@LIUWIL (07.01.2015 20:31): Taky myslím, že CPU přehnali, já např. ještě nenarazil na žádnou hru, která by mi vytěžovala na 99% CPU (i5-4430), kromě Shoguna 2, kde to teda bylo kvůli animování cca 800 jednotek na jedné scéně.
A jak se dneska vůbec poměřují HW nároky? Kde jsou ty doby kdy člověk prostě zhruba viděl že GeForce 8000 > GeForce 7000 atd, aniž by musel sledovat vývoj trhu... dnes je to samé GTXYZ tohle a HD tamto a čert se v tom vyznej, procesory tak samo. Frekvence a počet jader dávno nehraje hlavní roli. A jak se za to přidá M (notebooky), je zas všechno úplně jinak.
The Witcher 3: Wild Hunt launches on May 19th, 2015. If you are looking to play the game on PC, here are the minimum and recommended system requirements. Check if your system will run it smoothly or if you need a not-so-last-minute-yet overhaul ;)

Minimum System Requirements:
Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz
AMD CPU Phenom II X4 940
Nvidia GPU GeForce GTX 660
AMD GPU Radeon HD 7870
RAM 6GB
OS 64-bit Windows 7 or 64-bit Windows 8 (8.1)
DirectX 11
HDD Space 40 GB

Recommended System Requirements:
Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz
AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Nvidia GPU GeForce GTX 770
AMD GPU Radeon R9 290
RAM 8GB
OS 64-bit Windows 7 or 64-bit Windows 8 (8.1)
DirectX 11
HDD Space 40 GB

Uff, do minima jsem se vlezl=) Uvidíme, jak to ve FullHD pojede.
Bouřková sezóna je překvapivě dobrá, jak jste psali je to úplně klasický Zaklínač, Sapkowski se zcela plynule vrátil do tónu, tématu i zápletek. Mě to až na pár hluchých míst, které byly i v Sáze, fakt bavilo, hned bych si dala druhý díl. Taky je fajn jednou číst knížku, kde protagonista pro jednou nezachraňuje celý svět, ale zkrátka hledá svoje meče a svět zachraňuje jen tak příležitostně bokem.
@Bodkin (19.12.2014 01:18): na games.cz to chválili dobrovský s bachem taky :)

jako možná se to zvrtne, ale zatím je to prostě klasický zaklínač, směs humoru, akce, erotiky a zábavných dialogů.
A jak zrovna čtu Sezon burz, tak po sto stranách mohu říci že Sapek na to pořád má, hrozně mě to baví :)
@Zoltan (18.12.2014 22:59): Pre mňa taká zásadná scéna, ktorú si pamätám bola smrť Milwy a hneď na to následne Cahira + ten katarzný pocit pri rozuzlení, ked človeku došlo, čo sa stalo s Geraltom po prepichnutí + Cirin odchod z tamojšieho univerza a príchod - veď viete kde :) .

Knihy celkovo by som označil za to najlešpie postmoderné fantasy, aké som doteraz čítal.
@Zoltan (18.12.2014 13:15): Třeba část s Bonhartem na ledě patří mezi mé nejoblíbenější momenty celé série. Stejně tak výcvik na Kaer Morhenu :) Už nějak začínám pozapomínat, nejvyšší čas si přečíst celou ságu znova, jen si na to najít čas...
@Zero (17.12.2014 21:31): To měl, hlavně parta v knize Křest ohněm se Zoltanem, Regisem, Percivalem a spol. byla geniální :)

Každopádně mě bavila i ta linie s Ciri, sice mi taky ze začátku přišla trošku protivná, ale nakonec jsem ji měl rád, i když až později (snad poslední dvě knihy?).
Geralt měl kolem sebe hlavně i zajímavé souputníky, narozdíl od Ciri.
Mně Ciri od chvíle, kdy potkala toho poustevníka, taky nebavila. V době, kdy jsem ty knížky četla mi sice bylo stejně jako jí, takže mě teoreticky měla víc oslovovat, ale stejně mě Geraltův příběh bavil víc, nevím, byl takový přízemnější. Ciri byla prostě až moc. Na druhou stranu tím v retrospektivě Sapek o dvacet let předběhl všechny ty young adult sračky, co frčí teď.
Proboha co to tady diskutuje za bezvěrce?!
Ciri a nuda?! Nudná fantasy?!

Ven! :-D
@Say (16.12.2014 16:25): Zase Geralt je prase + nezapomeňme, že ztratil paměť :) ale podle mě to nehrozí. A její dospělost mi vyhovuje, ještě se ve hře tahat se spratkem.

@Zero (16.12.2014 16:11): Tak to je zase téměř jediná část z celé pentalogie, kterou si pamatuju, hlavně díky lesbickým zážitkům a krvavému finále.
Takový pseudo-incest by snad vývojáři nedospustili... dokážu si to představit ale stejně by to bylo hloupé. Ale Yen zase odsunuli bokem v obou předchozích dílech, tak kdo ví.
Já se furt nemůžu nějak smířit s tím, že ve hře bude dospělá. Podle knížek byl pro ni Geralt v podstatě otec a teď se ještě spekuluje o tom, jestli to ve hře budou moc dát dohromady... Pevně doufám, že tohle se bude řešit spíš mezi Yenn a Triss.
Její kapitoly mě v knížkách bavily nejmíň (hlavně jak se přidala k potkanům nebo jak se jmenovali), tak snad to ve hře bude lepší.
Tak k tomu, aby někdo napsal, že se PR teamu muselo prášit od úst, když slibovali neuvěřitelně otevřený svět AND dopady rozhodnutí AND provázaný příběh se vším, tak se nemusí nutně vydávat za hrozného insidera, to je myslím celkem důvěryhodné z každého zdroje. Já nemám důvod nespoléhat se, že to nebude velmi dobrá hra, ale prostě asi všechny sliby reálně dodržet nemůžou.

Ta nejnovější knížka od Sapkowskeho je mimochodem překvapivě dobrá.
Ať s tím jdou na kickstarter. Vydělají nejvíc, co kdy kdo na kickstarter dal=)
Jen aby to nebyla předzvěst problémů... Tak po různu jsem zachytil, že CDP má finanční problémy. Na neogafu někdo psal, že v současné podobě je hra naprosto nehratelná, přičemž budget už je několikanásobně překročen. Ještě budeme rádi, když to vůbec vyjde.
Bo já doufám, že to vydají tak někdy na konci června, to by bylo ideální=)
LOL, koukám, že z toho má většina lidí radost:). Jsem jeden z nich. Já budu mít celý jaro učení na profesní kvalifikaci a byl bych 3 měsíce naštvanej, že nemůžu Zaklínače hrát, když už vyšel. Takhle mě aspoň bude štvát jen jeden měsíc a to vydržim, aspoň se bude na co těšit:).
ach jo to nasere. nicmene mam tri prdele her co bych moh hrát místo toho :) omluvte můj slovník ;)
Neviem či to už viete ale The Witcher 3 - Wild hunt dostal odklad, pretože vývojári si všimli pár dosť podstatných detailov, ktoré je treba zlepšiť, preto aby si hráči mohli hru ešte lepšie vychutnať. A tak sa rozhodli hru odložiť o 12 týždňov a tudíž by hra mala výsť 19. mája 2015. Môj osobný názor na to: je to fajn, že sa snažia hru vylepšiť, ale na druhej strane sa už neviem dočkať kedy to bude vonku ! :D
http://www.sector.sk/novinka/92332/zakli ... lad-vyjde-v-maji.htm
Když jsem tu zprávu viděl poprvé, dost mě to zarazilo...

ale pak jsem si uvědomil že jsem teprv v polovině Posledního přání, před sebou mám ještě dalších 7 knih a další dohrání Witcher 2 a uklidnil jsem se:))
No a to jsem si říkal že aspoň to dohraju než vyjde Bloodborne, ale obě hry byly odloženy. Teď ještě ať odloží Order 1866 a asi si koupím Unity :D :D

Ale ne, naštěstí je stále co hrát.