Red: :D
Problem je ze streamovat z ps3 kde tu hru mám nijak přímo nejde, to zacla umožňovat až ps4 a tam ta hra spustit nebo koupit nejde. Ja teď mám ps3 období a hraju hlavně tam a uz asi týden špekuluju jak to udělat abych z ty ps3 ten stream nebo aspoň záznam dostal. Nějaký možnosti jsou v kombinaci mobil+chytrá TV ale zatím se mi to nepodařilo. Jediná možnost pro mne je pořídit záznam s komentářem mobilem. Proste nahrát přímo obrazovku TV a do toho mluvit. Ale ta kvalita je bidná a real time stream takhle nejde. Musel bych koupit nějakou streamovaci skříňku a zapojit do toho pc a ps3 ale to je dost velká investice na těch 45 odběratelů co mám :)
A streamy z ps4 jsem teď přes prázdniny zrušil, ale příští měsíc snad zas něco bude :)
PS: a určitě jsi neviděl těch asi 50 hodin streamu z Pathfindera Wotr :D
Je škoda, že tu není nikdo, kdo by byl schopný udělat nějaký stream, který by takové jrpg představil. Vlastně tu někdo takový byl, ale poslední dobou to hrozně fláká.
Jsem si pustil začátek hry a celý to intro v enginu hry mi přijde na tu dobu a ps1 možnosti neuvěřitelný. Je to úžasné dynamický a filmový. Pak ta hudba, nasvícení, střih a i třeba zakomponovani credits titulku má svojí roli. Credits titulky vždycky intro přeruší a odstartují novou scénu a spustí se další hudební motiv, to je taky super. Kdyby to mělo dabing je to úplně dokonalý. Plno dnesnich her takovouhle parádu v enginu hry nedá ani kdyby se stavělo na hlavu. Samo tím nemyslím kvalitu grafiky. Je to jak starej obraz v muzeu kam ho chodí lidi obdivovat :)
Plus nově přidaná zajímavost ohledně úvodu hry.
@Charllize (10.09.2022 21:09): Tím spoilerem si určitě myslel Snowfly Forest. Než mě napadlo najít si mapu, tak jsem se tam ztratil a netuším, kde jsem. A ani v té mapě se pořádně nevyznám. To je hrozný bullshit... :)
Pěkná hra. Čekal jsem, že to bude trochu nepřístupné, neb PS1 hry zrovna kvůli ovládání moc nevyhledávám, ale hraje se to fakt dobře. Ani si nedovedu představit, že by to mělo dostat remake, úplně by to zabilo to "kouzlo" spojené se soubojákem. Nějaký remaster by ale bodl, bohatě by stačilo přidat dabing a spustit to na moderních konzolích. Každopádně vizuál je na svou dobu úplně topový. Ty cutscény a intro... parádní atmosféra.

Nejsem teda moc daleko, zatím jen v Town Centre West a ukazuje mi to 4 hodiny hraní, ale baví mě to, tak snad se někde nezaseknu a dohraju to. :)
Nejde ani tak o to, jaká to byla podívaná, hra ma bezesporu svůj styl i na dnešní dobu a nevím, jestli bych chtěl vidět nějaký remake, už by to nemělo tu atmosféru, maximálně by to chtělo remaster, trochu vyhladit, zpříjemnit ovládání. Jestli si dobře vzpomínám, tak mě ten gameplay dost narušovalo lození po různých bednách v 3D, nevím, jestli tam nebyly i nějaké sokobanovité pasáže a taky nějaké puzzly na čas. V plošinovkovém zpracování bych to pobral jako další metroidvaniovku, ale v 3D to prostě nesnáším.
@Marcusss (13.11.2018 11:47): Vypnul jsem to u toho, když začal chválit, jak je anglická verze lepší, protože přidává věci, které v originále nejsou (za tohle bych automaticky mazal lidi z internetu). Každopádně nejhorší dopad Vagrant Story je její vliv na jistého arogantního Maďara a jeho Gary Stu mod pro Baldur's Gate 2 :)

@Drolin (13.11.2018 12:19): Hra je sice fajn, ale bohužel trpí dobou svého vzniku (3D na PS1). Což ji IMO odsuzuje do propadliště dějin :( Znovu ji už nejspíš hrát nebudu (pokud nevznikne nějaké hodně vychytané rozšíření emulace).
Mně moc ta hra nesedla, ani nevím, jak daleko jsem se dostal, takže hodnocení zde dávat nebudu, ale těch 70% bych jí možná dal. :-)
@Marcusss (13.11.2018 11:47): Měl by si, asi jedna z nejvíce zajímavých her daného období. Už jen intro a uvedení hry je nadčasové. Osobně mám hodně vysoko v žebříčku cílů další vyzkoušení VS.