Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Volgarr the Viking

13.09.2013
31.10.2014
16.11.2016
05.10.2017
76
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Vikingský válečník Volgarr, jehož jméno znají všichni bojovníci a nepřátelé se při jeho vyslovení třesou hrůzou, je mrtev. Smrt si nevybírá ani mezi hrdiny. Odin, bůh, vládce všehomíra a pán světa však nemůže nechat legendu zemřít. Volgarr uposlechne jeho volání, vrací se znovu mezi živé a vydává se na cestu, která je plna krveprolévání a nemilosrdné pomsty. A nepřátelům už nezbývá čas, aby litovali svých činů, Volgarrův meč se pro ně stává jejich osudem...

Volgarr, který je ovládán hráčem, se znenadání zjeví kdesi v temném lese a ihned musí čelit nepřátelským útokům. Slizká monstra, obrovský jedovatý hmyz, hadi a jiná havěť jsou Volgarrovými nepřáteli, včetně bossů, jež představují obrovští a temní bohové dávnověku. Vikingský válečník je vybaven mečem, oštěpem a štítem, s jejichž pomocí rozsévá zkázu a monitor počítače zalévá rudou krví nepřátel.

Skrolovací arkáda Volgarr the Viking je klasickou old-school 2D plošinovkou, která se pyšní nejen řádnou porcí akce, ale překvapuje i klasickou hratelností a vysokou obtížností bez možnosti libovolného ukládání. Rozsáhlá hra obsahuje 7 různorodých a detailně zpracovaných světů s 30 mapami a je podpořena orchestrálním soundtrackem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Volgarr the Viking je pro mě opravdu tím pravým synonymem ke kvalitní, náročné oldschool zábavě, ne, nejsou to všechny ty Super Meat Boyové, Electronic Super Joyové či Shovel Knightové, ale právě poměrně neprávem opomíjený Volgarr the Viking, který dokáže imo nabídnout více než výše zmíněné tituly.
Především je to pak právě ona vysoká, avšak vždy férová obtížnost, která dokáže ukovat k obrazovce a dává hráči poznat, jak leveluje sám sebe a stává se postupně naprostým přeborníkem, který bez jediné chybky dokáže projít většinu lokací jako nůž máslem, třeba i bez jediného zásahu. A to i třebaže předtím 100x zkapal. Nemáme tu checkpointy na každém kroku pro blbečky, pokud zhebneš, tak hezky celý level od začátku, jako za starých časů, no exception, i když zhebneš třeba u bosse. Od dob Golden Axů apod. kousků jsem nepoznal takhle silný pocit, že trénuji sám sebe a že mě to několikanásobné opakování vážně baví a že pokud zařvu, je to vesměs vždy má chyba. Je to svižné, dobře se to ovládá, nechybějí nám tu všemožné secrety, včetně celého secret levelu a secret endingů... zkrátka vše, co si milovník starodávných beat em upů a plošinovek může přát:).
Celé to pak podtrhuje pěkný grafický styl a úderná hudba (hlavně u boss fightů).

Dohráno prozatím dvakrát, avšak rozhodně mám v plánu se k tomu vracet a to s radostí!
+10