The Movies: Stunts & Effects

16.06.2006

rozšíření

The Movies: Stunts & Effects je prvním datadiskem ke hře The Movies, v němž začínáte s filmovou tvorbou v roce 1960. Je dokonale zakomponován do původní hry, takže můžete rozehrát úplně novou kariéru a vyzkoušet si historii kinematografie s novinkami jako jsou kaskadéři, práce s miniaturami a samozřejmě speciální efekty, neodmyslitelně spjaté s modrým a zeleným pozadím.

Kaskadéři jsou zásadním lidským přídavkem a chováte se k nim podobně jako k hercům, jen je posíláte na nebezpečné scény, z nichž každá má obtížnost od jedné do pěti. První stupeň je jen neškodná scéna jako např. pád na zem, zatímco stupeň pět zahrnuje výbušniny, oheň nebo dokonce pád ze střechy. S tím, jak se kaskadéři vylepšují ve své profesi, si mohou dovolit nebezpečnější kousky, u nichž je ale větší pravděpodobnost, že se zraní. Zranění kaskadérů znamená pobyt v nemocnici, což je nová budova, kterou musíte do svého studia zakomponovat.

The Movies jsem rozehrál rovnou i s datadiskem Stunts & Effects, takže jsem ani nevěděl, co bylo v původní hře a co přineslo až toto rozšíření. Když jsem ale zjistil, že bych neměl k dispozici kaskadéry, a především pak speciální efekty, které jsem hojně využíval, nedovedu si představit, že bych někdy spustil jen samotné The Movies.

Především kvůli kaskadérům přibyly i nové budovy, jako je nemocnice nebo tréninková centra, kde moji neohrožení hrdinové vylepšovali své schopnosti. Všechna tato vylepšení sice přispívají k nepřehlednosti celého titulu, ale bez nich by to prostě nešlo.

Pro: kaskadéři, speciální efekty, nové budovy

Proti: celková nepřehlednost hry

Datadisk dovává hře nový a větší rozměr, to co chybělo v zakladní verzi je v datadisku. I když je tam určitě hodně nedostatků a nebo nepřehlednost ve vlastním natáčení filmů i tak si této hry velmi cením. Je asi jediná ve svém druhu co se týče filmování, navíc já jsem velký fanda filmování proto dávám 90%. Asi málo kdo bude souhlasit, ale to mi nevezme fakt, že jsem u této hry strávil moře času a vůbec nelituju. Kéž by bylo The Movies 2!! S realističtější grafikou, lepší hratelností a nový styl natáčení vlastních filmů + nějáký online mód.. :-)

Pro: Filmování - asi jen pro fanoušky, a budovatele ;-)

Proti: pro mně simsová grafika, nepřehlednost v točení vlastních scénářů