Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Galaxy on Fire 2

Galaxy on Fire 2 HD, Galaxy on Fire 2 Full HD

únor 2009
26.10.2010
20.05.2011
21.08.2012
74
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V Galaxy of Fire 2 se hráč stejně jako v prvním dílu ujímá role Keitha T. Maxwella, kterému na počátku selže po bojích s piráty hyperdrive. Důsledkem je časoprostorový skok na druhou stranu galaxie a 35 let do budoucnosti. Prvotním úkolem je tedy zjistit, jak se změnila situace v galaxii a pokusit se o návrat domů.

Galaxy of Fire 2 se hraje jako zjednodušený Freelancer. Příběh se skládá ze čtrnácti hlavních misí (boj proti pirátům, těžení surovin z asteroidů pomocí minihry, obrana konvoje a podobně), na každé stanici je navíc možné přijímat vedlejší úkoly (přeprava osob, bojové mise, těžba surovin, závody v počtu sestřelení atd.), které slouží jako zdroj peněz.

V průběhu je možné nakupovat další lodě (33 různých kousků), vybavení (zbraně, plátování, štíty, důlní laser, vlečný paprsek atd.) nebo obchodovatelné zboží. Hra také obsahuje systém reputace, podle plnění úkolů se k vám chovají různé frakce přátelsky či nepřátelsky.

Původní Galaxy on Fire 2 byla zprvu vydána pouze na mobilní telefony, ale o tři roky později byla portována na Mac a o další rok později na PC jako Galaxy on Fire 2 Full HD. Na mobilních platformách, stejně jako na Macu, ještě původní hru rozšiřují přídavky Valkyrie a Supernova, které se na PC nakonec nedostaly.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Originál je má nejoblíbenější J2ME hra vůbec, tak jsem si PC verzi nemohl nechat ujít.

Ti, co nehráli první díl a ani nemají možnost, protože na PC nevyšel, se nemusí děsit. Jste Keith T. Maxwell a všechno pochopíte i bez znalostí prvního dílu. Většina postav je ve dvojce úplně nová a ty, co se vyskytovaly i v jedničce vás nemusí moc zajímat, protože jak je u mobilních her zvykem, tak nic není bráno moc do hloubky a navíc jsou to jen 2D obrázky jejich xichtů. Více než příběhová hra je to spíše velmi zjednodušený vesmírný simulátor, ve kterém lze obchodovat, bojovat s piráty či těžit suroviny a plnit v podstatě nekonečné množství vedlejších úkolů jako převézt zboží či pasažéry na jinou stanici, ochránit nákladní lodě, vyklidit oblast od pirátů či vesmírného odpadu. Brzy ale začnou být vcelku stereotypní a zjistíte, že nejrychlejší způsob jak si vydělat je obchodovat či bojovat s piráty a krást náklad. Vše se odehrává v několika sektorech, které mají určitý počet planet se stanicemi, mezi kterými se můžete volně pohybovat.

Souboje s nepřáteli jsou vcelku jednoduché, ovšem máte spoustu možností jak si je ozvláštnit. Zbraní, ať už primárních laseru apod. či sekundárních raket, je obrovské množství a nejen zbraní, ale taky lodí či vybavení se kterým si můžete vašeho miláčka vylepšit. Pak také hromada obchodních předmětů, se kterými lze tvořit i vlastní vybavení podle návodů, které si kupujete od lidí v baru na stanicích. A často to jsou kousky, které nikde na stanicích nekoupíte, tak je zde určitá motivace. Hra vás také odměňuje medailemi, které získáváte za plnění různých "výzev". Za získání všech je vcelku hezká odměna, tak se snažte. :)

Grafika není nic extra, ale občas je na ty barvy vesmíru moc pěkný pohled. Soundtrack je nevýrazný, ale najde se tam i nějaká ta líbivá hudba. Dabing je příšerný, hlasy jsou bez emocí a působí jakoby předčítaly nějaký text a vůbec se nepřizpůsobovaly situaci. Herní doba samotného příběhu je hodně krátká, ovšem musíte se trochu starat i o vedlejší věci, jinak nemáte šanci v pozdější fázi hry se slabou lodí uspět. Na mobilu mi hra zabrala přes 30h, na PC, jelikož jsem se ji už nesnažil dohrát na 100%, tak jen 10h.

S přihlédnutím na to, že je znatelný původ z mobilů a na poměry PC je to trochu slabší, musím dát nižší hodnocení než bych chtěl. Osobně jsem unavený ze všech portů mobilních her, co zaplavují v poslední době steam, ale pokud si nějaká hra zaslouží port na PC, tak právě Galaxy on Fire 2. Pro nováčky v žánru skvělá volba!

Pro: Množství zbraní, lodí a vybavení, volný pohyb po vesmíru

Proti: Dabing, znatelný původ z mobilů, nevýrazný soundtrack

+12