Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Unreal


Zajímavosti

Tvůrci

Unreal byla pro Epic MegaGames první skutečně velkou a komplexní hrou, jejíž vývoj již neumožňoval dosavadní fungování společnosti, kdy vývojáři byly roztroušení takřka po celém světě a mnohdy se tak pracovalo tzv. "na dálku". Vývojáři a celá společnost se tak v roce 1997 přesunuli do kanadského městečka Waterloo, kde již někteří členové týmu žili a pracovali.

Prvních šest měsíců pobytu v Kanadě si zaměstnanci libovali, nicméně pak přišla kanadská zima, která na dalších šest měsíců nadšení z kanadského podnebí a okolních krás zmrazila. Jakmile byla hra v roce 1998 dokončena, téhož roku se Epic MegaGames přestěhovalo do vlídnějších podmínek městečka Raleigh v Severní Karolíně, kde ale zase dosud nežil ani nepracoval nikdo z celé společnosti.

Ostatní

Hry byla také vydána jako součást následujících edic:

Unreal Gold (1999)
Unreal + Unreal Mission Pack I: Return to Na Pali

Totally Unreal (2001)
Unreal Gold + Unreal Tournament (Game of the Year Edition) + exkluzivní informace k Unreal 2 a konzolovému Unreal Championship

Unreal Anthology (2006)
Unreal Gold + Unreal Tournament (Game of the Year Edition) + Unreal II: The Awakening + Unreal Tournament 2004: Editor's Choice Edition + CD "A History Of Unreal Music" s výběrem hudby z uvedených titulů

Unreal Universe (2010)
Unreal Gold + Unreal Tournament (Game of the Year Edition) + Unreal II: The Awakening + Unreal Tournament 2004: Editor's Choice Edition + Unreal Tournament 3
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 49 minut a 18 vteřin.
V roce 1998 byla ke hře vydána herní strategická příručka "Unreal: Prima's Official Strategy" z dílny vydavatelství Prima Publishing, které se na vydávání podrobných herních příruček specializuje.

Paperbacková černobílá knížka obsahuje podrobné popisy principů hry, nepřátel, zbraní, jednotlivých herních kapitol a map spolu s popisem základů strategie multiplayerových klání mezi hráči.

V našich končinách vyšla knížka téhož roku v českém překladu díky nakladatelství STUARE jako "Unreal: Oficiální příručka strategie".