Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

 • PC 95
Jedna z mála her, kterou jsem dohrál 2x.. Dále už jen Mafie a SW Academy.. Nevím asi to není složité a dlouhé hraní jako třeba u tomb raider :-) a v tu dobu mi to přišlo hrozně zábavné a i po grafické stránce super a ta fyzika! Ta mě bavila. Poletující těla a kamera letící za vystřelenou kulkou hmm koho to nebavilo? :)
Ale vracet se k ní nehodlám. Chci si uchovat vzpomínky jako na jednu z mých top her!

Pro: Grafika, bullet time, moře zábavy.. Nadčasová hra si myslím

Proti: Jak už tu každý uvedl je délka.. Jinak dále možná lineárnost a pro mně mise ve snu :-o

+11

Soldat

 • PC 75
Noo podle mého je jedinečná.. taková dobrá odreagovačka a i zábava když soldat hráváme na chatě přes lan.. Mohla by být i 2jka! :-)

Pro: zábava, zbraně, hazení nožů.... atd

Proti: nic hrozného mě nenapadá :-) jo taková pitchovinka

Darkstone: Evil Reigns

 • PC 70
Noo tak kvůli této hře jsme jako začínající malý pařmen utratil 2 tisíce za grafickou kartu. A že v té době to nebylo málo! Bylo mi asi 10 a dostat na narozeniny jedinný dárek a ještě k tomu nějáký nesmysl do PC byl pro rodiče nesmysl, ale já si stál za svém.. DarkStone byla moje druhá originálka (první byl Posel bohů) nó a čekal jsem asi půl roku než jsem ji rozjel kvůli již zmiňované grafice. Tak jsem se těšil, až si pořádně zapařím! Mezi tím jsem žasnul nad možnostmi ve hře a nad kouzly které jsem si pročítal v příručce...
A když už jsem si konečně zahrál tak jsem byl opravdu nadšený, ale čekal jsem více. I Konung: Legenda severu mi přišla mnohem hratelnější. Bohužel DarkStone mě rychle omrzelo a nabídlo jen stereotyp. Sice musím uznat že svoje kouzlo určitě má, ale nebyl to asi můj šálek kávy.

Pro: hodně kouzel, povolání, 3D grafika

Proti: pořád temnota a tma, 3D grafika, Stereotyp, Příběh taky nic moc a pro mě je také - že je to klikačka a to o dost horší než Diablo

+6 +7 −1

Moorhuhn: Winter Edition

 • PC 85
Podle mého nejlepší z celé Moorhuhn série proto 85%. Hodnotím z (1,2,3 a X)... Výborná odreagovačka se spusty ukrytých bonusů :-)

Pro: jednoduchá, zábavná blbinka na odreagování :-)

Proti: nenapadá mě nic, čím mě ta hra vadila... asi nejlepší hra toho žánru :-)

+1 +4 −3

Knights and Merchants: The Shattered Kingdom

 • PC 90
Naprostá klasika! Nedávno jsem hodnotil AoE 1 jako ve své době nejlepší strategii, ale to jsem zapoměl na starý dobrý rytíře a kupce moji první strategii :-)... Neuvěřitelně propracovaná hra. Každá její mise pro mně byla výzvou jelikož obtížnost této hry byla opravdu vysoká. Pamatuji si jak jednu z posledních chodiček jsem vyhrál tak, že mi zbyl jeden halaprtník s kterým se mi podařilo uniknout z prohrané bitvy a jen sem čekal než všichni pojdou hlady a opravdu ten můj zůstal nejdéle a to mi zajistilo další misi :D...
Kéž by se i v této době dělali hry na tak vysoké úrovni. Tak propracované hry nevycházejí ani v této době (až na pár vyjímek) a to už je ta hra stará nějákých 13 let :( ... mohla by být dvojka KaM, ale měl bych strach aby nedopadla jako stronghold 2...

Pro: výborná budovatelská strategie, hezká grafika... no proste moje srdcovka ;-)

Proti: obtížnost a jak už kolegové uvedli tak občas AI (ale na tu dobu to nebylo zlé)

+13 +14 −1

Age of Empires: The Rise of Rome

 • PC 90
Popravdě mě AoE: TRoR bavilo více než AoE 2 noo asi to bylo tím že jsem se více zajímal o tu dobu Římskou, ale časem jsem uznal, že přece jen 2jka je ve všech směrech lepší ;-) ... Ale ve své době AoE nemělo konkurecni navíc datadisk zlepšil trošku grafiku (při odkrývání mapy) už tam nebyly ty trapné kostičky :D no a pak přidávání vojáků do fronty při verbování a nevím co všechno :-) .... navíc lovení zvířátek taky byla zábava od antilop po Slony :-) ... Jak už jsem zmiňoval ve své době asi fakt král strategií :-)

Pro: no prostě upgradlý AoE :-)

Proti: nic závažného mě nenapadá

+7

The Movies: Stunts & Effects

 • PC 90
Datadisk dovává hře nový a větší rozměr, to co chybělo v zakladní verzi je v datadisku. I když je tam určitě hodně nedostatků a nebo nepřehlednost ve vlastním natáčení filmů i tak si této hry velmi cením. Je asi jediná ve svém druhu co se týče filmování, navíc já jsem velký fanda filmování proto dávám 90%. Asi málo kdo bude souhlasit, ale to mi nevezme fakt, že jsem u této hry strávil moře času a vůbec nelituju. Kéž by bylo The Movies 2!! S realističtější grafikou, lepší hratelností a nový styl natáčení vlastních filmů + nějáký online mód.. :-)

Pro: Filmování - asi jen pro fanoušky, a budovatele ;-)

Proti: pro mně simsová grafika, nepřehlednost v točení vlastních scénářů

+5

Posel smrti

 • PC 90
Asi nejlepší adventura kterou jsem kdy dohrál, nebo vůbec hrál. Posel smrti patří mezi nejlepší české hry (před ní je už asi jen mafie) a s odstupem nejlepší česká adventůra. Co ji vytknout? No, možná zastaralejší grafiku - rozlišení, ale na svoji dobu byla asi nadprůměrná. Za to super příběh s vynikající atmosférou, zvukem, a dabingem! Teď se snažím dohrát 2jku, ale už to není to co jednička, ale nebudu hodnotit dvojku dokud jsem ji nedohrál ;-)

Pro: téměr vše

Proti: ve své době asi nic, nyní asi rozlišení, ale me osobně o grafiku u her nejde

+9 +16 −7

Konung 2: Blood of The Titans

 • PC 35
Oproti dobré jedničce přichází po pár letech naprosto stejná hra jen s pár novinkama, které mi příjdou spíše jako zhoršení.. Nemluvě o těch chybách, hra ani nejde snad dohrát když vám neustále mizí z vesnice všichni obyvatelé... noo kdyby to vyšlo například rok po jedničce tak neřeknu, ale 5 let?! Katastrofa!

Pro: těžko se něco kladného najde

Proti: zhoršená jednička

Legend of the North: Konung

 • PC 85
Nechápu jak tuhle hru může někdo hodnotit 5% :-o vždyť je to stará hra a na svoji dobu se nemá za co stydět. Sám jsem u ni strávil desítky hodin. Byla to meje první RPG přba a byl jsem z ni unešený dokonce i český dabing!
I příběh mě pohltil a byl jsem za postavu Erika téměř na konci, bohužel jsem ji nedohrál. Jediné co bych ji vytkl byla pomálá chůze postav.
Musím říct, že většina si představovala hloupou klikačku bez nápadu ve stylu alá diablo (né že bych diablo neměl rád), ale obtížnost zkrátka nutí dělat si léčivé lektvary z každé květinky co najdete a prodávat kde jakou pitomost abyste měli na nový předmět :-)
Naopak se najde i skulinka například jedovaté silné šípy a čekat než nepřítel nepojde :-)

Pro: na svoji dobu dobrá grafika, hratelnost, příběh

Proti: pomalá chůze postaviček a asi i obtížnost

-1 +2 −3

Fighting Force

 • PC 80
Jedna z mých nejhranějších multiplayerových her na PS1.. Grafika byla dostačující, hratelnost ve 2 suprová, ale vrtá mi hlavou jestli šla hra vuůbec uložit.. Strávil jsem u nic hodně času s kamarády proto si zaslouží podle mého 80%.. vždy jsem chtěl pokračování, ale dvojka nesahá jedničce ani po kolena.

Pro: moře zábavy pro 2 hráče

+6 +7 −1

Dark Reign: The Future of War

 • PC 80
Jedna z mých prvních strategií ještě s rytíři a kupci :-)
Nikdy nezapomenu na to jak mě likvidovali Bioni
Nicméně když porovnám Command & Conquer Red alert 2 a darkreign tak musím říct, že na to že je tam rozdíl 3 let tak DarkReign nezaostává za velkou legendou... Bohužel málo kdo hrál tuto skvělou hru v té době co vyšla :-) a byla nedoceněna a dvojka trošku nepovedená :-)

Pro: na svoji dobu dobrá grafika, hratelnost

Proti: obtížnost, možná menší výběr jednotek

Posel Bohů

 • PC 85
Moje první originální hra! Když jsem kdysi našel tuhle hru pod stromečkem byl jsem unešený.. Tato hra na svojí dobu neměla nejlepší grafiku, spíše průměrnou, ale za to hezké animace a hlavně supr příběh hry, který nás zavedl do různých koutů světa. Tehdy jsem neměl internet a ani návod a trvalo opravdu dlouho než jsem ji dohrál, ale když už se tak stalo byl jsem zklamaný, že už je povšem. Lepší česká adventura je už jen Posel smrti.

Pro: PŘÍBĚH, česká hra s dobrým dabingem

Proti: občas dost náročné (pokud nemáte návod)

+16 +18 −2