poměrně komplexním rozvojem postav, ale bohužel je tu mnoho chyb, které hru sráží dolů do propasti průměrnosti.

Deník - Takovou ohavnost jsem dlouho neviděl. Ten, kdo ho navrhoval by zasluhoval snížení platu. Nepřehlednost a téměř nulová informovast mě vedla k tomu, že jsem ho po celou hru v podstatě nepoužíval.

Příběh - Nic není úplně černobílé a to se mi moc líbilo. Poměrně hodně možností po stránce vedení dialogu mě vždy udrželo v pozoru a nestalo se mi, že bych jen bezduše odklikával možnosti.

Bojový systém - Žádná revoluce, ba ani evoluce se zde nekoná. Ten, kdo hrál předešlý díl nebude ničím překvapen.

Celkově vzato jde o povedené RPG, ale kvalit mnoho chyb technického rázu, odporného deníku a chaotických vedlejších misí, ho sráží do vod mírného nadprůměru.

Pro: Dialog, příběh, Kreia, bojový systém

Proti: deník, žádná evoluce, technické problémy ( widescreen pouze modifikací ), bugy,

+5 +7 −2

Pro Evolution Soccer 2009

 • PC 90
Jednoznačně nejlepší fotbal na pc. Oproti předešlému ročníku přináší poměrně hodně změn a to většinou technického rázu. Vylepšený model fyziky mi přišel rychle pod ruku a jsem s ním naprosto spokojen. Teď už jen zbývá pánům z Konami opravit ten zatracený síťový kód, který prakticky znemožňuje hrát online hru bez lagů a udělat online ligu po vzoru NFL a máme tu fotbal, který změní nejednoho fanouška na fanatika :-)

Pro: grafické zlepšení, návyková hratelnost,

Proti: Become a legend je nudný, lehká obtížnost, síťový kód

+1

Warcraft III: The Frozen Throne

 • PC 100
Tahle hra je pro mě něco jako Battlefield. Singleplayer tady hraje až druhé, nebo spíše třetí housle. Multiplayer je to, co tuhle hru vyzdvihuje nad všechny ostatní.
Velmi dobře vyřešený battle.net Vám i díky své jednoduchosti poskytne mnoho zábavy na velmi dlouhou dobu. Warcraft III je pro mě legendou. Poprvé jsem si ho zahrál před 6 lety. Naposled před pár týdny.

Pro: taktika, vyváženost, dabing, hrdinové, uživatelská komunita

Proti: Blademaster, uživatelská komunita

+6 +9 −3

Final Fantasy VIII

 • PC 100
Další Final Fantasy ? A ten squaresoft recykluje okoukanou a starou sérii? V žádném případě! Každé FF je jedinečné a tohle není vyjímkou. Odysea Squella a jeho party je ultimátním zážitkem plným překvapení, nečekaných zvratů, nápaditých Bossů a prostě vším, co tam je. Nemá cenu se tu o tom rozepisovat, protože by to zabralo nejméně 5 stránek než bych vystihl podstatu tohoto uměleckého díla.

Pro: přiběh, postavy, bossové, animace, hudba, souboje, TRIPLE TRIAD

Proti: špatná konverze pro pc, poněkud zdlouhavé vyvolávání GF

+3 +5 −2

Stranglehold

 • PC 55
Stranglehold je často srovnávaný se starým Maxem Paynem, může nabídnout něco víc?
Bohužel ne, dnešní trend je takový, že většina her je čím dál tím víc kratší a stereotypnější. Přesně tohle vystihuje hru asi nejvíc. Hordy nepřátel se na Vás valí ze všech světových strach a vy pomalu už zavíráte oči, držíte spoušť a kroužíte myší dokolečka.

Technickému zpracování toho není tolik co vytknout. Možná sterilnost prostředí, kterou ale vynahrazuje kvalitní model poškození. Zvuk a dabing je taktéž na velmi slušné úrovni.

Tuhle hru si zahrajete, za 3 kratké večery dohrajete a hra skončí v propadlišti dějin a vy už si nebudete ani pamatovat o čem, že tam vůbec šlo :-)

Pro: Tequila time, ničitelnost prostředí

Proti: stereotyp, stereotyp, krátkost

+9

The Witcher

 • PC 95
Zaklínač je přesně ten typ hry, který se mi trefil do vkusu. Za posledních několik let je tohle jediná hra, která mě svým způsobem vyprávění příběhu přikovala k monitoru na dlouhé desítky hodin. Dohrání hlavní linie spolu se všemi side questy a zakázkami zabere dobrých 50 hodin. I tak jsem si ale přál, aby příběh pokračoval - a on může! Ve hře se nachází mnoho rozhodnutí, která úplně změní požitek ze hry, takže opětovné hraní tady není možností, ale poviností.
Navíc - poslední patch, který CD Projekt vypustil poskytuje další balík fanouškovských - ale kvalitních (!) příběhů. To k 2 oficiálním, již dríve vydaným přináší několik dalších hodin zábavy.
Doporučení: Hra má i své mouchy a největší z nich je obtížnost - na lehkou to zvládne pomalu i cvičená opice. Doporučuji proto hned začít na nejtěžší, ale i ta není kdovíjak těžká. Ještě, že je tu tak početná komunita, která i tenhle aspekt v podobě modifikace vylepšila.
Zaklínač je hra, která by neměla chybět v poličce žádného fandy RPG :-)

Pro: Příběh, Geralt, Alchymie, Side Questy propojené s hlavní dějovou liníí, karty :-)

Proti: nevyvážená obtížnost, stejná NPC, optimalize mohla být lepší

+13 +14 −1