X Rebirth

15.11.2013

X: Rebirth (Znovuzrodenie) predstavuje nový veľkolepý začiatok pre sériu z X univerza s viacerými inováciami. Oficiálne je označovaný ako šiesty prírastok do série, ktorý dejovo priamo nadväzuje na X3: Albion Prelude.

Pre fanúšikov série, ale aj pre nováčikov, ponúka obrovský, živý a extrémne detailný vesmír, ktorý je možné preskúmavať v priebehu hry. Hlavný hrdina hry ním však nebude brázdiť sám, spoločnosť mu v jeho lodi Pride of Albion bude robiť aj ďalšia nie úplne žiadúca osoba. A je na nich dvoch, aby sa spolu postavili nástrahám, ktoré na nich číhajú.

Oproti predošlému dielu má Rebirth vylepšený grafický kabát a novú prepracovanejšiu hrateľnosť. Aj preto bolo uživateľské rozhranie a ovládanie úplne prebudované. Svet je oveľa detailnejší ako predtým, čo hráčovi umožnuje žiť plnohodnotný život v tomto univerze. Hra má tiež obsahovať o niečo filmovejší nádych ako jej predchodcovia, akčne orientované vesmírne boje, nové mechaniky obchodu, či rýchle cestovanie novými transportnými systémami.

Hra sa dá odporučiť ľuďom, ktorým sa páčil Freelancer a Darkstar One. V herných mechanikách, je to taký mix tých dvoch v oveľa lepšej grafike.

Hráči ktorý majú skúsenosti z X-universa, budú znechutený, ale dá sa k tomu pristupovať ako k rebootom hier Thief, či Tomb Raider. Oslnia grafikou, a niekoho môžu aj baviť. Znalosť reálií X-univerza pomôže as tak, akoby sme porovnali Drakensang: The Dark Eye a Blackguards.

Mňa najviac vytáča neprítomnosť SETA. update: SETA už je v hre Máte napr. missiu, že Vaša flotila sa má dostaviť do bodu XY, jednej však chýbajú energetické články a tak nemôže skákať s ostatnými. Zadáte príkaz: "kúp e. články" a čakáte a čakáte ... Vraj počas toho času môžete objavovať nové miesta, čo je síce pekné, ale akonáhle vytiahnete päty zo sektoru, tak Vám napadnú loď, čo bezmocne stojí niekde v priestore.

Bez SETA je to proste šialený žrút času. Ak nehráte príbehové missie, čas strávený vylepšovaním Albion Skunk je zábavný, pretože 2 000 000 sa dajú zarobiť celkom ľahko, horšie to je neskôr s flotilou a stanicami.

Proste dá sa to hrať, u mňa na 75%
Po 100+ hodínách zvyšujem na 80%, verzia 3.50+

PS: Používam mód čo odstraňuje tú zbytočnú dopravu na staniciach a v dialniciach.

Pro: grafika, hráči X sérií ponímajú o čom to má byť, niektoré missie v kampani

Proti: nie je to X, "ošetrené" herné mechanizmy