Pro Evolution Soccer 2009

17.10.2008
31.10.2008
07.11.2008
26.03.2009

Další pokračování jednoho z nejznámějších fotbalových simulátorů. Pokrok zaznamenal systém střílení, který již nebude tak snadný. Pohyby hráčů a jejich schopnosti jsou realističtější, brankáři jsou pozornější při střelách na dálku a rozšířeny byly i licence hráčů, které zahrnují i Ligu mistrů a UEFA. Síťová hra nabízí možnost hrát v jednom týmu až sedmi hráčům. Ve hře je devět stadiónů včetně nového Wembley. Samotná grafická stránka hry se od minule příliš nezměnila.

Tahákem, se kterým PES přišel, jako s horkou novinkou, je mód "Become A Legend", ve kterém si vytvoříte vlastního hráče a můžete se s ním z lavičky propracovat až po ikonu svého týmu.

Jo, chce to změnit hru - vyhrát nad Manchesterem 6:0, to už je fakt nulová výzva :-D

Tenhle ročník PES byl ten první co jsem hrál (ostuda co?:D).Četl jsem o něm dost recenzí a většinu jen v tom nejlepším a musím říct že mne nezkalmal.Má výbornou grafiku a velice realnou a návykovou hratelnost.Když ho hraju tak mi to připadá prostě jako v reálu.Hodně mne nadchl mod Become a Legend.Ale jako většina her má i PES své mouchy a tou největší asi budou licence na ligy a bohužel PES nemá licence na ty nejlepší ligy jako např. Bundesligu nebo Premier League ale díkybohu už i na tohle jsou patche.Prostě skvělý fotbal!!

Pro: Grafika, hratelnost

Proti: Licence

Pro Evolution Soccer 2009 je letos bezesporu opět nejlepší fotbal. Ovšem pokud EA Sports se svou FIFA pořádně máknou, může PES 2009 o svůj post jedničky lehce přijít.

Pro: režim Become A Legend, UEFA licence, lepší hratelnost oproti konkurenci

Proti: licence, arkádovitější přístup, oproti loňsku málo změn, brankáři

Jednoznačně nejlepší fotbal na pc. Oproti předešlému ročníku přináší poměrně hodně změn a to většinou technického rázu. Vylepšený model fyziky mi přišel rychle pod ruku a jsem s ním naprosto spokojen. Teď už jen zbývá pánům z Konami opravit ten zatracený síťový kód, který prakticky znemožňuje hrát online hru bez lagů a udělat online ligu po vzoru NFL a máme tu fotbal, který změní nejednoho fanouška na fanatika :-)

Pro: grafické zlepšení, návyková hratelnost,

Proti: Become a legend je nudný, lehká obtížnost, síťový kód