Unreal Tournament 2003

online > online akce *
akce > 1st person akce
01.10.2002 PC
Epic Games, Digital Extremes (sekundární)
Unreal Tournament 2003 je druhým dílem úspěšné FPS série Unreal Tournament.

Stejně jako první díl, tak i Unreal Tournament 2003 je určen spíše pro multiplayer, přesto je ve hře obsažena singleplayerová kampaň, ve které hráč bojuje proti botům.

Co se týče herních módů, tak Unreal Tournament 2003 nabízí klasický Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, novou verzi Domination ("Double Domination") a zbrusu nový mód s názvem Bombing Run.

Nejvýznamnější novinkou v UT2003 je adrenalin. Tato hodnota se dá zvyšovat pomocí tabletek nacházejících se v jednotlivých mapách, případně zabíjením protivníků. Pokud hráč docílí hodnoty 100 bodů, může si vyvolat dočasnou neviditelnost, berserk, regeneraci či zvýšení rychlosti běhu.

Hra využívá Unreal engine 2, na kterém je postaveno jak pokračování, tak jiné hry, například Unreal II: The Awakening, Deus Ex: Invisible War či Thief: Deadly Shadows.

Série pokračuje hrou Unreal Tournament 2004.

Čekání na Unreal Tournament 2003 roku 2002 v mém nejbližším okolí (bůhvíproč) znamenalo čekání na další FPS revoluci, která se samozřejmě nestala. UT 2003 byl pomalejší než UT, sortiment zbraní mi dodneška připadá jako úkrok bokem, ne-li přímo krok dozadu, a obsahu bylo fakt pomálu - tehdy jsem si říkal, že je to vyloženě epický průser Epicu, ale budoucnost potvrdila, že kdysi pokrokové studio prostě dlouhodobě neví kudy kam. Normálně bych se nerozpakoval jít z hodnocením ještě níž, ale nechci být přes noc užrán svým starým já. Geniální Q3 to dávno jistí.

Kde jste, starý dobrý Unrealy s koulema? :-(
UT 2003 bych dnes označil jako slabší verzi 2004ky. Nabízí v podstatě to stejné, zejména po herní a grafické stránce. Hraje se téměř stejně, vypadá taky hodně podobně a obssahuje méně map a módů. Multiplayer je povedený (no stejně jako u 2004) a zábavný, takže jsem u něj pár hodin ztrávil, nakonec bych ale dal přednost 2004ce.

Pro: multiplayer, dobrá hratelnost

Proti: 2004 je o něco lepší