Ad nemravné sejvy:) Mě se nějak povedlo (v té značně nudné misi v paláci toho záporáka) zničit kompletně celý save, musel jsem se nějak vrátit ke staršímu uložení (myslím, že jedinému, co si hra pamatuje), který mě hodil tak o hoďku dozadu, slezly mi z toho nervama nehty u nohou už jsem v té misi ani nelootoval... Stalo se to někomu též?

Natruc se to stalo ještě v té pasáži hry, kterou pokládám za zdaleka nejnudnější, a příběhově nejpřiblblejší, zvažoval jsem odinstal, ale nějak jsem to překonal, a gradující zbytek hry si užil. Tak se případně nenechte odradit, dohromady je to dobrá a s láskou udělaná hra.

(A kdybych věděl, co přijde v podobě Aliens Colonial Marines po ní, hrál bych ji schválně ještě pomaleji.)
Upřímně mě to baví víc než do nebe vyhypovaný Dishonored. Nehledě na technické problémy si tahle hra zaslouží vyšší hodnocení. I když pořád mám 2 kapitoly do konce, tak třeba ještě změním názor.
A píše to něco ? Tenhle způsob fungoval jak u mě, tak u mnoha dalších lidí, takže fakt netuším, v čem by mohl být problém.
@pajusaaa (05.04.2014 12:37): Vpravo dole na hlavním panelu máš hodiny, na ty klikneš a dáš Změnit nastavení data a času, vyhodí ti to okno ve kterým dáš Změnit datum a čas, změníš na 8. dubna a máš to. Aspoň takhle je to na W7, nevím jak na jiných.
@pajusaaa (05.04.2014 08:32): Viz. můj příspěvek hned pod tvým. Já našel jediné řešení a to posun data v operačním systému na 8. dubna. Problém ale je, že od té doby to tak musím posunovat pořád, jelikož hra není schopna přepsat save budoucího data na save data z minulosti.
Tzn. pokud to budu chtít hrát dneska, budu muset nastavit datum na 12. dubna, protože můj poslední save je z 11. dubna :)
Ahojte,
prosím o radu- po dohrátí- nemravné tajemství- mě to po poslední ukázce hodí zpět na začátek třetí kapitoly.. :( zas to po mě chce ať najdu vstup do nevěstince atd. a přitom tu knihu jsem již ukradla..předem děkuji za odpovědi :)
Jestli je tohle nějaký aprílový žertík, tak se fakt nepovedl. Děje se mi to samé, co je popsané tu, všechny loadingy (úplně kamkoliv) mě hází zpět do clock tower.

EDIT: http://steamcommunity.com/app/239160/discussions/0/558751813501900084
Tak jdu zkusit změnit datum na 8. dubna, jestli to pomůže :D Tak kuriozní bug jsem ještě nezažil u žádné hry.

EDIT2: Změna data v OS opravdu funguje ! Jsem zvědavý, s čím dalším mě ještě tato hra překvapí :)
Nejhorší je, že jsem strávil bezmála 2 hodiny hledáním řešení, než jsem narazil na tento post. A teď už ani nemám náladu to hrát.
@GodOfTheSick (01.04.2014 17:25): Problém je, že se teď nacházím jakoby po dohrání kapitoly 2 a ještě před započetím kapitoly 3. Takže momentálně nemám spuštěnou žádnou kapitolu. Když však chci spustit kapitolu 3, nahodí mi to v loading screen obrázek toho bordelu (což by mělo být v pořádku), následně mě to ale po načtení hodí zpět do hodinové věže, kde jsem se ocitnul hned po dokončení 2. kapitoly.
Poté, co se mě to zeptá, jestli chci spustit kapitolu 3, mě to hodí na začátek kapitoly 2, kterou už mám dohranou. To si snad ze mě dělají srandu, co si čtu zahraniční fora, tak nejsem jediný, u koho se tato chyba vyskytla. Zatím jsem nenašel jiné řešení, než kompletně restartovat hru s rizikem, že se to může stát znova, tentokrát třeba až v předposlední kapitole. První hra aspirující na hodnocení 0%, jelikož se ani nedá dohrát :) a to mě to zrovna docela začalo bavit a zajímat, kam se to bude vyvíjet.
Ona stylizace není špatná, já měl spíš na mysli grafické zpracování po technické stránce, hlavně teda animace, ty jsou příšerné a to mi nevymluví nikdo. Stačí sledovat Garretův stín při pohybu a uvidíte, jak prkenným způsobem se pohybujete.

Jinak vyzkoušel jsem ten tip na 32bit a vypadá to, že miminálně těch hrozných fps propadů jsem se zbavil, takže díky za tip ;)
mně se grafika hodně líbí, ale ta optimalizace je prasácká. očividně to někomu jede dobře a někomu mizerně. přepnutí na 32bit se trochu zmírnilo lagování, ale do plynulosti to má pořád daleko.
@IRONHIDE (30.03.2014 10:43): V roce 2010 to mohla být grafická bomba, ne však v roce 2014 :) To by mi ale ani tak nevadilo, kdyby se to tak necukalo. Zaznamenávám dost často FPS propady, čekal bych, že mi to taky pojede na mé sestavě na 60 fps, ale bohužel ne.
@ještěr (23.03.2014 18:53): Před spuštěním hry se Ti zobrazí tabulka s menu, vlezeš do "Nastavení", pak "Grafika" a úplně dole máš "Použít 32-bitový spouštěcí soubor", který zaškrtneš.
@ještěr (23.03.2014 18:53): To je presne ono. Na príbeh nového Thiefa sa dosť kydá, pritom mi v konkurencii množstva iných "áčkových" hier príde vlastne ako úplne v pohode. Občas trochu zmäteno podaný, ale určite nie tragický.
Ten 32 bit mode nikde nevidím...:)

Příběh Thiefa je zpočátku OK (jako celá hra) i postavy jsou fajn, rozporný přístup k zabíjení dvou zlodějů a dilema hodnoty virtuálního života ("The guard was hardly older than you!"), moc her toto nemá... Pak ale začne být mj. zmatený (i vinou těch cukatur, když je někde cutscéna hned po otevření lokace) i vyumělkovaný a nahlavupadlý (Garret mohl být už tak 3x zabit, nebýt filozofování svého soka). Je ale fakt, že si některé vcelku halucinogenní (má to i FC3, nějaká nová móda co jsem prošvih?) rendez-vous s Erin (You were like an older brother to me - You've never listened to me - Strange, I was thinking the same about YOU) zaryly do hlavy na dlouho.

Na obranu Thiefa, mizerný nebo "méně nosný" příběh má podle mě MNOHO (nejen) dnešních her.
Nedá mi nevyjadriť sa k príbehu. Základ je fajn a v podstate sa mi páči, v hrubých rysoch dáva určite zmysel. Jediný problém vidím v tom, že niektoré dejové kľučky sú pomerne diskutabilne načrtnuté a prezentované. Viď príklad, ktorý uviedol Garret. Ono je to tak, že Garret síce v bordeli nikdy nebol, ale v zásade vedel, kde a ako ho má hľadať. Spomenul si však na Erin a že ju s tým miestom niečo spájalo a preto sa rozhodol navštíviť jej úkryt. Že tam našiel medailón, ktorý nakoniec mal s miestom aj istú spojitosť, je tak trochu oslí mostík, ale inak to sedí. Sedí aj to, že tam mal súčasne vízie, ktoré ho neskôr nasmerovali do sanatória. Skôr by nedávalo zmysel, ak by hľadal miesto lokácie bordelu u nej doma.... Vypichol by som ešte jeden diskutabilný moment a to je úvod 4. kapitoly, kde Garret z ničoho nič zmení plan, pretože usúdi, že ten starý už nemá šancu na úspech a tiež sa dá o tom polemizovať. Aj keď v globále mi to príde v poriadku.
@Say (16.03.2014 21:18): Já též no, u mě je to sice celkem normální jev, ale zrovna u Thiefa jsem to nečekal, že se na něho vyhnědím ještě (kousek) před koncem... Nicméně přesto zastávám názor, že kdyby/pokud a) někdo kurva fixne ty cukatury ve městech a b) člověk si to napodruhé nastaví míň imbecilně a zábavněji, tak z toho vyleze celkem ňuňu hra... S cypatým příběhem, nebo rozsekáním města doslova na cimprcampr, asi už nikdy nikdo nehne, no. Osobně jsem zjistil, že mě začlo srát i samotné lootování, což je u Thiefa vcelku PROBLÉM.

Ale tuta mise v bláznici je teda mastná jak vepřové koleno:) Něco tak lekavého jsem roky nehrál... Škoda, že v jinak dost průměrné a průserné hře asi dost historicky zapadne, hm.
@Garret (16.03.2014 17:19): Přesně(!) u tohohle, když jsem začal kroutit hlavou a nechápal jsem, tak jsem to naposledy hrál... No už to bude víc jak týden a neláká mě to zase pouštět.
kua drát, sem jedinej, komu ten příběh nedává vůbec smysl? "sežeň mi knihu v bordelu"... OK, kniha v bordelu, proč ne. ale nejdříve musím k Erin, která ví kde bordel hledat. ženská ví, kde hledat bordel... ok. přijdu tam, halušky. nic se nedozvím a něco seberu. ok. jsem zpět ve městě a mám jít do bordelu, ale proč jsem kua chodil k Erin a jak to že už vím, kde bordel hledat?