Unreal

1990
1991

Enter the magical world of Unreal and overcome the all powerful master of darkness.

V této hack 'n' slash akci se ujmete role barbarského hrdiny, který se zamiloval do princezny Isoldy. Barbarovu milou však unesl temnopán Polymorfus a drží ji v dimenzi zvané Unreal. Statečný barbar bude muset v této velmi volné variaci na rytířský epos Tristan a Isolda ze 12. století překonat doslova hory, doly, aby svoji milou ze spárů zla vysvobodil.

V řeči čísel na vás čeká pět úrovní letu na rudém pterodaktylovi v pseudo 3D a tři skrolovací ve 2D, kde kromě boje dojde i na hlavolamy. Každou úroveň začínáte s pevně daným množstvím životní energie, s nímž si musíte vystačit po celé její trvání. Úspěšným řešením logických hádanek a vítězstvími v soubojích získáváte skóre otevírající cestu dál.

Unreal nemá nic společného se stejnojmennou střílečkou Unreal (1998) od studia Epic Games.

Ten cover je opravdu pěkný, což mi připomíná, že jsem ho už někdy někde viděl :-)