Mílo podle odkazu jsi asi napsal komentář na špatnou hru. Tohle originál z roku 1992.
@mazar1234 (22.11.2012 10:48): Ta verzia co je na Steame ma vacsinu bugov vychytanu. Minimalne zakladne mimozemstanov nemaju rozmazane pozadie :) Co sa tyka dochodku, tak to sa mi tiez v tejto verzii nestalo, ale... nezarucim ze je to 100% opravene.

Nevyhodu to ma v tom, ze v tejto verzii su horsie zvuky umierania mimozemstanov, treba najst a skopirovat tie spravne subory z tych prvych verzii, aby to bolo ono :)
@MickTheMage (22.11.2012 09:17): A ktora verzia je odbugovana, lebo povodna Dos verzia mala strasne shity v sebe. Napr. pretacanie skillov na 0, zglitchovana mapa na zakladniach (sice tam nikdy neboli Ufonci a dalo sa to prejst ale aj tak...). Hlavne tieto 2 bugy aby boli odstranene... ono tych UFO releasov bolo pomerne dost druhov tak sa v tom clovek poriadne nevyzna aniz by cital milion textakov s informaciami. Ty to urcite budes vediet jakozto "Ufo extreme lover". :-)
existuje nějaký modifikovaná verze ke stažení, která bez problému funguje na XPčkách?
@Bodkin (11.10.2012 11:18): Len to neukazujte MicktheKorytnackovi, lebo o nom nebudeme 2 mesiace pocut, nakolko bude zavrety doma v pivnici pricom bude hoblovat Sectoidov...

Ale ten snop sena je dokonale krasny, skoro som sa rozplakal.
Hry sa vám najviac dostanú pod kožu vtedy, keď všetky ovládacie prvky a herné princípy postupne objavujete sami. Bez pomoci manuálu alebo tých internetú. Niekedy to do seba krásne zapadá, ale stačí jeden špatne navrhnutý alebo nelogický ovládací prvok a je to celé v rici. xD
"Buď už mám naozaj UFO zabudované do svojej DNA," ano, máš. Ale čekal bych, že sis toho už za ty roky všiml. Protože to tak je, hry které jsem miloval jako malý a hrál je pořád dokola... tak bych je pořád dovedl hrát poslepu, většina věcí by se mi hned vrátila. Věřím, že je to tak u většiny lidí, nejen u mne.

"Menu základne je prehľadné a prístupné. Chcem výskum, kliknem na výskum, chcem rozširovať základňu, kliknem na príslušnú položku, potrebujem nakúpiť zásoby, naverbovať nové pracovné sily – všetko mám na dosah jedného kliknutia" A na to jsem si taky nenadával. Nadával jsem na přemisťování jednotek v létostrojích, doplňování munice a jiný otravný mikromanagement. Tobě to nevadí a já to chápu, vážně, když jsi to dělal celý život a je ti jasné, že to tak prostě je. Ale já začal na Apocalypse, přešel na Jagged Alliance a nemám nejmenší důvod vracet se k UFO:EU. Nic kromě zvědavosti. A když právě díky takovému pitomému otravování a zdržování míra zvědavosti klesá, až nemám nejmenší chuť v tom pokračovat. Finito.

"Priznám sa, že pre mňa je tento postoj veľmi nepochopiteľný a nerozumiem mu." Doufám, že jsem ti tímto pomohl ;)
@MickTheMage (05.10.2012 23:26): pěkný retro:). Jj pamatuju si, že jakmile už byly takový ty lítací skafandry tak to bylo dobrý, ale takový ty přepadení měst, ve dvojce lodě to bylo nejhorší:). A ještě bylo hustý ve dvojce takový to jejich hemžení jak tam měli ty pyramidy a pak se šlo ještě do podzemí.
Casto tvrdim, ze hry su o pribehoch, nielen o tych autorskych, ale hracskych. Tak jedno take trochu ine retro :) (a spomenul som si v nom aj na vsetkych tych Bodkinov, Krajcov a dalsich ;) )
Jsem se dneska mrknul na xenonauty na kickstarteru a vypada to pekne, tak jsem si rikal ze bych moh zkusit puvodni x-com, ale na tuhle grafiku a ovladani uz nemam zaludek. Existuje nejaka novejsi kvalitni 2D hi-res kopie s user-friendly ovladanim?
Jab: Pro pametniky je urcite skvele hratelna i dnes. Pro spousty dalsich ale uz ne a bylo by skoda, aby se takova hra nedostala mezi dnesni hrace. A takovy remake muze docela slusne znovu ozivit jiz tolik let mrvou serii. Dle meho to neni vubec spatny napad. Zjistite, ktere funkce puvodni hry dnesnim hracum sedi, ktere ne a podle toho povedete serii s dalsimi dily.
Jab: Trošku více user friendly UI by vůůbec neškodilo.
USER: Rogue-like. Rogue-like.
Zbytečné dělat remake hry, která remake nepotřebuje. I dnes je naprosto skvěle hratelná (dohrál jsem nedávno).
Jinak toto vypadá nadějně. Pokud se povede i remake JA2, tak by mohlo vyjít poměrně dost kvalitních turn-based strategií.
<br><br>Pro: komplexnost, vyváženost, atmosféra, expení vojáků, smysl pro detail, herní doba<br><br>Proti: herní doba, grafika/ovládání, kompatibilita s dnešním OS
No jo, bylo by to lepší, jenže tak nepřemýšlím. Kdyby to byla maličká úprava, tak se na nějaké oznamování vykašlu, ale takhle by to mohlo někoho zajímat a tak o tom říkám. Vyjímečný stav, vážně (hehe).
Nic proti editacím, ale zkus příště spíše dodávat komentáře v takové podobě, v jaké si je představuješ. Méně otravy jak pro čtenáře, tak i pro tebe...
Trochu jsem upravil komentář, přidal jsem hlavně body s *, což je docela velká část komentáře, tak to oznamuji.
Kapánek vysoká cena. Více než 5 či šest euro bych asi nedal.
Poslat tam musíš Mstitele, neboli Avengera. Toho sis asi spletl s Aurorou. Taková loď v UFO není.

Ale bacha, jakmile tam tu loď pošleš, tak buď vyhraješ a skončí hra, nebo prohraješ a tím pádem i celou hru.
Zdravim..

Koukám, že je to tu stále aktivní téma a tak bych měl pro mne jeden zásadní dotaz... Z výzkumu jsem se dozvěděl odkud cizáci jsou a že tam mam vyslat loď Aurora (jestli si dobře pamatuju), že tady na zemi se už víc nedozvím. Ale ač mám výzkumy hotové, mohu vyrobit akorát loď Mstitel... Co by mohlo být špatně? Mám ještě čekat a třeba časem přijde požadovaný výzkum?

Předem díky