227 na nejnovějších Windows 10 64bit jede bez problému. Rozlišení se mění normálně ve hře v hlavní nabídce.
Tak dnes rozjedu hraní Unrealu a ukážu těm kobkařům zač je toho loket.

Už mám steam verzi nainstalovanou, nechtěl se mi ale Unreal spustit na Windows 7 64 bit dokud jsem v adresáři D:SteamLibrarysteamappscommonUnreal GoldSystem nespustil ručně testapp.exe a pro Full HD nebo jiné rozlišení je nutno upravit manuálně:

FullscreenViewportX=1920
FullscreenViewportY=1080
FullscreenColorBits=32

Vypadá to dobře. :)
@leebigh (07.09.2019 21:00): musíme jim ukázat že to lze dohrát i bez návodu na YT. :)

Ano RTX je přesto co předpokládáš, a pro mě osobně obrovský tahák na koupi RTX karty. Nikdy jsem se neměl na video Q2 s RTX on podívat. Svět už nebude stejný. :)
@Rapier (07.09.2019 20:49): Tak Quake 2 maximálně v klasické verzi, protože ten RTX (předpokládám že to je raytracing) jaksi na mém staříčkovi nerozchodím.
Ale o tom Unrealu budu silně uvažovat :-)
@leebigh (07.09.2019 19:45): já vím, že Unreal je těžší a delší než kvák 2 nebo ten poloviční život. Také jsem tam kdysi pořádně bloudil. Ne, že ne. :) Tak to bys měl dát Unrealu šanci, ne nadarmo ve Score bylo: Kárlééé mohu tomu dát 11 z 10?
Nemohu uvěřit, že takový dungeon a RPG bijec Mazar nemůže dokončit mapy v Unreal. Lidi? Co to s Vámi proboha je?! To jste už tak vyměkli?
Co si tak pamatuji tak Unreal je reálně mnohem delší než dnešní i tehdejší FPS.
tak hraju to 15 hod a ted sem se dostal k velkemu hradu.predpokladam ze to je posledni mapa
tak to prostredi je asi to jedine co me u hry drzi, to je povedene nekdy az epicke a pekne se stridaji venkovni scenerie s interiery. Paradoxne mi ani nevadi to bloudeni ktere je tady obcas nesmyslne(kolikrat nevim co sem kterou pakou otevrel,az se to zas nasledujicim bloudenim dovim). Jen skoda ze me vubec neberou ty zbrane, pro me proste nesmyslne, nudne a nezazivne. Stejne tak nekteri nepratele.
@Rapier (24.08.2019 20:26): Paradoxne Unreal hrám na starom notebooku v kuchyni keď varím, (nejaké C2D 2,0 GHZ, 3GB RAM a Geforce 9300M, 32bit Vista), Q2 som mal rozohrané na PC, ktoré mi v pokročilej fáze hry umrelo a ešte som si neskopčil sejvy ani to neinštaloval na Ryzen PC, lebo sa mi nechce rozmýšľať nad tým aký MOD som tam dával aby to bolo to isté a išiel mi savegame.
@mazar1234 (24.08.2019 20:01): jako myslíš, že level design u Q2 je horší ano? Souhlasím. Jsi nějak s tím Ryzenem 3000 vyměknul Mazare. :) To jsou ty moderní dungeony.

@Tommywise (24.08.2019 20:02): Half-Life byl dobrý jen do doby než jsem musel začít skákat. Pak jsem to zabalil a nikdy nedohrál. Možná tomu dám ještě jednou po xx letech šanci. Naposledy jsem to hrál v roce vydání.
tak Q2 a Unreal proste beru jen jako tuctove strilecky, pro me znamena daleko vic Half Life, protoze pro me je prednejsi pribeh nez technologie. Ale ted uz me bavi ten unreal trochu vic nez na zacatku, je fajn ze se meni to prostredi
@Tommywise (21.08.2019 19:23): kdyby jsi zažil Unreal v roce 1998 tak by Ti vypadly oči z grafiky a mozek z AI. Oproti Quake 2 Unreal vypadal lépe i bez 3D akcelerace jako Quake 2 s 3D akcelerací. O AI nemá ani smysl mluvit, Q2 tento souboj prohrál na plné čáře, jediné v čem vede je že to je mariňácká tech sci-fi + tomu silně pomáhá nostalgie z hraní Quake 1 v OpenGL akcelerovaně.
nejsem sam, staci si precist koment ktery ma vice lajku, psal to nekdo kdo se zrovna dival na retro gamesplay: Zrovna včera jsem to nainstaloval a těsil se na to jak malej jarda a za 5 minut mě to nebavilo.
hraju to poprve asi hodinu a zatim mam teda pocit ze je to jen tupa dobre vpadajici strilecka pro decka,zbrane nezajimave, hudba otresna nevim no Quake 2 mel aspon amosferu. Tohle me jaksi nebavi
jo mody jedou a kde se teda da nastavit ten V-sync? Nemuzu ho najit kdyz dam do konzole 'preferences' ....tak ani v display ani rendering to nevidim :(
mam takovy problem, mam gog verzi, normalne hru nainstaluju a pustim ale kdyz jdu tak se po chvili hra nekolikanasobne zrychli dokud nenarazim na zed nebo prekazku a pak zas, chvilu jdu normalne a pak se uplne stejne hra nekolikanasobne zrychli....to je nakej bug? Nevite co s tim?
Tedy, snad se mi ještě nestalo, že bych po zdárném poražení nepřítele zařval "A máš to ty debile!", zdejší AI vážně dokáže vyvolat emoce :). Na rozdíl od většiny jiných FPS, kde jsou nepřátele jen stojící či nabíhající ovce na porážku, zde je nepřítel vážně tím lovcem, jdoucí nelítostně po své kořisti (hlavně tedy co se týká těch Skaarj scoutů), každý souboj je vcelku památným adrenalinovým zážitkem a o to více zde platí "kvalita nad kvantitou".
K mému překvapení Unreal asi nemá smysl hrát na jiné obtížnosti, než právě "Unreal":). Prvně jsem to rozehrál na hard a chodil tam pořád s plnými kapsami munice, plným brněním a plným health a spíše jsem si připadal jako když mám zaplou "easy/tourist" obtížnost. Nicméně na "Unreal" už to dostalo onačejší grády:), nepřátel je více, čili se konečně netopíte v munici a přijdou mi i o něco málo nebezpečnější/agilnější, čili konečně jsou trochu úctyhodnějším oponentem, který už dokáže prorazit mé nastřádané (předtím téměř neproniknutelné) kevlar armory:).

@PRIVATE MARTIN (25.05.2018 20:09): Nevím, jestli jsi už zkoušel, ale GoG verze má verzi 226, takže ta to asi nebude. Každopádně s ní ale žádné problémy nejsou.