@Gohan (11.06.2014 19:58): Přesně jak pravíš. Měl jsi vidět můj výraz, když jsem se dozvěděl "Artas je mrtvej" :D Bylo by mi u zádele, kdyby WoW měl svoji vlastní příběhovou linku. Ale když ti 8 let vyvíjející story takto znásilněj...škoda slov.
@pajmič (komentář): o W4 pořád kolují drby o vývoji, ale je fakt že dokud nevydojí všechny prachy z WoW a nedokončí SC2, tak se na to určitě vrhat nebudou. Já tedy čekám na W4 jako na spasení, ale fakt mám strach protože už snad půlka postav W3 je mrtvá a děj Warcraftu byl znásilněn na úkor hráčům WoW.
@Gohan (23.04.2014 21:44): Že je to pitomost? Gul'dan byl už ve dvojce a snad i v jedničce. Prostě si jen někdo neudělal domácí úkol stejně jako u "Kladiva zhouby/Kladiva z houby" a takhle to dopadlo.
@Gohan (23.04.2014 12:59): Jestli si pamatuju správně, tak to je snad trailer, který byl na disku BW. Ani nevím, jestli byl vůbec někdy předabovaný.

Jako Anetheron tam je, stejně jako Rage Winterchill nebo Azgalor je to spíš "neviditelný" hrdina a já si ho pamatuju jenom díky Caverns of Time ve WoW. Ale nevěřím, že by měl dabing odlišný od běžného dreadlorda, tak netuším proč je tam vůbec zmíněný. Něco jsem se v souborech nahrabal a Anetheron tam vlastní audio na 99% nemá.
@Redfield (23.04.2014 12:34): Jako vím, že tam něco takového bylo, ale mám pocit, že sand ani nemluvil. Když jsem ale uvažoval znovu nad vypravečem, vzpomněl jsem si, že v úplně prvotním video, kdy bojuje ork a člověk vypraveč je, takže to beru zpátky. Ale ten Anatheron... nevím nevím
@Danny (23.02.2013 14:41): Weby, ale maji svou zivotnost a uz se mi kolikrat stalo, ze odkazy nefunguji a trhal jsem si vlasy, ze jsem si tu informaci nezkopiroval.

A konci i kvuli takovym hloupostem, ze nezaplatil webhosting a obsah uz nikde neposkytl, napr. na freehostingu.... to by bylo docela skoda - nemit ten zdroj zde.

Edit: AFAIK fanstranka, a proc ne? Takova minifan stranka by vubec profilu hry a databasi prospelo.
By se docela hodila takova featura typu wiki pro kazdou hru. Jakoze by se tim dala vytvorit takovej ekosystem, ze hra zde na databasi by byla kompletne popsana... od zakladnich udaju (zanr, vydavatel, komentare), ale prave i fakta tykajici se dane hry.

Napriklad, aby slo se rozepsat o samotne hre. Prelozit napr. nektere postavy/pribehy/timeline z wowiki.com atd. Proste sekce zajimavosti je "mala", nelze data selektovat, tridit apod. Co si o tom myslite? Ptam se zde protoze prave u teto hry bych o to moc stal.
@player (21.02.2013 15:34): Nerad ti to říkám, ale jsi úplně mimo. WoW čeká určitě aspoň ještě jeden datadisk, Diablo dostane určitě taky min. jeden a ještě se je na cestě konzolová verze, na Legacy of the Void se s trochou štěstí sotva začalo pracovat a Titan zaměstnává Blizzard už pár let. A pak samozřejmě strategie od Blizzu vytváří jen jeden tým, a hádej, který to je. Takže bych si tipnul tak rok 2017. S trochou štěstí.
@TombSpirit (20.02.2013 22:13): V minulosti Blizzard říkal, že na to nemá kapacity kvůli vývoji datadisků WOW,Diablu III a Starcraftu II. Teď už se žádný datadisky WOW nechystají (4 datadisky už snad stačí), Diablo III a Starcraft II už taky vyšly a datadisk k Starcraft II výjde za chvíli tak už by na to ty lidi mohli mít kapacity.

Ještě Bilzzard má vydat někdy v roce 2014 nebo 2015 nové MMORPG Titan. Jestli bude tak úspěšné jako WOW a bude mít x dalších datadisků tak se Warcraftu IV nedočkáme.
@player (20.02.2013 16:30): Hmmm... nevim no... vzhledem k tomu, že na WoWku vydělávaj majlant je vůbec zázrak, že se vrátili ke StarCraftu. Ale čtyrka by se mi taky líbila, ačkoli by to byla zase Blizzardí klikačka a na to mi stačí ten StarCraft ;)
Kdy Blizzardi udělají Warcraft IV? Už je to 11 let od vydání Warcraft III a ještě nemá pokračování. Tak velkou časovou mezeru mezi pokračování žádná jiná hra nemá.
Dabing je super....chybí mi ty časy Zaklínačů a Hašašínů jedniček, Vietcongů, Original Warů nebo Mafie.
@Hydr0gen (27.11.2012 09:58): A tak když se mu líbí - já to hrál taky tehdá s dabingem a nevadilo mi to - před rokem jsem to nainstaloval a byl to šok, ale do té doby bych tvrdil, že je dabing ok. Martin Stránský je Martin Stránský ;)
Ale je fakt, že origoš jsem neslyšel.

Poznámka pod čarou - překlad dabingu je podle mě zvěrstvo a ve hrách by vůbec neměl být - titulky bohatě stačí + těm, co anglicky umí, neberou možnost odposlouchávat a vnímat tak správné vyznění - u takového Mass Effectu to bylo místy hodně potřeba :)
@Walome (27.11.2012 07:20): Ne celkem stručnej a výstižnej...až na tu hlášku s dabingem. Nechápu jak překlad někdo může považovat za něco lepšího než "strašně špatné" a už vůbec za dobré.. Jak to můžu posoudit? Umim anglicky, vím o čem ve Warcraftu jde a hrál jsem ho...vše pravděpodobně na rozdíl od překladatelů, kteří by něco takového jinak nemohli zplodit...
Mně na Blizzardích strategiích štve, že nejde víc odzoomovat... někdy by to fakt bodlo.
Jestli to chápu dobře, Stanley ji chce sobecky pro sebe :)

Týjo... W3 byla moje úplně první pc hra, kterou jsem si za kapesné koupil. Na dlouhých devět let to byla poslední novinka, kterou jsem si kdy koupil za plnou cenu... když nepočítám datadisk.
Buu Kostěji, to je mi tě líte. Šlo to udělat přesně tak, jak píše Danny. Vim, že jsem tenkrát zkoušel tu českou pro prdel nainstalovat a po hodině letěla pryč, to se fakt nedalo...
Kostěj: Nemusel sis kupovat druhou (anglickou) originálku. Stačilo z battle.netu stáhnout anglickou verzi a použít serial number z české verze. Funguje to i na datadisk :-) Když nad tím tak uvažuju, tak by to určitě fungovalo i s jakoukoliv verzí z netu.
A já kvůli tomu mám dvě originálky, protože mě to hysterický ječení moon priestess v MP (DOOOO ÚÚÚÚÚTOOOOOOOOKUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!) tak strašlivě sralo, že jsem to nemohl hrát za nelfy.
Takže jsem si se skřípěním zubů koupil ještě anglickou originálku.
Vlastně to taky klidně mohl bejt hlavní účel toho českýho dabingu, když tak nad tím přemejšlím :)

P.S: "má víra ve Světlo je neochvějná!", resp. "byl jsem blázen, když jsem uvěřil ve Světlo" o jeden akt pozdějš, to byly přitom zrovna výborný hlášky, a Arthasův dabér byl hodně dobrej.
Tak mě dabing u W3 hodně pobavil, což byl nejspíš i jeho hlavní účel.