Walome: Já ti nevím. Na jednu stranu si stěžuješ, že se v LOTRech moc bojuje, na druhou stranu se u Wiedzmina nudíš. Tak si vyber, člověče!

,,ale neviděl jsem zatím jediný film, který by byl myšlenkou a celkovou atmosférou tak dobrý jako dobrá fantasy kniha"
A oni začali točit Hobita! UKAMENOVAT!!!! blep_(8lk*&%#(]'.**""!!!!
Say: nic proti slabému technickému zpracování, rozhodně souhlasím, že dost bylo amerických seriálů. Ale Zaklínač mě tenkrát prostě k smrti nudil, viděl jsem asi 3 díly a stačilo. Pokud se k němu dostanu dnes, když jsem milovníkem povídek a hry, tak to může být jiné. Ale kde bych se k tomu dostal, to nevím.
Něco jsem napsal, ale nechci, aby se na mě všichni sesypali.

JM: LOTR je zdlouhavá ubíjející nuda, první díl má něco do sebe, ale třetí je úplně o ničem, vystihla to paňmáma - onehdá jsem se na to díval (měl jsem kocovinu :) ) v televizi, paňmáma šla nakoupit, za hodinu se vrátila a povídá: "Ježišmarja, oni tam furt bojujou?"... takže asi tak.

Hvězdný prach je super, ale je to takový pohádkoidní. Ne, dvojsmysly z toho nedělají podívanou pro dospělé ;)

A s anime na mě nechoď, nejsem Japonec ani pozér, abych to ocenil. Teda pozér jo, ale na jiný věci :)

Fantasy je prostě brak, tak to je. A problém u mnoha filmů je ten, že se z toho snaží dělat seriózní podívanou. A to je veliká škoda. Fantasy knihy jsou o té syrovosti/vynalézavosti/nadsazenosti, což všechno funguje tištěné, ale na plátně to působí směšně. Já fantasy miluju, ale neviděl jsem zatím jediný film, který by byl myšlenkou a celkovou atmosférou tak dobrý jako dobrá fantasy kniha.
Walome: ,,hezky se to čte, ale hůř se na to kouká."
Bullshit. Vždycky záleží na tvůrci, jak to zpracuje. Bohužel jsou to vesměs braky jak vyšité, přebaly knih počínaje... A nebo není dostatek financí. A když už, tak to často svádí k přepísknutí. Wiedzmin seriál je střízlivý, na nic si nehraje (vlastně ani nemůže) a svým způsobem je originální. I když technicky blbě zpracovaný a na první pohled levný. Ale to je taky relativní, protože nebýt amerických velkofilmů a povrchních efektů...
Walík: Když pominu anime (!!!) co takovej LOTR? Minimálně na první díl nedám dopustit, takže važ slova :D Nebo třeba Stardust?
Say: "hodnotnější fantasy seriál" :-D Myslím, že v konkurenci, jaká existuje skutečně může Zaklínač vypadat jako king, ale je to spíš jednooký mezi slepými. Já to viděl kdysi dávno a trpěl jsem stejně jako u pentalogie.
Ale tak ony i fantasy filmy nejsou nic moc, nenapadá mě teď z hlavy žádný, který by nebyl béčkový nebo aspoň trochu komický. Podle mě fantasy patří do stejné skupiny jako komiks - hezky se to čte, ale hůř se na to kouká.

To znamená, že s takovou zbraní nemůžeš bojovat žádným zaklínačským stylem, takže s ní budeš jen tak mávat :D

No kromě seekera mě žádnej jinej novější nějak nenapadá :D maximálně tak nějaké anime.
MtD: A kromě Seekera?

U všech zbraní, kromě mečů je popisek ,,Tato zbraň se nehodí k zaklínačskému stylu boje." Co to přesné znamená?
Bodkin: Houby :-) Berengar měl svoje mouchy, ale nakonec obětoval život, aby mi proti Salamandře pomohl a odčinil co udělal. Ale udělal to pouze z nátlaku. Yeaevina jsem zabil, Triss nebyla nijak špatná a Geralta měla ráda. To jestli byla sympatická ona tobě, to už záleží na tvojem vkusu. A Siegrfried nebyl fanatik, ale nechal se oblbnout Velmistrem, protože netušil co je vlastně zač. Nakonec se mi proti němu snažil pomoct, když zjistil, co je zač

Say: Sakra, Siegfried je buzik, Shani je lesba. Všichni jsou podle tebe nějací divní.... Neskrýváš nám ty něco? :-D

Jinak krátkovlasé holky taky vesměs moc nemusím. Spíše než lesby v nich ale vidím emancipované kravky (sem tam i horší sprostá slova).
Triss se mi víceč líbila jak vzhledově, tak i chováním. Sice byla citlivější, ale to mi u holek moc nevadí.
No ono fantasy seriálů celkově moc není. Většinou když už tak jde o ty starší jako Xena nebo Hercules. I když naštěstí pár fantasy seriálů pořád je třeba legend of the seeker (který se už ale nevysílá ...).
MIGtheDRAGON: A kromě toho snad neexistuje hodnotnější fantasy seriál=) Takže šanci tomu určitě dej.
Say: No já přímo na ten seriál nekoukal, ale viděl jsem různé ukázky a slyšel nějaké to povídání o něm (na Festivalu fantazie) takže se mi ani nechtělo tomu dát šanci, ale možná někdy až se budu nudit a nebudu mít žádné seriály na které bych koukal tak tomu dám šanci :)
MIGtheDRAGON: Seriál mám mezi mou pomyslnou TOPkou seriálů, drž mlč. Technicky je to slabota, ale jinak je to výborná podívaná! Obzvlášť, když to sleduješ v originále a herce tak trošku znáš. České seriály tomu nesahají ani po kotníky.
Say: No mě spíš dalo problém přečíst ten román o ciri a geraltovi (jsem v polovině poslední knížky už docela dlouho) to ty povídky se četli celkem dobře proti tomu románu. A seriál stál pěkně za hovno divím se, že jsi se na něj vůbec koukal ...
Walome: Takže hráls za nezávislého Geralta, který měl raději trpaslíky, než ženy? Jo a Triss přecitlivělá? Cože?=D Jinak před chvílí jsem v knihovně objednal ,,Krev elfů". Vezmu si to pěkně od začátku. Tedy povídky znám víceméně ze seriálu a jak už tu (a všude jinde) několikrát padlo, je obtížné je dočíst.
Say. typická krátkovlasá lesba :-D Asi tak, taky se mi nelíbí krátkovlásky a díky tomu mé sympatie k Shani byly na nule. Triss mi přišla až moc přecitlivělá, takže jsem ji poslal do prdele.

Teď jsem na aukru sehnal Zaklínače II (povídky), docela poklad v dnešní době. Tak či tak se možná někdy znovu prokoušu celou pentalogií, ale upřímně si nejsem jist, jestli na to budu mít dost sil... Je ale hezky vidět, jak autor brilantních povídek nemusí zvládnout román.
Tak to je škoda no on mi to stejně vyhovovalo tak jak to je, takže to nijak nevadí. Já jen minimálně instaluju takovéhle módy na úpravu grafiky pokud doopravdy nejde o něco většího.
Mě se právě Shani jeví jako ženská, co ho jen využívá. Milých úšklebků a keců plná huba, ale v podstatě má Geralta těžce v paži a jen by se starala o svoje pacienty. A ten vzhled... Typická krátkovlasá lesba.

Jinak Black Edition mód jsem musel dát pryč. Černé UI se do hry nehodí a ostatní změněné textury jsou v nízkém rozlišení.
Eru: Proč myslíš, že by byla lepší matkou ? Doufám, že nepodporuješ tu teorii, kterou řekne ve hře Shani, že čarodějky jsou neplodné a proto nemůžou vědět nic o výchově dětí. Protože to jestli žena dokáže vychovat dítě vůbec nezáleží na tom jestli ho dokáže udělat.
Say: Osobně si po přečtení knih myslím, že Triss Geralta upřímně miluje, ale Shani ho jen obdivuje. Nicméně Shani by byla lepší matkou. Jak s touto informací naložíš, je jen na tobě. :-)
MIGtheDRAGON: Nekoliduje. Jde jen o textury a těch tam mám asi 3 GB=) A jede to bez problémů. Dokonce mi to za celou dobu hraní ani jednou nespadlo (Win7 64bit).
Say: To mě právě přišla spíš Triss docela nesympatická už kvůli tomu, že jsem chvílemi měl pocit že tě spíš využívá a taky proto že mu ani neřekla o yennefer :(

Ale ten mód při dalším hraní zkusím předpokládám, že nijak nekoliduje s FCR.
MIGtheDRAGON: Díky! Hlavně mi jde o tmavší inventář a vůbec celý HUD. Trissiny a Shaniny vlasy ale taky zdá se nevypadají marně, příjemná změna. Zatím u toho rozhodnutí nejsem, ale je tu někdo takový, kdo dokáže porovnat Triss a Shani? S Triss jsem to rozbalil už minulou hru tak by to chtělo asi změnu, ale Shani je mi děsně nesympatická.

Eru: Registry. Že mě to nenapadlo... Dík!=)
Pivo: Já se právě v lidech vyznám. Triss jsem proto ukázal prostředníček, berengara zabil, fanatického prosťáčka nechal být a kdyby to šlo, zbavil bych se i toho špinavého elfa. Ale to nějak nešlo. :-/
Teda ten Bodkin se vůbec nevyzná v lidech :-D

Berengar určitě nebyl zase tak špatný, a když jsem ho nechal žít, tak mi ještě pomohl s Javedem, což jsem tak nějak tušil, když říkal, že se ještě uvidíme. Nakonec za to ale položil život. A Siegfriedovi se není proč divit, že nesnáší Scojatel a je proti nim zaujatý, když oni vraždili i nevinné. Rozhodně to nebyl nějaký zaujatý fanatik, který chtěl vybít všechny nelidi a ke Geraltovi jako k nečlověku se prostě choval s respektem, jak už jsem zmínil.
Teda... Je to fakt síla. Zpravidla dlouhé RPG víc jak jednou nehraji, ale toto mě zase posadilo do židle. Naposled se to takhle povedlo Mass Effectu 2 při prvním hraní. Jak jsem říkal, nahodil jsem Full Combat Rebalanced mod, dal rovnou těžkou obtížnost a je to opravdu výzva. Hned v úvodu první kapitoly po útoku berghestů jsem 3x loadoval, o vítězství v ringu mezi bitkařema si zatím můžu nechat zdát... Prostě konečně zužitkuji snad veškeré možnosti hry, které mi nabízí v lektvarech, petardách a olejích na meč. Poprvé jsem z toho byl hodně zmaten, ale teď mi to do sebe všechno krásně zapadá a hraje se to o to lépe.

Nemůžu si pomoct, ale kamera pře rameno je dobrá tak akorát na chození. V boji je to totálně nepřehledné a jsem rád, když se vůbec trefím kurzorem do nepřítele... Takže kdo to takto hrál, musí tam mít opravdu lehkou obtížnost (a nevadí mu kde jaké kousnutí), nebo to smaží na obrovském rozlišení a neustále pauzuje hru.

Jinak mrknul by někdo a uploadnul někam tenhle mód? Asi jsem vyčerpal ze své IP limit a teď to po mě chce registraci, ale ta jim nějak nefunguje=/

A ještě by mě zajímalo, kam se ukládá nastavení hry?! witcher.ini to očividně není...
j.calling.2bad: Jo to mi připomíná moje první hraní zaklínače :D asi tři týdny (hrál jsem ho třikrát za sebou) a při druhém hraní jsem dokonce ani do školy nešel několik dní jak mě to chytlo :D
Pivo: konkrétně tenhle týden byl ze studijního hlediska děsně náročnej...jelikož mě ale Geralt tak strašně táhnul, věnoval jsem mu 4-8 hodin denně s tím, že jsem vždycky vstal hodně brzo ráno (nebo nešel spát vůbec) a učil se 2-3 hoďky před odchodem do školy. Takhle jsem se kvůli hře neobětoval už hódně dlouho. :D
Walome: Tak ono bez ohledu na rozhodnutí se snaží, aby se choval tak jako v knížkách (samozřejmě s ohledem na to, že ztratil paměť, takže máš možnost se přidat třeba k někomu ke komu by se on nepřidal).
Pivo: přesně tak - hodně extrémní mi přišel až ke konci hry, jinak v poho. Spíš mi občas vadilo, že byl vymaštěná hlava, ačkoliv sem tam vlastní iniciativu projevil.
MIGtheDRAGON: Jak říkám, jak to dopadne vím, akorát si už nejsem moc jistej všemi těmi souvislostmi... kupovat nový železo se mi echt nechce, zatím mě k tomu ani žádná nová hra nenutí :) (Jedině snad Deus Ex 3)
Sice byl zaměřený proti těm Scojatelům, ale ke Geraltovi jako zaklínačovi, nečlověku, mutantovi se choval celkem s respektem. Nezdál se mi jako nějaký idiot.
Mně Siegfried nepřišel jako buzna a po jeho boku se mi bojovalo dobře.

J.calling: Ty vole, kde ten čas přes týden bereš, já jsem furt ve 4. kapitole jako před týdnem. No ale říkal jsem že mě předběhneš :-)
To je stará písnička :)

A nejde o hry, ale o edice - každá hra má manuál, ale po půl roce to vyjde v nějaké "supr" edici, která sice stojí 300 stovky, ale je tam jen varování o epilepsii.
Právě že už jednička na tom s dárky byla dobře (a ne že začneš tu zase mávat svojí půlkou manuálu ...) u spousty her můžeš být rád za pětistránkový manuál ....
Mimochodem tady http://buy.thewitcher.com/ si můžete prohlédnout přesný obsah digitální/premiové/sběratelské edice a rovnou si jí tam i před objednat :) (mají tam i link pro českou republiku) i když například v JRC se dá objednat sběratelská a premiová edice o 200kč levněji.
Berengar byl buzík s divnými vlasy a vůbec celým ksichtem? Jo to byl vlastně Siegfried... No tak v tom případě to Berengar na konci není.

Btw, podařilo se někomu rozjet middle mouse a další extra tlačítka na myši?
Počkejme si na dvojku. Ten podtitul nebude až tak náhodný, ni?

Berengar to ale nebyl, toho ufňukance jsem vlastnoručně vykuchal. Ono ho šlo nechat žít? On ho někdo nechal žít?
Say: No možné to je, ale ty dokumenty co se ukradli měl u sebe velmistr a ten se takhle daleko s tim mutováním nedostal. Spíš bych za tim viděl jednu z těch dalších dvou zaklínačských škol.
MIGtheDRAGON: To jo, měl dokonce i za opaskem lektvary, ale nemá to třeba něco společného s těmi ukradenými dokumenty? Třeba se to nějaký spolek naučil využívat, ovšem ne k zabíjení netvorů, ale lidí.
Say: No vzhledem k těm očím prošel mutacema (a taky vzhledem k tomu, že byl schopný bojovat s geraltem :D) ale nic oficiálního ohledně jeho identity zveřejněné nebylo co já vim.
j.calling.2bad: To se teď bavíte o tom assassinovi, kterého udělal Geralt o ruku kratší?!