Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Violett

13.12.2013
17.12.2013
18.12.2013
03.03.2014
26.10.2017
20.05.2021
04.06.2021
kompatibilní
52
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Příběh vypráví o náctileté dívce Violett, která je vinou puberty nezvladatelná. Se svými rodiči, jejichž manželstvím cloumá krize, také nevychází nejlépe. Po zhodnocení aktuální situace se Violettin otec a matka rozhodnou, že poslední možností, jak zvrátit rozpad vztahu, je stáhnutí se do venkovského ústraní. Pryč od městské architektury, shonu a stresu, který se na člověku podepisuje jak po psychické stránce, tak po stránce fyzické. Doufají, že venkovské aroma spraví pošramocené manželství a zkrotí i pubertální fialovlasou rebelku Violett.

Na místě maloměstské usedlosti se Violett převrátí život naruby. V interiéru pokojíku děvče upoutá lesklý objekt umístěný v prasklinách ve zdi, jakýsi talisman. Po jeho uchopení je záhy přenesena do jiné říše, plné divuplných postaviček, počínaje obřím hlemýžděm, jehož ulita nese celou kolonii, přes rytíře houseňáka až po kyklopskou konev. Toto teritorium si však podmanila zlá pavoučí královna, jejíž krutovláda místním obyvatelům ztrpčuje život. Violett je jediná osoba, která ji dokáže porazit.

Naše hlavní hrdinka ovládá schopnosti telekineze. Skrze ně si přitahuje k sobě jakoukoliv věc, na níž rukou nedosáhne. V některých momentech zastane hlavní roli i hráč jako Violettin věrný "sidekick", kdy např. pomocí myši rozpohybujeme, podáme či shodíme nějaký předmět. V této fázi na scénu přichází "hidden object" stránka hry. Každou oblast obývají neviditelné malé barevné kuličky. Jejich sbíráním dobíjíme amulet energií, určenou pro boj s královnou. Skrze logické hádanky, plnění questů a puzzlíky tyto korálky poodkrýváme.

Hra využívá 2,5D dimenzi, pohyb hrdinky a NPC po herním světě je tedy vykreslen trojrozměrně s prostředím předrenderovaným a ručně kresleným. Veškerá konverzace probíhá stylem "komiksová bublina".

Tvůrci nijak nepopírají svou inspiraci světy Alenky v říši divů, Sandmana či Dalího. Pestré lokace jsou bizarní až šílené. Audio stránka rovněž nezaostává svou jemností a pohádkovou atmosférou.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.