@sxg (20.06.2018 21:06): Elite je super. Jen je o neco vic nudnejsi nez Rebirth. Atmo planety jsou v nedohlednu, ale porad verim ze budou. SC nepocitam, neni hotovy...az bude, jiste to bude velkolepa hra....AZ BUDE..ehm:)
Jde někde najít stáhnout profil pro starší joystick Saitek Cyborg Evo? Nechce se mi to všechno nastavovat a bez znalosti hry ani nedokážu rozlišovat co je důležitý nastavit a co ne?
@sxg (25.12.2015 02:16): jsem zvedav co tohle DLC a hlavne patch 4.0 s tou hrou udela. DLC ma pridat 3 nove sektory, coz je poradne velkej kus hry, puvodni hra jich mela asi šest. Doufam ze se k tomu dostanu ještě tenhle rok, protože mam ještě hodne restu v Elite ...Rebirth zraje jak vino, egosoft se o tu hru stara jako kdyby jim vydelavala miliony, prikladna práce:)
Update 4.0 na obzoru.
New Feature: Bulletin board system to keep track of offered missions.
• New Feature: Major overhaul of external view (enabled menus, target elements, external view in highways, and more). Feedback welcome.
• New Feature: Time acceleration using SETA (feature functional but item not yet available).
• New Feature: Player ship jump drive (feature functional but item not yet available).
• New Feature: Economy logging and statistics (feature not yet functional).
• New Feature: Flight School tutorial.
a asi dalších milion oprav a novinek:)
Ja po 150 hodinách musim zvýšit na 100 %. Přes nektere nedostatky je celkovy pocit z te hry neskutecny, hlavne diky neuvěřitelnému detailu, rozmeru a taky tomu ze všechno v te hre je skutecne. Nikdy jsme něco takového v zadne hre nevidel v takovem megalomanskem meritku.
@sxg (29.11.2013 14:34): loď se otáčí protože je zaplý auto roll, v menu se dá vypnout. Pracuje se na modu který do hry přidává AI pro capital ships, další mod přidává AI pro mining ships, atd. momentálně bych to ale nekupuval, mody neřeší problémy které způsobují patche 1.16/1.17

EDIT: tak sem zkoušel patch 2.0: předělaná mechanika dálnic, ok to beru, celkem se mi to líbí, předělaný kokpit, stále k ničemu bez freelooku (po kokpitu sem teda nikdy netoužil, já radši celkový pohled na loď), konečně je tzu radar a víte co ? je k ničemu... cokoliv zaměříte (kliknete) tak vám to přepne z radaru na info, samotný radar je pak katastrofa, já chci simple as fuck čistý sférický radar jaký známe už 20 let... interface je stále nečitelný na 1080p monitoru a radiální (konzoloidní) menu je tu stále... zrušili naprosto nepodstatnou a zbytečnou animaci pokaždé když ste se chtěli podívat na mapu/encyklopedii/majetek/atd. jenže okno nemá ohraničení a je nacpáno mimo moje primární zorné pole (rozuměj mimo střed obrazovky = absolutní idiocie), verdikt: stále pro mě nehratelný paskvil, počkám co udělají v 3.0
Predobjednávku zas odložili na 29 /2x/, takže ešte nemám, ale na warez stránkach je prvý patch:
Fixed video stutter/crackle at start.
Fixed several more crashes during start-up and in-game.
Fixed specific crash when using Alt-Tab or changing shaders.
Fixed specific crash when leaving a highway.
Fixed several problems with trade ships being blocked from operating (more fixes to come).
Fixed problem with not being able to see dock icons for certain ships.
Fixed problem with certain missions potentially not working after saving and reloading.
Takže mi chcete říct že tuto hru si zahrát nechci? Achjo ... a já to zrovna dostahoval.
@Arc (18.11.2013 09:01): Jo všiml, všiml jsem si i těch blbostí okolo, jen tomu chci dát ještě šanci. Musím ale přiznat že než mě to párkrát spadlo nebo jsem kvůli bugu nemohl pokračovat, tak jsem měl o hodně menší motivaci to hrát než AP. A teď když jsi napsal ten tvůj náhled, tak mě to pomalu dochází.
@účet smazán (18.11.2013 08:22): Jaká živost ? Dálnice je plná lodí jen kvůli minihře (abys byl pak rychlejší), všiml sis snad toho že ty lodě vystupují z té dálnice ? já ne, Stanice jsou zakrslé a přesto prázdné a NPC se nepohybují, jen tam čekají na tebe. Menší lodě se motají v kruhové lajně a nevyletí z ní ani kdyby na nich někdo útočil. To není živost to sou samoúčelné nedodělané debility :D
Osobně nechápu jak tam ta ekonomika funguje (freeplay, nvm jak v kampani ta nefunguje vůbec).
A když už si zmínil kokpit, všiml sis, že ta loď nemá při pohybu ve vesmíru nic než ten kokpit ? (celá levá strana s věží pro zbraně je ve hře absolutně ignorována přesně tak jak střed a těžiště lodi).

Interiéry stanic jsou špatné hlavně proto, že tam nemají co dělat (engine na to nemá, oni na to nemaj a ani na to není/nejsou čas/peníze).

Jak říkám bugy jsou to poslední co mě ve hře trápí (i X3 série je zabugovaná doteď, spoustu toho řeší mody), ale viditelně nefunkční herní mechaniky, viditelné plácnutí totální blbosti která do hry nepatří (NPCs), ovládání přizpůsobené na X360 gamepad, nepodpora Joysticku nebo Track IR (a s tím spojený nulový rozhled z kokpitu), žádný radar, nepoužitelná mapa k ničemu, prakticky nulová podpora klávesových zkratek na věci co tam ani nejsou měli by být, dokonce se na steam fóru vynořila zpráva o grafickém kódu pro X360.

Já tu hru nehejtuju, já sme jen těžce zklamaný ze lží kterýma nás Egosoft ještě stále krmí (hráčům říkají že špatně dávají příkazy AI lodím, ale o tom že to je natolik zprasené že to jinak nejde už mlčí), v jednom dev videu se dušovali že Jobs Script umí v případě potřeby využít až 32 jader CPU, a teď napsali, že víc jak 4 jádra hra neumí smysluplně využít, High-end rigs neumí hra využít, SLI nefunguje...

Hra nepodporuje 32bit systém a přesto má 32bit exe (což hráče mate, jediná zmínka byla v požadavcích, ani v jednom videu to zmíněno nebylo).

A to sem myslel, že jediná věc co mě bude sr*t bude jen jedna loď kterou budu moci přímo ovládat :D
@Arc (18.11.2013 08:04): No já musím říct že jsem ze začátku tápal ale pak jsem se do toho dostal a začalo mě to bavit. Líbí se mě předělaný spojnice mezi systémy a živost ve vesmíru, akorát ty interiéry stanic si mohli odpustit. A taky tu animaci když sedáte do kokpitu. Až vydají nějaký opravný patch tak to rozjedu.
Bohužel musím jen potvrdit že hra obsahuje příliš mnoho bugů a pro mě je zatím nehratelná, jinak se mi docela líbí.
Lituju těch co si to předobjednali, ta hra je nehratelná :D, srry ale tohle je shit (nemluvím teď o bugs, ale o tom jak je ta hra udělaná jako celek), já si du zahrát X3AP...
Jaj hra je ve fázi Open beta stejně jako teď ArmA 3, je těžce nedodělaná, chybí tam základní ovládání, HUD a ovládání počítače lodi je horší (nepřehledné a schované) než u X3, animace a mluvení s posádkou je místy zbytečné a prodlužuje to čas potřebný k vykonání úkonu (a to se dušovali že to zjednodušili, prosté menu je stejně nejrychlejší...), zbytečné animace přecházení chodby mezi kokpitem a palubou s vraty (víc problémů než užitku), podpora pro SIM výbavu nulová (prej když toho připojíte víc tak hra blbne), hra blbne i když jen nechám připojený X360 gamepad (respektive myš pak blbne).
Na steam fóru je docela dlouhej buglist :D

na opravách už se ale pracuje a doufám že to nebudou muset dodělávat modeři :)
To je tak naprd, nebyt tej jednej lodi už bych měl stáhnuto (preload) :D
Ja mám predobjednanú krabicovku, zatiaľ som nezistil, či bude vyžadovať steam, al dúfam, že áno.
Já už mám taky předobjednáno - dlouho. Ale nevím, jestli se k tomu teď dostanu. Uvidíme. Každopádně na hru se těším :-)