@Paul (18.10.2016 21:04): Počkej, cože?! Nebude to mít CGI?!?!?! Tak to se ani nemusí namáhat s dobrým castingem... tyyyy vole! A já čekal nějaký úžasný hon a souboj s Kutoliškem nebo tak něco. Snad změní producenti rozhodnutí.

Jinak Zoltane, já bych tu hru nejraději vyhodil z okna. Ta hra má hrubý nedostatek v tom, že má konec a že není skutečná. Hodnotím 0 procenty! xD
@Zoltan (18.10.2016 20:33): trochu mrzí že film dělají live action, mnohem raději bych CGI, ale bohužel by to takhle bylo asi moc drahé. Ale scénáře/režie se neobávám, to si snad Baginski pohlídá, jen mi tam prostě bude chybět Geralt a ostatní postavy jak je znám a mám rád.
@SyLeBROs (18.10.2016 20:28): Chápu. Momentálně mám chuť rozehrát potřetí, přitom jsem podruhé dojel hru i s datáčema minulý týden. Musím vytrvat. Ale spíš to vidím tak, že dám sérii znovu od jedničky :D

Filmu se bojím jak čert kříže, ale představa je to krásná :D
Dohráno podruhé a opět nevím, co dělat s životem... i cri evritiem :'( Už je třeba jen udělat film kvality prvního Pána Prstenů a můžeme s klidem říci, že by se jednalo o nejlepší "multimediální" sérii vůbec (Knihy, Hry, Film). A teď jen vyhlížet Cyberpunk 2077!
@Tyrael (komentář): Nesouhlasím s tím koncem o Ciri. Je to příběh Geralta a Ciri, nikoliv příběh Ciri. Tak to prostě bylo a je. Ale upřímně, Geralt je mnohem zajímavější postava než Ciri, které bych tam klidně snesl i míň - což už by bylo divné, takže ok.
@strejdafido (11.10.2016 22:32): Jo, já mám ten seriál taky rád. A ano, Zebrowski je ten nejdokonalejší Geralt (a v češtině má i hlas, který se mi ke Geraltovi hodí nejvíc).
Ale úplně tam překopali všechny ostatní zaklínače, Kaer Morhen, a to se mi nelíbí. Cech zaklínačů tam funguje zcela jinak.
@účet smazán (11.10.2016 22:24): Já naopak byl ze seriálu andšený. Je to ještě taková "poctivá kovářská práce". Rozumíš, žádné miliony dolarů vyhozené za efekty, zcela digitální příšery atd. Obludy celkem pobavily, hlavně si pamatuji na takové plyšové dráčeky nebo co to bylo :) Jinak perfektní byly souboje mezi lidmi, ty byly opravdu super, hudba skvělá no a Zebrowski (nebo tak nějak) je rozený zaklínač :-)
Já tu jedničku nikdy nehrál a je mi trocha stydno, protože 2 a 3 považuji za jedny z nejlepších her :( .... Každopádně nejsem schopný překousnout ten combat a celkově už jsem to prokoučoval ... Joo, kdyby byl remaster v podobě w3 enginu a combatu, tak beru všema 10 :D
Budu si muset zahrát celou sérii znovu od začátku, taky si tu hudbu z jedničky už moc nevybavuju. Resp. si ji nedokážu přiřadit. Někdy příští rok začnu. To bude pařba :D
@Paul (11.10.2016 19:42): Jedničku jsem hrál tak dávno, že jsem schopen tvrdit, že "Lakeside" jsem nikdy neslyšel. Možná jsem měl vypnuté repráky.. To bych si přece pamatoval! Každopádně mi to teď hraje a je to krásné, stejné jako "Peacefull Skellige". Díky
@Paul (11.10.2016 19:42): Taky si pouštím v práci. Na jednu stranu je fajn zpříjemňovat si otravné činnosti soundtrackem ze Zaklínače, na druhou stranu se bojím, abych si k němu tak nevytvořil averzi. :D
Ale to se snad nemůže stát, všechny tři hry mají naprosto úžasný hudební podkres.
@JohnCZ (10.10.2016 16:16): Děkuji, děkuji! Tenhle názor mě potěšil :)
Slovo osamčení je prostě tady z vidlákova :D Tady ve vidlákově je víc takových perliček. Ještě jednou dík a paření zdar!
@SyLeBROs (komentář): Moc pěkný komentář. Dobře sepsané a i souhlasím prakticky se vším, zejména s tou poslední položkou v negativech. :)

Slovo "osamčení" jsem v životě neslyšel, ale musím si ho zapamatovat. :D
Chápete někdo, jak je to s Radovidem a Novigradem? Nějak mi to nedává smysl. Nejdřív je v Oxenfurtu a na Novigrad si jen brousí zuby, pak už kotví s lodí u Novigradu. Ale lovic čarodějnic jsou od začátku jeho. Moc mi to nedává smysl. Získal teda Novigrad? A kdy?
@účet smazán (06.10.2016 19:14): Vis cim si myslim ze to je? Delali to az po vydani zakladni hry. Vedeli ze ma hra uspech a nebyli v casove tisni a nejistote a stresu. A vyspat se po 3 letech aleapon 6h taky pro programatora udela sve. Mohli si to fakt vymazlit a soustredit se na jine veci. Ale to je myslim duvod vyssich kvalit vetsiny dlccek co se delaji az po dodelani hry.
@Phoenix (05.10.2016 10:01): Mně to vadí hodně. Hlavně mi vadí, jak si to skoro nikdo ani neuvědomuje.

„Oba tyto faktory, elipsovitě prodloužená orbita a stupeň nachýlení osy, podléhají změnám. Vědci předpokládají, že cyklickým. Pokud dojde současně k největším odchylkám od normálu, elipsa je maximálně protažená a osa maxi málně vychýlená, nastanou extrémní klimatické podmínky. Vlivem vzdálenosti od Slunce a velkého sklonu zemské osy tak dostávají zejména polární oblasti velmi málo světla a tepla.“
„Znamená to, že se protáhne období, kdy zůstává ležet sněhová pokrývka. Protože její bílá barva odráží velkou měrou sluneční paprsky, celková teplota ještě více poklesne. Sníh zůstává ležet tak dlouho, že na obrovských plochách neroztaje ani přes letní období anebo pouze na velmi krátkou dobu. Čím rozsáhlejší jsou zasněžené plochy, tím více slunečních paprsků se odráží…“

A ještě to pokračuje. Každopádně už z toho je vidět, že je to prostě racionální klimatický jev, ne nesmyslná vesmírná kravina.
@účet smazán (05.10.2016 09:58): jj, Bílou zimu beru jako klimatický jev, ne vesmírnou pohromu (ostatně takto to IMHO bylo i v prvním herním Zaklínači).

Závěr hry asi chtěli vyrobit co nejvíce "epic" a trochu se jim to vymknulo z rukou. Nebylo by to ostatně jediná věc, ve které jdou proti knihám, ale patřím k lidem, kterým to nevadí (zase tak moc).
@Phoenix (05.10.2016 09:33): Jenomže Bílá zima je normální klimatický jev, je to vysvětleno v Paní jezera. Není to ten nesmysl, co je ve W3 - že prostě najednou přijde nějaká vesmírná pohroma, které se říká Bílá zima. Ne. Prostě se z nějakých určitých důvodů, už si to přesně nepamatuju - normální realistické důvody - změní celosvětově klima a přijde dlouhá a krutá zima. Opravdu to není něco, co nám bylo prezentováno ve W3, že najednou přiletí odněkud Bílá zima a začne ničit, a pak si zase jde svojí cestou. Žádná taková entita nebo síla ani v tom světě neexistuje.

Najdu to a zkopíruju to sem, myslím, že to za to stojí.
@účet smazán (05.10.2016 09:26): Aha, možná si to pamatuju blbě (četl jsem to naposledy tak deset let zpátky), měl jsem za to, že Divoký hon je průvodní jev Bílé zimy, její zvěstovatel nebo něco takového. Možná kvůli tomu, že mi přišlo, že lidi to brali jako "Divoký hon, pomoc, přichází Bílá zima (zase by bylo logické, že se budou vyskytovat současně, pokud by se skutečně snažili Bílé zimě zabránit).

Budu si to muset přečíst znovu.
@Phoenix (05.10.2016 09:11): Ale Divoký hon není personifikace Bílé zimy, Bílá zima je přírodní jev, se kterým nemá Divoký hon žádnou souvislost - akorát mu chtějí zabránit (nebo to tvrdí), toť vše.
A v povídkách Divoký hon vůbec nebyl. V povídkách byli akorát elfové Aen Seidhe, Divoký hon jsou Aen Elle. Každopádně původně to byl jeden kmen, který se pak rozdělil, takže si opravdu nemyslím, že by Aen Elle měli měřit dva a půl metru a vydávat zvuky jako Iron Man.
@účet smazán (04.10.2016 22:20): jj, Divoký hon mi ve hře připomínal spíše necromongery z Riddicka než přírodní sílu, personifikaci Bílé zimy. I když i v rámci příběhu v povídkách a následně sáze je Sapkowski popisoval postupně trochu jinak než na začátku.
Hraju tu hru teď znovu a baví mě to, ani mě na ní v podstatě nic moc nesere, užívám si to a snad poprvé opravdu žasnu nad tou rozsáhlostí, ale - jedna věc mi tu hru, z hlediska hlavního příběhu, kazí. Divoký hon prostě vymyslelo nějaký úchylný hovado. Jako ne tu entitu samotnou, tu vymyslel Sapkowski (což je taky úchylný hovado :D), ale zpracování v trojce. Bojovníci Divokého honu, zvlášť to hlavní trio, jsou naprosto nesmyslně přerostlí a vypadají, jak kdyby měli nějaký robotický oblek, do kterého si vzlezli, dokonce to tak i zní, když chodí a pohybují se. Přijde mi to totálně mimo a sere mě to.
@účet smazán (01.10.2016 17:04): Jo když to vezmeš takhle čistě prakticky tak to asi tak bude. Asi jsem si ho holt moc oblíbil :D Hrál jsem to dvakrát a pokaždé jsem si v tom rozhovoru vybral, že je naživu.

Jinak ohledně tvé původní otázky mi taky dává větší smysl, že by Geralt spíš Letha sejmul jakožto nájemného vraha.
@účet smazán (01.10.2016 15:44): Chápu to tedy správně, že když si nevybereš ten simulovaný save, tak celá konverzace o Lethovi ve hře nebude a on se neobjeví? Nebo vyloženě někdo řekne, že jsi ho zabil? Měl jsem dojem, že šli tou cestou, kdy přesně nevíš, jestli je vlastně naživu, takže kánon vlastně není ve výsledku ani jedna možnost. Je to pak takový Schrödingerův Letho :D.
Ta Triss je fakt "píp". Člověk nechce dopustit, aby ji mučili, a schytá za to akorát čočku, jaký je imbecil, co nejdřív bojuje a až pak myslí.

Jinak co si myslíte o tom, že jako kánon zvolili zabití Letha? Mně to přijde asi vcelku dobře - přece jenom, zaklínači by asi měli zabíjet jiné zaklínače, kteří pro peníze/jinou odměnu zabíjeli lidi (kteří ani nebyli "zlí").