Já hrál základní hru na nejtěžší obtížnost s prstem v nose, ale v HoS jsem ji snížil. Myslím, že žabáka jsem ještě s vypjetím sil dal, ale pak bylo něco horšího.
@Gordon (18.12.2023 14:15): Já to asi podvědomě beru podle health baru :). Každopádně tenhle souboj se podle mne hodně nepovedl. Hrál jsem to po odpolední prakticky už v noci a jen to chtěl mít z krku. Atmosféra sídla von Everec byla ale super...
@Gordon (18.12.2023 13:31): Asi úplně nerozumím. Jestli narážíš na to, že chválím vyšší obtížnost a pak si žehřám nad jedním ze soubojů, tak bossfight s Iris mi nepřišel a priori obtížný, jako spíše špatně vymyšlený a neskutečně otravný svými mechanikami. Netrval mi příliš dlouho, ale vůbec mne nebavil.
@Gordon (11.10.2022 10:25): Měl jsi pravdu, nevyužil. :D Alespon jsem měl dobrý pocit, že jsem Alláhovi obnovil krám.

@Walome (11.10.2022 19:37): Jediné, co je na něm těžké je vysoký počet HP. A možná mi to nebudeš věřit, ale já Gothic nehrál, takže nemám srovnání :( Pokukuju ale na něj, neb je na steamu ve slevě.
Ropuchák, první bosák, u něhož jsem se musel trochu koncentrovat. Měl hodně HP a to pižlání jeho stehýnek připomínato Dark Souls, což mne sralo. Tak jsem do sebe hrcnul vodičku, která mění damage na HP a byla to zívačka. Taky dobrý, že vymysleli quest, kde jsem investoval 30k korun. Doufám, že to k něčemu využiju.
Stalo se někomu že v Oxenfurtu jste narazili na výběrčího daní co se vás ptal jestli jste se zapojil do prodeje ušní nebo perel? A pak vám dal doklad o tomže jste bezůhoný platce daní? Všechno jsem popřel projistotu abych nic neplatil.
@AlieN (28.04.2020 23:13): Já to beru tak, že HoS je skvělá povídka a BaW je skvělý román. Pokud by se ten román osekal jen na povídku o Detlaffovi, tak pro mě není tak silná jako povídka o Olgierdovi. Ale jako DLC jsou pro mě na stejné úrovni - HoS vyniká v té filmovosti a BaW v té otevřenosti, jak píšeš. Jsem rád, že ve skutečnosti nic osekané není a můžeme to tu jenom rozebírat v diskuzi :-)
@Vurhor (28.04.2020 17:20): Přesně, do té doby měl moje chlapské pochopení :-) A chvílema to vypadalo, že by to mohl i dát, třeba to jak se Geraltovi nenápadně omlouvá, je hodně sympatická scéna, ale nakonec propadne dark side.
@Radecker (28.04.2020 17:01): Můj problém u Detlaffa byl více méně ten, že to hrozně přestřelil. Hra se ho do určité míry snažila humanizovat tak, aby pro něj měl hráč pochopení, nicméně jakmile nařídil zmasakrovat celé město plné nevinných kvůli ženské, těžko pro něj pak může mít člověk nějaké sympatie nebo cítit lítost. Tohle mohlo být uchopeno líp, ale zase ten epický útok na Beauclair byl cool. :)
@Vurhor (28.04.2020 15:26): Jsou to docela příjemné starosti, řešit, který ze dvou stoprocentních příběhů je vlastně lepší, ale souhlasím s tebou. I přes všechny špatnosti je na Olgierdově motivaci prostě něco, s čím se dokážu úplně ztotožnit a ten příběh je tak tragický, že koho to nechá chladným, má heart of stone :-) Blood and Wine je taky tragický, ale když to přeženu, tak Syanna i Detlaff mi oba připadají trochu jako kreténi a cestu jsem si k nim úplně nenašel.
@Vurhor (28.04.2020 15:26): já to mám jednoduchý, hearts of stone = blood and wine, i když každé DLC vyniká v něčem jiném, přitom ale ty aspekty ve kterých nevyniká jsou stále na špičkové úrovni.
Zvyšuji na 95%.
Ten celý děj a jeho odvyprávění je prostě něco kurevsky vynikajícího. Ten foreshadowing s Shani na lodi, kde chce připlout na "měsíc", děti pějící O´Dimmův theme, které jsou záměrně umístěné poblíž místa, kde se s ním má Geralt sejít, šetrné a neskutečně atmosférické odhalování Olgierdovi minulosti v tom jejich creepy sídle, samotný Olgierd a ten naprosto boží boj s ním... plus samozřejmě Gaunter, který je bezpochyby jedním z nejcharismatičtějších a nejhrozivějších padouchů, co jsem ve hrách viděl. A i přes tu temnou a tajemnou atmošku se tomu přídavku daří implementovat do děje i povedený humor.
Asi budu v menšině, ale prostě Hearts of Stone > Blood and Wine.
@player (03.05.2019 14:32): Tak ten datatisk celou dobu pracoval s tím, že tyhle věci Geralt neví a samotného jej to zajímá. A právě z toho vyplývající "nejistota" je součástí zážitku z hraní.
Tenhle díl je dobrý, ale napadá mě že tam chybí vysvětlení motivů hlavní záporné postavy Gaunter
O´Dimma
. Kdo to vůbec byl démon,džin nebo mocný čaroděj? A proč chtěl jeho duši výměnou za splnění tří přání?
Knižní sága o Geraltovi je dobrá, nicméně při čtení jednotlivých knih je znát únava Sapkowského ze psaní. Tak trochu se situace podobá Rowlingové s Harrym Potterem. proto je kvalita knih relativně kolísavá. Takže se nedivím, že se najdou lidé, to knihy po třetím dílu zabalí...
@Starletka (03.07.2018 17:14): Dej první dvě povídkové, není to ani tak o Geraltovi, je to o Sapkowském a jeho pohledu na klasické evropské pohádky. Příběh Geralta, Ciri, Yenn etc mu z toho jen posléze vyplynul.

Ono i s tou cílovou skupinou je to totiž trochu jinak než si představuješ, ta sága se mám pocit líbí silněji holkám. Není divu, Geralt se víc nimrá ve svých citech, než aby kydlil a klátil.
@Starletka (03.07.2018 17:33): tak je mimo psát, že tu ságu neuctíváš jako modlu - prostě jen jsi ji nečetla, finíto. Já to taky zapíchl po 3 knize, ani nevím proč. :D ale v knihách není Geralt takový hláškař, to spíš Marigold. Ve hře naopak trousí vtípky na každém kroku a občas mě to až rušilo - ale překousl jsem to, dívalo se na to dobře, i když srovnávání s Edwardem Cullenem možná není tak úplně mimo, páč znám osobně víc holek než kluků, co W3 hrajou... a právě proto, že je Geralt takový playboy. Museli do něj prostě nalít něco emocí, aby se zalíbil mainstreamu. :D Takže to není tak úplně mimo, ale knihy jsou fakt jinde.
@Jab (24.12.2017 09:48): Když jsem to nahrál tak jsem to spustil z hlavního menu a nahrálo mi to zdřejmě nějaku random pozici, kde jsem byl na 32 úrovni i když na konci Wild Huntu byl na 35 a neměl jsem ani vybavení co jsem měl ve WH ani gwintové karty. Teť už vím že musím načíst save
@player (24.12.2017 09:40): Datadisk je rovnou v původní hře. Oba datadisky. Čili pokud načteš jakýkoliv save, tak tam questy k nim (úvodní) musíš vidět. Nic nenačítáš někde mimo, ani hra nenačítá žádné vybavení. Prostě tam už vše je. Datadisky zvětšují ten původní svět. Nehraješ je samostatně a tedy ani nic samostatně nenačítají. Co tam proboha vyvádíš? :)
Začal jsem hrát Hearts of Stone a na mapě mám vedlejší mise, které jsem už v základní hře udělal. Jde ve hře načíst pozice ze základní hry?

Můj Gwintový balíček je také na začátku Heart of Stone jenom základní a nemám tam speciální karty ze základní hry. To je vždycky začíná jenom se základním balíčkem nebo jde abych měl baíček ze základní hry?
V momente ako sa Shani dostane do univerzity cez straze tak prebehne podozriva poznamka - strazny ju nechce pustit a ona mu pripomenie ako mu osetrovala zranenie a na otazku ako sa citi odpovie, ze ako keby ziadny sip do kolena neschytal.
Tak rozmyslam ci to nie je nahodou narazka na Skyrim a jeho Arrow in the knee.