@H34D (30.01.2020 18:01): Na tom metacriticu je takých retardovaných nováčikov kopu. Väčšina z nich sú zároveň diehard warcraftí srdcoví fanúšikovia. (čo dá rozum, anžto kto by sa inak vrhal do nákupu Reforged minúty po vydaní).
@DEU (30.01.2020 09:03): no, já od hrál naposled právě W3, takže je moc nesleduju, možná zkusim jen tak promítnout Diablo 3, ale od toho si moc neslibuju. W3 mě bavilo v rámci mezí (dohrál jsem to, ale bez větších emocí), takže i tohle fópá s remasterem, nebo co to je mě nechává celkem v klidu. Protože si stejně daleko radši zahraju dvojku a ta žádný facelifty nepotřebuje (to spíš jedničku mohli trochu zpřístupnit dnešním hráčům), škoda no.
Nebyl Blizzard ještě tak před 3 rokama jedna z nejoblíbenějších herních firem? Je to celkem sešup, kdy doženou EA? :)
@Blackhand47 (29.01.2020 10:45): A to oznámení o Path of Exile 2 (4.0) vyšlo ještě před Blizzconem. Diablo IV by muselo Path of Exile výrazně převýšit, aby se old school hráči včetně mě vrátili. Navíc je tu ještě Grim Dawn, Wolcen a Lost Ark.
Ale ne. Remake mizerné hry dopadl mizerně. Těžko uvěřit. :)
Ta cena je opravdu směšná, Starcraft remaster začínal na polovině, a to je u něj posun ve vizuálu mnohem markantnější.

Nehledě na to že když vyšel SC remaster, tak vydali originál zadarmo, na to u W3 můžeme zapomenout.
Blizzard jde koukám pěkně do kytek poslední dobou. Bude následovat cestu Bioware? Začínám mít o Diablo 4 docela strach...
S cenou nemam problem, hra vypada skvele, reci na grafiku nechapu, ale to je jedno. Tenhle launch byl zatim mizernej.. fail. Spoustu crashu, technickych erroru. Ja pockam na pristi mesic s tim, jak se to vyvine. Chci si zahrat kampan, uzit si atmosferu, mozna i nejakej online potom.
@Clorky (30.12.2019 17:42): Jak říkám, já uvítám hlavně to odstranění té hranatosti/krabicovosti :). Vizuální stylizace je samozřejmě věc vkusu (jsem si samozřejmě vědom toho, že měnit jí nyní, by dost fanoušků spíše nakrklo), mě to přijde neskutečný kýč. A když si vzpomenu, že série začínala jako hezká potemněla decentní fantasy a vzešlo z toho nakonec tohle...
To mi samozřejmě nebrání si hru vychutnat, jakkoliv hraji raději AoE 2 či Starcraft.

A spousta nováčků si imo spíše prostě jen dohraje single player kampaň (která je mimochodem na poměry RTS dost povedená) a tím to hasne... ale proč ne, Blizzardu to zisky přinese tak jako tak a na chvíli to sérii zase zpopularizuje.
@Isair (30.12.2019 17:33): Vizuální stránku považuji stále za více než dostatečnou. Má své kouzlo a Reforged se díkybohu snaží být věrný tomu stylu. Musíš brát v potaz to, že srdcem téhle hry je komunita a veteráni. Reforged možná přitáhne pár tisíc nových hráčů, ale pokud se hra nijak neujme v esports (to nikdo ani neočekává), tak do pěti let tihle hráči odejdou, pár jich zůstane ale zůstanou hlavně opět ti veteráni a původní komunita, která tu hru miluje.

Ten vizuální styl má prostě své kouzlo, že rozlišení textur není 1024x1024 ale 128x128 je celkem jedno, tohle Reforged "opraví", ale aby Classic team nesral těm tisícům hráčů na hlavy, tak podstatnou složkou téhle hry je vizuální stylizace věrná své předloze. Jediné, čeho se dočkáme (resp. už jsme se v podstatě dočkali) jsou opatrné změny a vyšší rozlišení.
@Isair (30.12.2019 17:16): W3 dobře nezestárl? To řekni tisícům lidí, kteří denně hrají ladder nebo customky na Bnetu, stovkám na RGC a dalším stovkám na EB. Na to, že je to 15 let stará hra celkem v pohodě, nevím o aktivní komunitě tisíců lidí, co by denně aktivně hrálo BG, Icewind Dale nebo AoE 2.

Graficky považuji W3 stále za více než dostatečný.

Z dneška (Bnet)
@H34D (30.12.2019 08:23): Mně je doba vydání celkem putna, když v té době už dávno existovaly hry jako Age of Empires 2, Desperados či infinity engine hry typu Baldur's Gate 2, Icewind Dale, které vypadaly mnohem lépe a vypadají dobře dodnes (proti nim třebas stojí z obdobné doby takové první Neverwinter Nights, které zase vypadají škaredě). W 3 zkrátka nikoliv a ještě k tomu celkem nepěkně zestárl. Reforged mi nepřipadá nějak zvlášť krásný, ale je o něco koukatelnější... pokud si nějaká hra zaslouží grafický remake, pak je to právě imo Warcraft 3 (samozřejmě bych osobně ocenil i změnu vizuální stylizace, ale ta je samozřejmě asi nereálná). Mimochodem, i Warcraft 2 se mi líbí vizuálně mnohem více, to jen tak na okraj :).
Tenhle přechod do 3D zkrátka isometrickým hrám tehdy příliš nesvědčil, na druhou stranu v podobné době vyšel i takový Age of Mythology a ten se mi třebas líbil mnohem více a ta krabicovost (třebaže taky byla trochu přítomna) nebyla zase tak patrná.

"Reforged za 30 zlatých je docela nesmysl pro ty, co už vlastní původní hru, obzvlášť, když multiplayer bude navzájem kompatibilní..."

Samozřejmě, však to jsem sám níže psal.
@Isair (29.12.2019 16:43): Tak to je zajímavý názor na tu grafiku, protože mě přijde ten rozdíl mezi původním W3 a Reforged fakt minimální. Takže se divím, že někomu přijde W3 škaredý, ale Reforged pěkný. Pokud narážíš na postavy z banánových krabic, tak doufám, že si zohlednil i dobu vydání, přijde ti, že v té době byly lepší technické možnosti? Když se řekne postavy z krabic, tak si vybavím Mortal Kombat 4, ale i ten se hrál velmi dobře a nějaké ty urvané krabicové části těla byly dokonce vtipné. Reforged za 30 zlatých je docela nesmysl pro ty, co už vlastní původní hru, obzvlášť, když multiplayer bude navzájem kompatibilní...
@DEU (29.12.2019 05:39): Yop, těch 15 mi přijde taky celkem ok, 30 je vážně trochu moc- ale tak Blizzard no, ten má svoje hry vždycky poměrně předražené.

Za plnou cenu možná tak maximálně pro někoho, kdo původní Warcraft 3 nikdy nehrál/nevlastní.

Ale jak osobně nemám rád různé remastery a remaky a vždy raději zůstávám u originálů (pokud nenabízejí něco opravdu výjimečného, popř. pokud není originál nesehnatelný), tak zrovna W 3 Reforged si mojí pozornost získal, anžto původní Warcraft 3 se mi vizuálně vůbec nelíbil už v době vydání... tohle vypadá přeci jen o trochu lépe (jednotky už aspoň nevypadají jak seskládané z beden od banánů), i když stylizaci to má samozřejmě stále otřesnou (pastelové barvy, všelijak pokroucené zbraně, přehnaně vypadající jednotky, kterým nejlépe z každé kapsy trčí lebka a na zádech si nosí dva totemy etc. :)).
@Clorky (29.12.2019 12:19): Je to určitě zajímavý kup pro lidi, kteří jako já mají původní hru už leta a ještě ji nehráli :-)

V poslední době to vypadá, že než čekat dva roky na Director's Cut je lepší počkat deset patnáct let na remaster :-))
@DEU (29.12.2019 05:39): Já taky ne, ale to asi proto, že mám 15 let starý CD klíč od původní hry a který po přenesení na Bnet účet stále funguje. A tato původní hra bude fungovat i po vydání Reforged, díky cross-platform multiplayeru. Proto pro mě není moc důvod jim dávat peníze, samozřejmě mě zajímá třeba vylepšená kampaň a některé přehrané hlášky postav. Tohle je vyložené zajímavý kup pro lidi, kteří nemají ani původní hru a nebo pro skalní fandy.
Jako plus vidím to, že na tomhle dělá Classic team který dost naslouchá komunitě a jde to celkem poznat.
Souhlas. Ono je to celkově takové mrzuté, protože na W3 Reforged musí být odvedeno spousta práce (všechno překreslit), ale přitom výsledek kolikrát není ani na první pohled znatelný. W3 potřeboval především pravidelnou obměnu (kvalitních) map do multiplayeru. Komunita hru opustila mnohem rychleji než Starcraft, protože zabíjet 10 let vkuse golema na Twisted Meadows už zákonitě nemůže nikoho bavit... Nicméně Warcraft jako značka nejspíš z marketingového hlediska potřebuje "udržovat", takže Blizzardu možná stačí, když se jim splatí velká část výrobních nákladů a získají zase několik let rezervu do Warcraftu 4 (doufám, že se ho dožiju).
20$ jim za graficky reskin 18 let starych mechanik nedam ani nahodou. Polovinu mozna.