Jaké jste měli zakončení při první hře? Já měl to nejhorší a musel jsem loadovat hodně daleko ...
@Paul (25.09.2016 15:03): @JohnCZ (25.09.2016 17:16): Nevím, mně právě přijde atmosféričtější STLM. Dokonce bych řekl, že mě díky němu teď ta hra zase začala bavit - mám z ní úplně jiný dojem, bližší Zaklínači takovému, jak ho mám rád.

Přepálenost je podle mě častější právě spíš ve vanille. Ano, i STLM má mouchy (sám autor na to upozorňuje a pro čistý zážitek doporučuje vanillu), jako třeba občasné příliš výrazné barvy. Ale celkově mi přijde, že má realističtější a střízlivější barvy než vanilla.
Nemáte třeba nějaký hodně kvalitní monitory, na kterých vidíte něco, co já ne?
@účet smazán (25.09.2016 14:12): mě se STLM líbí víc v Novigradu (tam je odladěn asi nejlépe) a Toussaintu, jinde preferuju vanillu, přijde mi konzistentnější/atmosféričtější + interiéry vypadají lépe. V Toussaintu jsem ten přehnaný žlutý filtr dal pryč přes Reshade.
Tady dobré srovnání vanilly vs STLM 2.2.1. Podle mě v drtivé většině případů jednoznačně vítězí STLM. Je tu někdo, komu se líbí vanilla víc? Případně proč, protože by mě to fakt zajímalo.
Tak třetí Zaklínač už je třetí nenavštěvovanější hrou. Za ty dva roky a něco, co tu hra je, si myslim slušnej výkon. Asi to fakt bude super hra :)
@Paul (19.09.2016 00:27): @účet smazán (19.09.2016 08:11): Áno, to som tým myslel - Nie, že Geralt nemá kompletné mutácie, ale že niečo neprebehlo počas nich v poriadku - práve v poviedke Strípek Ledu to bolo opísané tak, že "niečo sa zlomilo/neprebehlo v poriadku" a preto stále má city, resp. dokáže rozoznávať medzi dobrom a zlom - to bolo niekde v knihách napísané, že je to kec? Lebo mne to na ostatných knižných Zaklínačov sedelo - neprišli mi úplne bez emócií, to by boli totálni odľudi - nedokázali by si obľúbiť napr. Triss alebo malú Ciri - ale prišli mi takí, že sa nezamýšľali nad dôsledkami/príčinami toho, prečo po nich niekto chce, aby niečo urobili - proste išli a urobili to. Zatiaľ čo mnohé z Geraltových problémov vyplývali práve z toho, že skúmal okolo, prečo sa daná vec stala.
@Tarhiel (18.09.2016 22:54): afaik to že Geralt je jedinej zaklínač co má emoce je kec, Zaklínači to rádi tvrděj, ale emoce maj normální (jen je třeba umí trochu líp ovládat, ikdyž jak kdo jak kdy, viz Geralt a jeho emo fáze nebo Lambert kdykoliv)

Střípek ledu je super, ale nejlepší povídka je stejně Trošku se obětovat a Něco víc

@mazar1234 (18.09.2016 22:47): dal bych tomu být tebou druhou šanci, Krev Elfů je trochu slabší ale pak se to rozjede skvěle, třeba by tě to dneska bavilo víc
@Tarhiel (18.09.2016 22:54): Střípek ledu je právě parádní kvůli Yennefer. Dokresluje se tam její charakter, plus i její vztah se samotným Geraltem. Ale abych se přiznal, taky jí moc nemám rád, je celkem skličující... ale napsaný je to furt skvěle.
@mazar1234 (18.09.2016 22:47): Sranda, mna zase nudila Střípek ledu - okem informácie, že Geraltova mutácia nebola bez problémov a on, ako jediný Zaklínač, má city + záverečného antiklimatického súboja s Cikádou mi to prišlo ako úplne zbytočná poviedka
@účet smazán (18.09.2016 22:41): To nedokážem explicitne definovať, proste som to začal čítať a nebavilo ma to, prišlo mi to také nezaujímavé/nudné/otravné a rozčítanú druhú knihu som jedného dňa odložil, ale už som ju nikdy viac nevzal do ruky.
Pritom prvé poviedkové knihy som prečítal od strednej školy niekoľko krát a super zábava (aj keď jasné, že napr. Otázka ceny bola docela nuda - nič nie je absolútne).
@účet smazán (18.09.2016 22:27): Tak si poriadne prečítaj, čo som napísal v tom komentári, hneď po vete, že Geralt tam bol :) - Somne, náznaky - biele vlasy vytŕčajúce spod kapucne - Tebou spomenuté výrobné číslo, Geraltov komentár, že toto je posledný netvor, ktorý mu chýbal, aby ich vyzabíjal všetkých.

Celá táto scéna je detailným prerozprávaním toho, čo v ságe Lokýtek, už ako dospelá, opisuje len ako "stretnutie s tajomným mužom" - ktoré v nej znova vzbudilo záujem o legendy ohľadne Geralta z Rivie.
@účet smazán (18.09.2016 22:27): Mno, keď ťa niečo od základu nebaví a nebaví a nebaví čítať, tak nemáš dôvod pretrpieť niekoľko kníh aby si sa dostal k niečomu akože lepšiemu.
Tým myslím čisto románovú ságu, poviedkové knihy milujem.
@Paul (18.09.2016 20:56): Povedla, ale už to nemá takovou atmosféru :-)

@Tarhiel (18.09.2016 21:29): Ale vždyť to je jasné, že to v té scéně měl být Geralt. Otázka je, jestli to byl jen sen, nebo skutečnost. A tu otázku jsi nijak nezodpověděl. Ale když o tom tak přemýšlím, asi to byla skutečnost - jak by se asi Nimue mohlo zdát o tom, jak Geralt říká to "výrobní číslo" toho monstra? Jen je otázka, jestli to není jen něco, co Sapkowski nedomyslel...

@mazar1234 (18.09.2016 21:35): Neurobil, zvlášť proto, že čtvrtá kniha je naprostý vrchol celé ságy.
@účet smazán (18.09.2016 20:05): Geralt tam bol. Síce predstavil nové znamenie, ktoré dovtedy v knihách spomenuté nebolo a trochu zahmlieva, ale bolo nám daných dostatočne náznakov na to, aby sme vedeli, že je to on + práve táto scéna vzbudí u Lokýtka túžbu viac sa zaoberať legendou okolo Geraltovho života, ktorú, podľa jej slov, každý pozná, ale očividne väčšina považuje za báchorky.

Po pogrome na konci ságy sa ani nečudujem - jediný, kto vie, že Geralt prežil, je Ciri - a keby nezasiahla, zahynul by.
Takže pokiaľ aj ľudia počuli o/videli bielovlasého muža, či skôr dievča na jednorožcovi, ktoré o chvíľu zmizlo, všeobecne by sa to nepovažovalo za vierohodné.
@Paul (18.09.2016 19:52): No, záchytný bod by mohlo být znamení somne, které slouží k rozrušení myšlenek. Nechápu ale tu od lištice převzatou hlášku "vše je jen iluze", jaký tam má smysl? Mám podezření, že Sapkowski hlavně chtěl napsat knížku, ze které bude mít peníze, a je mu to celkem jedno.
Jak jste pochopili konec Bouřkové sezóny? Byl to fakt Geralt? Nebo jen sen? Nebo je záměr, abychom nevěděli?
To je prdel, jak mě nechtějí pustit do Oxenfurtu přes most, tak prostě skočím z mostu šipku a doplavu tam :D

Jinak už jsem se asi definitivně rozhodl, že se mi hra líbí se STLM víc. Někde sice vypadá divně, ale celkově má lepší atmosféru.
Menší dotaz - u předmětů v inventáři je info, že daný předmět lze prodat nebo ho rozebrat na součástky. Jak se ale ten předmět rozebere? Žádná klávesová zkratka pro rozebrání se mi tam neukazuje...
@účet smazán (14.09.2016 13:57): myslíš ten combat song z Kaer Morhen?
A missed opportunity je ten Believe v credits. Ten měli dát do credits Blood and Wine. To by byla pěkná závěrečná tečka. Dodnes jeden z nejlepších credits songů vůbec.