Zajímavosti

Verze hry

Hratelné demo vyšlo v Severnej Amerike pod pracovným názvom X-COM: Terran Defense Force.
Hra vyšla v Európe pod názvom UFO: Enemy Unknown a Amerike ako X-COM: UFO Defense.
Původní verze hry obsahovala chybu, kdy docházelo k "přetečení" atributů vojáka při překročení hodnoty 255. V praxi tak například časové jednotky dobře vycvičeného vojáka klesnou na hodnotu něco málo přes 0 a daný voják je již prakticky nepoužitelný.

Vývoj

XCOM vychádzal z hry Laser Squad, ktorý originálne vyšiel na ZX Spectrum v roku 1988. Bol dizajnovaný práve Julianom a jeho tímom, ktorý sa volal Target Games. Ak by sme pátrali ešte hlbšie do histórie, zistili by sme, že aj pred Laser Squad bola herná séria Rebelstar, na ktorej pracoval tiež Julian Gollop a tá vyšla už v roku 1984 na ZX Spectrum. Tiež sa jednalo o taktickú ťahovú stratégiu ako Laser Squad alebo XCOM.
Na grafike pracovali John Reitze a Martin Smillie a môžete si všimnúť, že celá vizuálna stránka je podobná mange alebo komiksom.
Oficiálne mala byť podľa kontraktu hra dokončená za 18 mesiacov, nakoniec to bolo až 30 mesiacov. Hra bola skoro 2krát zrušená - prvý krát pre finančné ťažkosti a druhýkrát pod tlakom Spectrum HoloByte. Posledné tri finálne mesiace boli vývojári neskutočne vyťažení.
Poslední verze Patche změnila některé zvuky ve hře. Například řev umírajících ufonů. Mnoha lidem se tato změna nelíbila a považovali ji za zbytečnou.

Ostatní

Nezáleží akú si vyberiete obtiažnosť, pretože na začiatku aj tak začnete s najľahšími levelmi - to platilo aspoň pre DOSovú verziu a aj oficiálny patch túto chybu nevyriešil - až neoficiálny.
Hra je obsažena v knize 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 6 minut a 48 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.