@Drolin (07.12.2017 15:04): Takže to, že podobné postupy byli použity už jinde je snad důvod pro nízké hodnocení? Autor se netají tím, z jakých her se inspiroval..

Pokud si myslíš, že je něco skutečně originální tak se mýlíš, všechno má v něčem nějakou inspiraci. A pokud o něčem sám říkáš, že jen originální, znamená to jen to, že tu předlohu neznáš :d Proto nehodnotím podle toho, jestli už něco podobného někdy bylo, ale podle kvality zpracovaní.
Vidím zde korelaci v tom, že já s Charllizem se vyznáme v jRPG a známe tyto postupy z EarthBoundu, Mother 3 a dalších, a naopak pro Drekta a Starletku je to něco nové, a proto tak vysoké hodnocení a kladné přijetí.
@Drolin (07.12.2017 12:06): Tak hlavně z toho vyplívá, že 27 hodnocení asi pořád není dostatek, aby se tu dalo něčemu věřit. A že kdokoli tomu dal pod 50 %, nedohrál celé, nebo nedokáže hry objektivně posuzovat.
Pěkné, u této často 10-kové hry a indie hypu je průměrné hodnocení zde jen 65 procent.
@Drolin (13.04.2016 13:14): Já bych řekl, že je to tady trochu domotané. Gender neutralita je nástroj tvůrců pro to, aby si hráč mohl říct, že hraje za Holčičku/Kluka/Dítě.

A je to holka, žádný kluk. Svádí slime kroucením boky!
@Drolin (13.04.2016 13:14): Hlavně tu hru samotnou to naprosto nijak neovlivňuje, max když Frisk bereš jako kluka tak tam může být lehký homoerotický podtón (rande s Papyrusem), ale ten je tam stejně (Alphys s Undyne v good endingu). :D

Ale jsou lidé, kteří se tak opravdu cítí, a reprezentace je důležitá. Už jenom proto, že mě nenapadá žádná jiná hra kde by hlavní či vedlejší postava byla gender neutral (pokud nepočítáme roboty). :)
Tvl genderově pozitivní/neutrální hry, kam to dospěje? Těším se na genderově pozitivní Laru :)
No hodnocení jsou stejně zajímavá :)

* USGamer - 10/10
* GameInformer - 9.5/10
* PC Gamer - 9.1/10
* 3DJuegos - 9/10

A,

I want to call Undertale art, but that word carries some pretty negative connotations in the gaming world, usually bringing up thoughts of either overly pretentious titles or “walking simulators” like the (nonetheless excellent) Gone Home. This is neither, so let’s avoid that word, and just say what it is: Undertale is a brilliant, shining example of how games can make us feel things, can surprise us, can make us laugh, can make us sad, and can make us care, while still being fun to play.
@Starletka (11.11.2015 16:08): Frisk je to pohlaví, za které se jeho hráč cítí. A ten kdo hru přidával se necítí jako genderově neutrální cosi :). Tedy bych to označil za neprávní zasáhnutí do autorského textu, ha! :)