Ták a zas mě ta hra naštvala. V druhé kapitole jsem měl několik rozpracovaných questů, které mi včil ve třetí kapitole zmizly. Některé tam pořád jsou, ale ty, na které jsem se těšil, ne. Třeba party s Shani nebo těch 10 jazyků mrtvých utopenců...
USER47: Jo podařilo :) hold musíš mít přesvědčivé argumenty :)

j.calling.2bad: Já měl takový dojem, že na to jak často tam prší tak, když jí potřebuješ tak se snad neobjeví nikdy. Je možný že jsem měl ale jen smůlu, ale z těch šesti hraních ani jednou nebyla bouřka sama od sebe. Jednou jsem zkusil trochu meditovat, ale stejně se nějak neobjevila.
Podařilo se někomu z vás přefiknout tu dryádu? Já ji načal, ale pak jsem v pokecu zvolil nějakou blbou odpověď, ona mě odkopla a už se se mnou nebavila.:D
MIGtheDRAGON: Jo, to už mám teď čerstvě za sebou. I když, platit druidům pětikilo se mi moc nechtělo, říkal jsem si, jestli by nestačilo na bouřku počkat? A čekání promeditovat? Pak jsem si řekl, že to by se mi nechtělo ještě víc, takže jsem stejně nakonec zaplatil no...
j.calling.2bad: No jestli ti řekl o hromosvodu tak by jsi teď měl jít za kovářem. Byl jsi už u nějakého ? Vždycky je dostupný jen jeden z nich. A pak už jen ten hromosvod dáš na golema a podplatíš druidy, aby přivolali bouřku.
MIGtheDRAGON: Quest od Vasky jsem splnil už dávno, za to mi akorát dala jeden z těch sephirotů. Tu kartu mi dala až poté, co mi jí doporušil Kalkstein (podle všeho). Jde o to, že jakmile mi jí doporučil, nešel jsem okamžitě za ní ale ještě jsem si trochu poquestoval v městě. Problém je, že pak jsem na to zřejmě nějak zapomněl, a ve hře nebyla jediná možnost, jak si to připomenout. Jinak, Kalkstein mi o ničem samozřejmě nevyprávěl, na to je moc uražený. Řekl mi akorát o tom hromosvodu a pak zas ať rychle padám z jeho domu.
j.calling.2bad: No v tom questu by jsi měl nejdřív udělat quest s u tý babky v bažinách. Ta by ti měla dát tarotovou kartu se kterou by jsi měl jít za Kalksteinem. Kalkstein by ti měl vyprávět příběh o králi, který při bouřkách nadával na bohy. Pak by jsi měl jít za kovářem (buď trpoš a nebo ten řádovej podle toho který tě mají radši) ten by ti měl vykovat hromosvod. S nim pak by jsi měl jít ke golemovi a dát do něj ten hromosvod. A poslední sefiroth dostaneš automaticky od toho detektiva až budeš mít ostatní mám takovej dojem.
USER47: To už jsem jednou jedním okem pročítal. Teď jsem si to pročet kapku důkladnějc, a řešení se ukázalo - musel jsem ještě jednou mluvit s Vaskou...že prý mi to Kalkstein někdy doporučil. To se o tom nemohla uložit nějaká zmínka do žurnálu? Asi jsem potom pokračoval jinými questy a na Vasku zapomněl, ale nemít jak si to připomenout, to je trochu blbý, ne? :(
Jak už u mě bývá blbým zvykem, jsem zas a opět v koncích s jedním questem. Zdá se, že už jsem na konci druhé kapitoly - aktivní už mám jenom jeden quest, a sice hlavní, a sice to o těch deseti Sephirotech. Mapa mě stále posílá za tím zkamenělým Golemem, ale co tam? Mám tam na něj nějak aplikovat nějaký předmět, ale jaký? Kde ho vzít? V návodu psali, že mi o tom své poví Kalkstein, ale ten je teď uražený, protože jsem ho obvinil z tý vraždy. :/
Tu runu jsem měl ještě před instalací modu...záhada. Možná se mi to objasní při druhém hraní.
No ještě se mi právě nestalo, že bych narazil na runu země takhle brzo. Ani v průvodci, kde jsou vypsané lokace všech run tahle není. Jediné co mě napadlo je jestli to tam nedal ten mód, protože ono i mě docela přišlo, že ty runy dostaneš docela pozdě, protože pak budeš mít příležitost dostat meč, který je rozhodně lepší než kterýkoliv ten vylepšený.
Škoda, že mám tak mizernou paměť. Do té mágovy věže jsem se ještě nedostal, zatím jsem se jenom potuloval po okolí...je tam hodně mrtvol, není možný, že by to některá z nich měla u sebe? Vím, že jsem se prošacoval všechny...
Tak to je divný, protože ani podle průvodce hrou tam žádná runa země být nemá to až na začátku třetí kapitoly (předpokládám, že do té mágovi věže jsi se ještě nedostal). A sám jsem zaklínače dohrál už 6krát, takže mám za to, že vim kde co je. A žádnej novej patch, kterej by tam nějakou runu přidal snad ještě nebyl.

No tak jako tak potřebuješ tři runy a třetí dostaneš kdyžtak z toho pěstního souboje v novém narakortu až se tam dostaneš.
Jsem si jistej. A získal jsem jí mnohem dřív, než tu slunce (což ale asi bude kvůli tomu, že až teď jsem si té slunce u Thalera všiml). Jinak, meteorickej meč jsem si už taky nechal zpotvořit - ale z modrých kusů. Doufám, že se ta investice vyplatila, nebyla malá (zatím jsem ani neměl pořádně příležitost ho otestovat, furt akorát samý monstra v bažinách.)
A jsi si jistej, že je to runa země ? Měla by být k dispozici jen runa slunce od Talara. Jen jestli jsi si to nespletl s meteoritem (mimochodem nejvíc se vyplatí meteorickej meč ze tří červených rud :). Runu země by jsi měl právě dostat na začátku třetí kapitoly.
Dost run na vylepšení meče budeš mít až na konci třetí kapitoly. Tady máš jejich pozice je to slunce, měsíc a země. Plus ta jedna, kterou už asi máš. Jsou ale až ve třetí kapitole v příběhové linii, takže to radši dám do spoileru.
Jednu můžeš dostat z pěstních soubojů v novém narakortu.
Jednu v truhle na základně salamandrů.
A jednu z mrtvé kikimory na konci.
Teď mě ještě napadá, nevíte, u koho se ještě kromě Thalera dají sehnat ve Vizimě runy? Chybí mi už jen jedna a budu moct upgradnout meč, na což se dost těším.
Tak to by jsi měl mít v pohodě. Já jen aby jsi si hned nedal insane to by jsi mohl mít problémy :D ono zvlášť na začátku hry pokud chceš dát toho velkého ghoula tak na něj prostě potřebuješ už pokročilejší lektvary tak se hodí si je někam napsat (ingredience na ně kdyžtak koupíš u abygail).
MIGtheDRAGON: Hraju poprvé a zvolil jsem Harder (tedy tu nejnižší). Zas tak lehká mi ta hra nepříjde. :P
j.calling.2bad: No jestli to hraješ poprvé tak flash mód moc nedoporučuji případně pouze na nejnižší obtížnost (obtížnost se volí přímo při instalaci). Na tu nejtežší musíš mít pořádnou zásobu lektvarů. Hlavně hned na začátku nasbírat hodně vlaštovečníku jsem pak měl na konci problém s hledánim rebisu s nigredem.
John Mirra: Díky člověče. Nakonec jsem tuhle medovinu v inventáři už měl, ale mám v tom takovej brajgl, že jsem ho přehlídl (a spletl si ho s s dračím snem, páč maj více méně stejnou nádobu). Jinak ten Flash mod je bezva, každá sekanice je o notný kus zábavnější, než předtím. Jenom se bojím, abych pak zvládal ty bosse...
Při normálním hraní se dostaneš tak na 33-35lvl, ale například s Flash módem dostáváš o něco víc xp za potvory, takže se dostaneš klidně i přes 40lvl. Navíc ve hře jsou i dva lektvary, který přidávají zlatky, takže se nemusíš bát, že by jsi o ty zlatý přišel.
Ale jak se ještě dívám na to rozdělení těch tříd na bronzové, střibrné a zlaté, tak nevím, jestli se dostanu na zlatky, když začínají až někde 30. levelu nebo kde. Nebo je tam dostatek zkušeností, že se tam dá v pohodě vylevelovat? Resp., jak vypadaly vaše postavy?
Pivo: No po wyzimě je tam ještě takový venkov s krásnýma loukama, kde jsem vždy opravdu rád a pak ještě další nové bažiny, ale na lesy se nějak nedostane. A chvíli si i užiješ zasněženého prostředí :)
60 hodin? To abych omezil vše ostatní, když to chci dohrát za půl roku nebo aspoň přestal chodit do práce, to by pomohlo víc :-D

Jinak je tam ještě hodně dalších lokací kromě Wyzimy? Nějaké strašidelné lesy apod.?
Mám dojem, že mu stačí každý z těch velmi silných destilátů. Pamatuji si, že jsem mu minimálně jednou dával i něco co nebylo trpasličího a vzal to.
Tak hrobař po mě chce flašku nějakého pořádného trpaslíčího chlastu. Já ale nějak nevím, co si pod tím představit. V žurnálu jsem prošmejdil všechny položky, jestli o tom náhodou už něco nevím, bezúspěšně. V hospodě jsem pečlivě pročetl info ke každé dostupné flašce, bezúspěšně. Nabídl jsem hrobařovi více méně všechen chlast, co mám zrovna v inventáři, bezúspěšně. Rady? Vím, naotravuju se dost, ale co už.
Jo, na hřbitov se jde dostat jen tak jak jsem psal níže. Prokecat hrobníka o nedůvěřek Raymondovi.
j.calling.2bad: Bodkin řešil o pár postů níž, jestli to bylo to samé. Zkus ho opít, jde to ale určitě i jinak.
Say: Dík, zkusím. Jsem ale opět v pořádný řiti s questama, a tentokrát jde o ty hlavní. Mám momentálně aktivní pouze dva, a sice Anatomy of Crime a Mysterious Tower. V Anatomy of Crime mě hra posílá na hřbitov, kterej je ale zamklej a klíč zřejmě nemám. Mysterious Tower po mě momentálně žádá nalezení desíti Sephirotů. 8 už mám, a pro devátý mě mapa posílá k jakémusi zkameněnelému Golemovi, do kterého jak se zdá je třeba něco vložit. Tento předmět ale samozřejmě nemám, a nikde ani zmínky o tom, kde ho hledat nebo co to vůbec má být. V návodu jsem se dočetl, že mi s tím má pomoct Kalkstein. Ten mi ale k tomu nic říct nechce, resp. v dialogu není žádná taková volba. Takže teďka jsem vskutku v řiti. Můžu jít zatím povraždit pár vlků nebo trénovat poker, abych splnil tu hromadu sidequestů, ale počítám, že to mi s těmahle hlavníma nepomůže.
Právěže já od začátku hraju na Hard (právě kvůli té alchymie, která mě prostě vyrajcovala k zvolení nejtěžší obtížnosti).
j.calling.2bad: Je tam pár těžkých soubojů s bossy a pár pravděpodobně těžkých (záleží, kdy se k nim dostaneš). Pokud je to pro tebe malá výzva, zvyš obtížnost. Ta základní je dělána na průchod s minimálním využitím alchymie...
Zhruba deset hodin hraní za mnou, a já se za tu dobu u hry zapotil snad jen jednou (a to v těch kanálech). Zvedne se ta obtížnost ještě? Jakože, bude na mě hra posílat silnější a lepší potvory, nebo to dopadne jako v AP a já si vyupgraduju postavu, až z ní bude totální dvojče Chucka Norrise, zatímco hra na mě bude posílat pořád stejně silné potvory, jako posílá teď? Just askin'.

JohnCZ: Cítím s tebou. Ta baba je jediný důvod, proč jsem u tý hry snil o vraždění nevinných občanů.
Walome: Však už neřeším...i když...momentálně mi fakt vrtá hlavou akorát ten Gramps nebo jak se mu nadává. Když mě za ním posílá každá druhá postava více méně s každým problémem, který mám, a Geralt se ho ne a ne na cokoliv zeptat, někde bude chyba. -_-
U Shani mě nehorázně srala ta babka, která mě pořád vyhazovala. A zkus ji vlízt do baráku pod vlivem :D
jc2b: prosimtě neřež to furt a hraj. Když něco mineš, tak to mineš, nic horšího nestane. Navíc spousta qestů se vyřeší "sama", takže bych se nestresoval.
j.calling.2bad:Co se týče shani tak tu bývá normálně těžký sehnat dost běhá mezi domem a bytem, ale v noci by měla být v bytě vždy. A šichta v práci jí začíná snad někdy ve 13:00.
sten: Ježíš já sem chuj. Dík moc, nevím proč jsem si to od tý mrtvoly nevzal hned. Nicméně, ty další potíže přetrvávají. -_-
Myslim, že u těch mrtvol najdeš buď náhrdelník Salamandry nebo rovnou odznak Zaklínačů, kterej tě posune dál. Fakt už nevim ale postupem času na to zase narazíš
Sorry za double post, ale teďka se v tý hře děje víc podivností. V těch bažinách mě všichni včetně druidů posílají za Grampsem, du za Grampsem, ale Geralt s ním o ničem mluvit nechce...tak si říkám, že půjdu za Shani, se kterou mám spojené dva questy, a ta není ani doma, ani v práci. WTF is going on?!
No to už taky vím, že ten quest dokončím až v další kapitole, ale teď v té druhé mám učinit jednu jeho část (podle všeho), což mi právě nějak nejde. Abych ti to zrekapituloval, v těch bažinách se mám ohlédnout po Berengarovi, a podle všeho mám kouknout na tamní mrtvoly, z čehož Garelt usoudí, že je Barengar mrtvý, a tím se mi quest updatuje. Jenomže Garelt na ty mrtvoly prostě nijak nereaguje. Jednu je možné okrást, u tý druhý mi tam vyskočí hláška o tom, že ačkoliv monstra to tělo pěkně zohavila, určité rány jsou očividně z meče. No a víc nic se prostě neděje.

EDIT: http://i.imgur.com/TdGWm.jpg a http://i.imgur.com/Zl2NW.jpg - může někdo potvrdit, že to zkouším na ty správný mrtvoly? Nebo jsem fakt slepej nebo blbej nebo oboje dohromady? 0_o
j.calling.2bad: Nečetl jsem celou diskuzi, ale jestli mluvíš o tý misi jak se týká Berengara tak tu ještě dokončit nemůžeš. Končí zápisem v deníku, který se zmiňuje, že o tom povíš Vesemirovi.
Jsem z toho questu v koncích. Prokecnul jsem naprosto všechny prokecnutelné široko daleko, a stejně hovno. Buď se to nějak vyřeší samo, nebo jeden quest mít nebudu no. :/
Tak to tedy byla jiná postava. Neboj, na blatech(ne ve vesnici) je jich více a z jedné z nich ještě něco vypadne.
Však s tou sem mluvil. Ta mi řekla, že tam na tom místě ho viděla naposled, a od ní sem akorát pak ještě dostal ten quest o vyvraždění utopenců. Nic víc od ní nevím. :/
Promluv si s tou starou babkou ve vesnici. Pak budeš vědět víc. Jak o questu, tak o mrtvolách.