Pony Island

logická > nezařazeno *
akce > plošinovka
04.01.2016
Daniel Mullins Games
Pony Island je hrou, která uspěla na poli nezávislých titulů díky Steam Greenlight. Rozhodně není hrou pro slabé povahy. Zpočátku klidně působící 2D hru s motivem koníčků urychleně vystřídá teror.

Hra není totiž jen o konících, nýbrž o útěku z šíleného a ďábelského herního automatu, jenž byl navrhnut samotným ďáblem, aby uvěznil duše živých. Hra poté připomíná rozbitou herní mašinu plnou chybových hlášek, bugů a jiných vypečeností.

Pony Island si pohrává s myšlenkami hráče, kdy jej třeba přinutí myslet si, že odeslal zprávu kamarádovi. A když už hru konečně dohrajete, začnou se třeba i ve vás budit pochyby, jestli je už opravdu všemu konec a hra je doopravdy vypnutá.

Ronik
Ronik

No, ten konec za posbírání všech lístků byl [spoiler] Celkově jsem čekal něco trochu víc šíleného nebo víc meta, bylo tam pár supr momentů,…

"Ještě jsem tedy úplně nedohrál - tuhle velmi blízko finiši mi hra spadla a zatím jsem neměl chuť to zapínat zpátky (kor protože se tak stalo právě ve chvíli, kdy si se mnou hra konečně začala sama hrát), ale brzo to dohraju."

Když si čtu tenhle příspěvek od j.calling.2bada z diskuze, mám škodolibou radost, že nejsem sám, s kým hra vyjebala takto bravurním způsobem. Nebudu to moc rozpitvávat, abych nespoileroval, ale sakra - tahle hra má pár fakt chytrých a skvěle udělaných momentů! V určitých aspektech je to hodně podobné Undertale a osobně se mi to líbilo ještě o trochu víc (možná kvůli absenci hypu, kdy jsem vlastně nic velkého nečekal), takže je velká škoda, že Pony Island tak trochu zůstal ve stínu této hry.

Hlavní plus je, že tu není žádná "vata", žádné repetetivní souboje či činnosti, neustále se něco děje a hratelnost se mění jak na kolotoči. Nejprve skáčete s poníkem přes překážky, načež se dostanete do velmi dobře udělané hackovací puzzle minihry (škoda že jí nebylo víc!), kde si přidáte "pony laser" a můžete jít likvidovat protivníky. Později se dostanete dokonce i ke starším verzím hry, které satan smazal a můžete se tak projít po výborné textové či (méně výborné) 3D verzi hry.

Hru lze dokončit do 2 hodin, což je pro mě asi jediný zápor. Ani na sekundu jsem se nenudil a chtěl bych víc. A to se mi nestává často.

Pro: skvělé nápady, dynamická hratelnost, stylový audiovizuál, hackovací minihra

Proti: krátké, vypisování textů po písmenkách zdržuje