@hanak_v_exilu (komentář): No vida další člověk na DH, co dohrál U1! Já to říkal, že to bude nejhranější díly Ultimácké série :) Komentář fajnovej, podtrhuju tu tíživou atmosféru ve spodních patrech (už jsem to tu i psal o několik příspěvků níže). Co se týče toho chybějícího úvodu do děje, tak přeci jen v manuálu nějaké informace jsou, takže jakési povědomí člověk má.
[neexistující příspěvek]: No když to vezmeš rychle tak to za nějakých 9h možná půjde, ale pod 7h to asi ne. Ale rozhodně doporučuju to alespoň zkusit.
@jvempire (komentář): Gratulace k dohrání! Druhý díl mám v plánu tento rok, tak snad se vybičuju :)
Mimochodem už zbývá jeden člověk, co Ultimu 1 dohraje a počet dohrání bude stejný jako u nejznámější U7 :) Kdo by to řekl :)
@Artran (komentář): Velké plus! Já se ke komentáři nedokopal a už asi ani nedokopu, protože stávající dva bohatě vystihují vše podstatné. Máš ale fakt pěkné postřehy, viz ten pro mě překvapivý fakt, že ta "star wars" část tam při přimhoření očí docela zapadá a není to úplně mimoňská věc. Že to není jako přepnutí do jiné hry.

Ještě můj osobní pocit, který jsem měl v dungenech a který je shodný s mými pocity v prvních dílech Wizardry. Ač obě hry zobrazovaly dungeony podobně graficky, tedy stroze, každé patro vizuálně stejné, tak vždy jsem dostal zvláštní mrazení, když jsem se ocitnul v těch hodně spodních patrech. :-D
@Richmond (01.09.2017 13:25): Tak nakonec musím říct, že mě ten 'simulátor' i docela bavil. Létal jsem s tou stíhačkou, která měla silnější štíty a naspořil kolem 5000, abych měl na doplňování paliva. Dal jsem to pak na jeden zátah.

Škoda, že Sosarie není variabilněší, že dungeony, města, hrady i obchody jsou jeden jako druhý (takový Oblivion :-D ) a že hra neobsahuje více textu, protože grafika i ovládání jsou jinak už v zásadě funkční. Bavilo mě to až do konce a po zabití Mondaina jsem cítil zadostiučinění jak už dlouho ne. Vyšší hodnocení si ale nechávám na pozdější díly :-)
@Richmond (01.09.2017 09:38): S tím bombardérem, který má palivo 5000, to snad také dám. Teď jsem sestřelil druhou a již mi to trvalo o něco kratší dobu. Jen doufám, že se těch dvacet stíhaček nemusí sestřelit na jeden zátah ve vesmíru (s dokováním), ale že se mohu vrátit zpět na Sosarii a sejvovat.
Uf, první sestřelená stíhačka... Sestřelit jich dvacet bude tedy pěkná fuška. To dokování na pixel je taky zábavička.
@Richmond (30.08.2017 19:11): To jsi dobrý, máš velkou trpělivost a vytrvalost. Mně by trpělivost nechyběla, ale obyčejně nehraji hry více jak 30 hodin. Obzvláště dnes. To už musí být opravdu něco, abych u toho vydržel déle.
@Artran (30.08.2017 18:42): Přesně tak :) Já jsem obecně děsně pomalej. Chápu ugrův podiv. Ale když mě to baví, prostě típat obrazovky, přemejšlet nad hintama v nich, zkoušet varianty dalšího postupu. Takhle to mám se všema rpgčkama. Například u MM1 se uvádí v zajímavostech doba hraní 50 hodin. Sice jsem si nevedl přesně čas, ale trvalo mi to dohrát 7 měsíců!! DLe mého skromného odhadu jsem na tom vypálil minimálně 150 hodin. Ale to zas bylo i díky maniakální touze zmapovat každý čtvereček :)
@Richmond (30.08.2017 17:21): To právě nesplňuji; odměnila mne jen HP a penězi. Raketoplán sice již mám, ale do vesmíru jsem se ještě neodhodlal (resp. musím prostudovat manuál stran ovládání). Kde hledat stroj času také netuším a na moře jsem se také ještě nepodíval. Splnil jsem zatím jen první quest, takže mám první drahokam. Čeká mne ještě dlouhé putování. Na které se však těším :-)
@Artran (30.08.2017 13:36): Takže splňuješ obě podmínky? Min 8.level a jsi zároveň eso? Protože jinak ti pricezna neřekne podstatnou informaci. Co si pamatuju, tak jsem ji osvobodil, ona šla za mnou, cestou jsem krájel stráže a když jsme vylezli z hradu, řekla mi, to co jsem potřeboval.
@Richmond (30.08.2017 13:17): Budu muset být za hnidopicha :) Podle mých poznámek je to takto:

"Thou had best know that the princess will give great reward to the one who rescues her, and an extra gift to an 8th level ace!"
@Richmond (30.08.2017 10:56): Hraji cirka 3-4 hodiny a mám 1000+ HP, takže úplná nula jsem nebyl :) Nejprve navíc ani tak nešlo o princeznu jako o pokus, jestli můžu sejmout krále ;-) Teprve až když jsem vyvraždil celý hrad a z šaška vypadl klíček, mi došlo, že princezna, o které se vedou drby v putykách, je vězněna králem na každém zámku. Nejprve jsem totiž myslel, že ta z drbů je jakási obdoba "Leily", kterou budu moci osvobodit až ve vesmírné části, když mě má obdarovat nějakým obzvláštním darem, pokud budu Esem osmé úrovně.
@Richmond (18.06.2017 19:35): To ano, hlavně si nezapomen změnit občanku a přidat si titul "Eso".

I když brzy možná dohraješ i U4 a pak to budeš muset podstoupit znovu a přidat si titul "Avatar.

Takže pak budeš "Eso Avatar Ing. Richmond, Csc."
Povedlo se mi tak docílit mého snu, poctivě dohrát první díly (v případě Ultim jsem to musel pojistit i Akalabethem) tří nej sérií (Might and Magic, Wizardry,Ultima). Dnes nebudu moci usnout! :)
@ugraugra (18.06.2017 15:29): Dohráno...Tedy málem jsem tam bojoval s tím zlounem do sta let, kdybych nešel po tom klíčovém. Jako místo 6 hodin jsem to hrál určitě minimálně 15, ale spíš 20 hodin. Vy všichni ostatní jste to dali pod 10?? :) Se s každou hrou taky tak miluju, to je děs :(
@Richmond (17.06.2017 18:18): "dám všechny díly Ultimy"

To jsem si taky říkal, ale jsem na téhle misi už skoro 6 let. Ty hry se stále prodlužují. U4,5,6 to už jsou skoro 50 hodinové hry, U7 je 100+ hodin. Máš na to koule, chlapče? :P

Můj cíl je do konce roku dohrát Underworld 1, to bych mohl dát ;)
@ugraugra (17.06.2017 18:10): No teĎ už vím, že dám všechny díly Ultimy. Ale dám si od série odpočinek. Tedy doufám, že to dohraju, protože první "tie fighter" jsem sundaval snad 5 minut. Nejsem v tomhle dobrej.
Ty vesmírné souboje, dokování ve stanicích, to je adrenalin :) Jako ale stejně mi to tam vůbec nepadne do té hry.
@ugraugra (14.06.2017 19:57): No to je mi dost podezřelý ty údaje o 6 hodinách. Jako úkoly typu navštiv signpost jsou jasný. Ale zabít Liche v dolních patrech aniž předtím si vyděláš nějaké peníze, navýšíš dostatečně HP, nakoupíš kouzla atd. To trvá nějakou dobu. Ale mám už vznášedlo a s tím to jde lépe :) Zatím jsem se neodhodla osvobozovat princezny, abych něco nepodělal. A co mě štve nejvíc jsou přesuny v rámcí zemí, to mi teda moc smyslu nedává, ale budiž. Za 6 hodin to dohraješ, pokud jedeš dle návodu možná. Jinak určitě ne.
Hezký! V hlubších patrech jednoho dungenu (ale asi to bude u všech dungeonů ve hře) jsem potkal známou hlavu, ve hře označená jako Lich. Chvíli mi trvalo než mi to seplo, ale jde o alespoň vzhledové o tutéž hlavu, kterou všichni známe z intra Ultimy VII ! :)
Tak můj mág už se ohání mečem v plátové zbroji :)
Hrozně se mi líbí, že o tom, co vlastně je mým skutečným úkolem se dozvím v jedné hospodě, kde jsem si jen tak objednal jedno vychlazené. Tohle mám na těch starejch hrách skoro nejvíc rád. Že i když přečteš manuál (a ten je v U1 pěkně udělanej!), tak víš hodně málo a jseš vrženej do vody. Žádný tutoriál, jak co použít. Starej se a hezky si vše zjisti sám. Nikdo nepomůže, nikdo nevede za ruku.
@ugraugra (08.06.2017 21:16): No jako zobrazí se "Attack with dagger" a bliká kurzor. Samozřejmě, že teď vím, že čeká směr. Ale než mi to došlo! :) Horší je, že na mě útočí některé postavy i diagonálně a tam tedy netuším, jak na ně seslat Magic Missile. Dal jsem 9 na numerické části a nereagovalo to.
Tak jsem si vybral postavu Human/Wizard. Po návštěvě Lorda Britishe jsem hrad opustil a na mapě jsem viděl nepřítele, tak jsem po něm šel a vůbec jsem ho nezasáhl a umřel jsem. Druhej pokus to samé. Něco dělám špatně...Pak jsem před ním utekl do dungeonu, kde jsem už potvory likvidoval. Přišel jsem i na to, že mám podobně jako v Might&Magic zbraně/zbroj i kouzla připravit příkazem Ready. Jenže proč to fungovalo v dungeonu a ne venku na toho chlapíka? Nakonec mě ze zoufalství napadlo po příkazu Attack taky dát směrovou klávesu na napřítele!!! Bože můj...Zloděj padnul po dvou útocích :)) Jako tohle ale v manuálu nebylo! Vy jste na to přišly hned, jsem já ten opožděnej? :)
@Neelixx (02.12.2015 15:42): Ultima 1 až 5 mají hodně podobné ovládání. Jsou tam nějaké změny, ale ne moc markantní. Trojka je skoro stejně dlouhá jak jednička a dvojka, to máš za chvilku. Dlouhé to začne být až ve druhé trilogii.
@ugraugra (02.12.2015 12:39): Dvojku přeskočím. Četl jsem recenzi na crpg addict a docela to tam strhal. Jinak teda musím přznat, že jsem byl docela překvapenej grafikou, říkal jsem si "Hele, to vypadá nějak pěkně na rok 1981, ne ?" Až pak mi došlo, že je to remake z roku 87. Dvojka nejen vypadá o něco hůř, ale má i horší ovládání (včera jsem to pár minut hrál). Trojku o vánocích rozjedu a zkusím jí dohrát. Vím o ní teda jen to, že je podstatně delší než první díl.
@Neelixx (01.12.2015 23:31): Congrats, Ultimy jsou u nás (kromě Ultimy Online) strašně přehlížené. Přitom je to nejlegendárnější RPG série všech dob.

Snad budeš pokračovat i s dalšími díly, Ultima 1 je asi nejlehčí ;) Pokud se ti dvojka bude zdát moc šílená, tak jí klidně přeskoč, není moc o co stát. Od třetího dílu dál už je to kvalita.
Koupil jsem si na gogu první a druhou trilogii, abych okusil legendární sérii Lorda Britishe. Hru jsem dohrál asi po 7-8. hodinách převážně usilovného grindu. Ne, farmit tisíce hit pointů, abych obstál v hlubších patrech dungeonů Sosárie není moc velká zábava. Ale beru to tak, že je to hra z roku raz dva a to jí do jisté míry omlouvá.
@ugraugra (05.11.2012 20:29): No já si troufnu tvrdit, že Akalabeth nebude podobný jako zdejší dungeony. On totiž bude úplně stejný!

Sice jsem Akklabeth nehrál ale první Ultimu ano (nakonec nedohráno ale návrat je v plánu), když jsem viděl videa a četl DJův deníček tak jsem si říkal, to jsem přece hrál. Ale ne, nehrál. Teda vlastně hrál, ale v Ultimě... :-)
Komentář bude až zítra večer, ted ještě musím pryč. Bude vadit když bude hodně dlouhej? :)

Jinak asi vážně zkusím Akalabeth, asi to bude hodně podobné jako dungeony v téhle Ultimě (které mě docela bavily). A pak dvojku :)
Tak se dostávám ke konci, už jsem ve vesmírný části :) Ještě budu muset nagrindovat trochu zlata, abych měl na palivo do raketoplánu :D Odehráno tak 6 hodin a hrozně mě to baví :)
Haha, tak tohle je snad první hra, kde mě baví hrát za zloděje :) Mám docela dobrou taktiku - prostě vlezu do města, nakradu si itemy, které by mě jinak stály nevim kolik goldů a když mě chytěj, tak tam zmateně pobíhám po mapě a snažim se utýct těm nabušenejm guardům, občas je to dost komické :)

/edit
Ha, konečně jsem přišel na to jak se mluví s králem a přijímá quest :D
Ok, tak jelikož byla zase akce na GOGu, tak jsem to koupil a jdu na to. Trošku mě mrzí, že budu hrát remake pro DOS z roku 87 a ne původní apple verzi z 81, ale co, i tak to bude asi hardcore.
Tak podle videa je ta hra dokonalá, je tam vše co si člověk může přát. Aneb jeden komentář
"So,in Ultima 1,there are flying cars,space shuttles,phazors,space stations,balrogs,triangles,blasters,time machines (One of them presumably the Delorean and one of them being Tardis) and goddamn TIE fighters.
This is the greatest game ever created."

A já to chtěl vynechat. Nene, jednou si na to čas udělám :D
Ještě chvíli, a máš tam Bodkine tu sedmičku. Tak zatím trénuj to cvrnkání.

Btw, šest dolarů? :))
Nedávno jsem viděl kolekci videorecenzí na všechny díly Ultimy kromě toho 3D a onlineovek, příběhy jsou to zajímavé, zvláště u prvních dvou dost ujeté, ale hrát bych to nechtěl, ta grafika je vyloženě odpuzující. Zato jsem zvědavý na freeware remake pátého dílu na enginu Dungeon siege... Ultima V: Lazarus. Příběh zněl solidně a i když Dungeon siege nemusím, tohle spojení by mohlo fungovat...