Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine

92

Diskuze

« Novější Starší »

@Jab (24.07.2017 17:30): měl jsem úplně stejný všechno jako ty. Ciri císařovna (nejlepší konec, ten zimní Bělosad je nádhernej epilog), sestry usmířeny, navštívila Yennefer. Ještě co se Barona týče, ten přežil a odcestoval s Annou, ale odnesly to ty děcka. A Olgierda jsem zachránil. A v podstatě ikdyž to někdy za pár let budu hrát znovu, tak asi udělám rozhodnutí stejná, se dvěma vyjímkami - zaláskuju Triss i Yennefer aby mě poslaly do háje a navštívila mě Ciri, a zkusím v Blood and Wine jít za tím Unseen Elderem.

@Jab (24.07.2017 17:30): Pěknej komentář a 100% souhlasím s tím, že "Witcher 3 vyjevil v celé "kráse" falešnost jiných herních studií (i jejich fanatických obhájců), jež si "krátí" cestu k cíli jednou zkratkou za druhou..." Celý ten odstavec mi mluví z duše.

Jinak mně vyšel konec snad úplně ten nejhorší. Sestry umřely, protože jsem v závěru zvolil hon na upíra, místo abych se vydal do pohádkové říše (neměl jsem tucha, jak ta volba ovlivní konec). Nakonec mě i trochu mrzí, že jsem neviděl ty pohádky, ale aspoň mám něco schovaného na příště! :)

Btw když už jsem dohrál i druhý datadisk a napsal k němu ten koment... Jaký konec vám nakonec vyšel a přišel nejlepší? Osobně jsem obě sestry dokázal usmířit. Za mě nej konec. Trochu na to doplatí Regis, ale to je život... Fajn, že se objevila pak i Yennefer, ale Ciri tedy mohla alespoň napsat, když už jí člověk umožnil stát se budoucí císařovnou Nilfgaardu a zajistil, aby Skellige přestalo dělat bordel. :)

Dobré je, že při tom větvení jde ještě udělat quest s Oriannou a až pak jít za Syannou. Imho ideální kombinace. Byť člověk musí oželet setkání s Unseen Elder.

Ten Skellige deck je teda hroznej. Přišel jsem si jak dítě, kvůli kterému dospělí schválně prohrávají. Jinak snad ani není možné, že jsem to nakonec dal. Samozřejmě cápka s Nilfgaard deckem jsem dělal během toho turnaje snad na čtyřikrát. Než tedy konečně vyšlo nějaké kombo. Na každého soupeře se musí člověk připravovat podle jeho decku a dle toho vyhazovat karty (zejména počasí). A to jsem na ten turnaj šel s komplet balíčkem. Abych jen nehaněl, tak Cerys je hodně cool karta. Ale celkově tohle rozhodně nebude můj oblíbený deck. :P

Btw Toussaint je nádherný. Přes den mě něj bolí oči, ale přes noc je to paráda. :)

Právě jsem si poslechl Křest ohněm a chechtám se. Na konci knihy Sapkowski uděluje zaklínači Geraltovi z Rivie rytířský titul. Geralt bránil před Nilfgáárdci spolu s Lýrijci a Rivijci most přes Jarugu. Vedl obranu mostu, za což ho po bitvě Lyrijská královna odměnila - pasovala na rytíře. Zeptala se jej jak se jmenuje. Řekl, že Geralt, a protože měl slabou chvilku pravdomluvnosti, tak dodal "Geralt odnikud". A ona na to, protože jsi bojoval po boku Rivijců, pasuji tě na Geralta z Rivie. Vtipné je, že někde v půlce knížky Geralt poznamenává, že když mu vybírali na Kaer Morhen jméno a zemi původu, tak si vylosoval na papírku zemi Rivii a pak si vymyslel jméno "Geralt Roger Eric du Haute-Bellegarde" na což mu Vesemir pravil, že se mu zdá pitomé. A tak si "Geralt z Rivie" po letech v hrdinné bitvě vysloužil své jméno. :)

Dostala jsem úkol,přijít se podívat na dražbu.potřebuji sebou nějaký větší finanční obnos? Mám asi cca 15 tis. Tak abych věděla zda mám ještě vydělávat...(zatím mám v datadisku splněné cca 3-4 úkoly)

@pajmič (04.04.2017 22:41): Aha, no já myslím, že jsme se nepochopili, já právě myslela, že tím, že používáš to slovo datadisk říkáš, že Blood and Wine má být "něco víc" než obyčejné rozšíření a tedy se nedá s obyčejnými rozšířeními srovnávat. No to je jedno. Každopádně je to dobré, ať je to, co je to ;)

@pajmič (04.04.2017 22:41): Datadisk je označení pro velká rozšíření, která se kdysi prodávala zvlášť na samostatných discích (odtud datadisk). Dneska už se taková rozšíření neprodávají a většinou jde jen o kód v krabičce, takže se tomu říká už jen rozšíření či DLC.

@LuccinyHry (04.04.2017 21:56): Není náhodou datadisk a rozšíření/expansion jedno a to samé? Tady se akorát hraje se slovíčky. Já každému rozšíření také říkal datadisk, stejně jako všichni kolem mě, ale to je jen pojem co se asi rozšířil lokálně v Čechách, nikdy jsem neslyšel, že by nějakej anglán řikal "data-disk" :)

@pajmič (04.04.2017 18:02): No možná je správnější označit Blood and Wine datadiskem, ne rozšířením, ale mě to tedy z pohledu zákazníka v PS store splývá - prostě to koupím v sekci DLC za cca 500 Kč a stáhnu si to a musím u toho mít nainstalovanou hlavní hru. Stejně tak jsem si za podobnou cenu stáhla DLC k jiným hrám, jejichž úroveň se nedala srovnat. Že to samotná herní studia nemají lehké chápu, koneckonců taky v profesním životě čelím leckdy nelogickým požadavkům a omezením shora, ale nehodnotím zde, jak měl kdo těžké dobrat se k finálnímu produktu (nemám čas ani energii se tím zabývat, je mi to v podstatě jedno), ale ten finální produkt samotný :)

@Paul (04.04.2017 18:39): Shivering Isles byla paradoxně expanze (a ano, dobrá) to vůbec nic nemění na tom, že změnili videoherní průmysl k horšímu. Dali podmět a korporace se toho čapli, takže ne, nezastával bych se těch šlapek :)

@Tarhiel (04.04.2017 18:21): Doufejme, že to bude mít opačný efekt než před lety měl ten Betheždí blábol.

Každý klient má nějaký limit pro velikost addonů a dlc. Už nevím přesně kolik, ale domnívám se, že Origin má 2gb limit per file. Pamatuju si, že Citadel DLC museli rozdělit na dvě části jedna byla placená a ten zbytek free...bioware s tím údajně dost s EA bojovalo. Burial at sea (Bioshock) taky bylo rozdělené bezdůvodně na dvě samostatně placené části (tady toho pro změnu hajzlíci využili) protože něměli dostatek místa.

Zastanu se Bedešdy, jejich Shivering Isles byly výborný, horse armor nehorse armor. Škoda že takhle velkej a dobrej datadisk už pak nikdy nezopákli (ikdyž Point Lookout byl taky gut).

@pajmič (04.04.2017 18:02): Tak, ja myslím, že práve Krv a Víno takýmto kravaťákom ukázalo vztýčený prst (so všetkou pokorou) a že sa to dá aj inak.

A vzhľadom na to, aký má Zaklínač úspech, určite viaceré veľké štúdia spozorneli, Bethesda nevynímajúc.

Nechápem však, čo myslíš tou dátovou obmedzenosťou DLC - veď to je predsa výsada dnešnej doby, že nemusíš veci vopchať na placku, ale bez ohľadu na veľkosť ich capneš na net (DLC), alebo sa mýlim?

@LuccinyHry (komentář): Rozšíření, to je to podstatné slovo. Je to snadalone datadisk s 15+gb a vlastní fyzickou kopií. V dnešní době distributoři chechtáky střádajíc a producenti jsou DLC kreativně omezováni, hlavně díky omezené datové velikosti. Bylo by pěkné, kdyby i ostatní se vrátili k trendu rozsáhlých expanzí, ale pokud nad produkty budou držet ruku kravatáci, tak to je jen zbožné přání. Poslední dobrá expaze mimo zaklínače byl Undead Nightmares k Red Dead a to už je taky doba.

Poděkuj za tuto praktiku Betheždě a jejímu debilnímu koni s debilním brněním v Oblivionu.

To je ten s vyvoláním elfu? Ten už jsem dělal. Nepřišel mi zas tak skvělý :D Hlavně dost těžký, když se z cutscény probereš přimo mezi nimi a ty čarodějky do tebe hned pálí jak divé.

@Arcee (18.02.2017 17:18): Jo, to je fajn úkol. Další zajímavý quest, který musíš najít ve světě se nachází u cesty na východě/severovýchodě od vesnice Francollarts. Nalezneš tam kupce klečícího u mrtvého těla.

@účet smazán (14.01.2017 14:23): Napíš aj ty článok 100+1 dôvodov, prečo je Wild Hunt zlou hrou. Ja si ho skutočne prečítam rád, oveľa radšej ako tieto neustále výkriky do tmy. A možno sa pri tom aj dostatočne vypíšeš a už nebudeš cítiť potrebu to tu neustále komentovať. Tak ako, challenge accepted? :)

@CrocoRay (14.01.2017 11:14): Hele můj postoj je takový, že já W3 hraju, protože prostě mám potřebu hrát Zaklínače, protože Zaklínače miluju a nic lepšího prostě není. Jedničku a dvojku znám nazpaměť.

Je to asi to stejný, jako když Vávra ve svým 100+1 zdůvodňoval hraní Skyrimu tím, že lepší open world bohužel neexistuje, i když je Skyrim sračka.
Jen na rozdíl od Vávry asi nebudu mít to štěstí a privilegium moct vytvořit vlastního Zaklínače :-(

@JohnCZ (14.01.2017 12:03): Ale tak já proti němu zase nic extra nemám a čtu jej, když se mi chce. Nikdo mě nenutí.

Jde spíše o něho, že by svůj čas mohl věnovat něčemu lepšímu, co by ho třeba více naplňovalo, pokud to ovšem nenaplňuje nejvíce tohle nebo se ho netýká někteřá z předchozích věcí.

Já bych teď třeba taky mohl dělat něco lepšího, akorát mě v tenhle okamžik nic nenapadá a zabíjím čas. Za chvíli jdu asi zahrát Max Payne 3 :-)


EDIT: Každopádně datadisk mě láká, ale pořád nevím, jestli se mi chce podruhé dohrát trojku, kterou bych chtěl hrát těsně předtím. Nevím, jestli se teď na tak dlouhou hru cítím ve formě.

Ale jak vlastně souvisí datadisk se samotným koncem trojky? Ono se to odehrává jakoby později nebo tam můžu skočit kdykoliv během hraní původní hry, tak jako měl Morrowind datadisky Tribunal, Bloodmoon? Nekolidují spolu nějak ty konce? Nejsou tam nějaké nelogičnosti?

Mně ani tak nevadí, že Leviathan hraje něco, co ho nebaví a ani to, že tu píše pořád dokola, protože to nemusím číst, když nechci. Jediné, co mě překvapuje je to, že ho to vlastně ve výsledku baví takhle nakládat se svým volným časem :-)Chápal bych to, pokud je to obsedantně kompulzivní porucha, kde člověk prostě musí dělat něco, co ani nechce, jinak nemá klid.

Nebo nějaká velká výzva, kde se chce překonat, což by souviselo se samotným hraním, ale ne s psaním příspěvků. U příspěvků by pořád mohl čas věnovat věcem, keré by ho bavily více a měly větší smysl pro jeho život. Tady to obsesadntní porucha nejspíš nebude a určitě ho to baví a vidí v tom vlastně ten určitý a nejspíš dočasný smysl života, jak teď zabíjet čas. Víceméně to samé jako můj současný příspěvek.

Třetí možnost je masochismus, že rád dělá něco, co ho nebaví. To souvisí se samotným hraním. A pak o tom rád píše viz. předchozí bod.No, ale je to jeho věc. Jen se mi moc nelíbí to urážení fanoušků předlohy, které baví hra. Já knihy sice nečetl, ale tady naprosto souhlasím s Aoshim.

@účet smazán (14.01.2017 09:50): Napadlo ti, ze to ludia castokrat "oslavuju" kvoli tomu, ze sa im to dobre hra? Ze sa im paci atmosfera? Ze sa im paci svet? Ze sa im pacia questy? Ze sa im paci HOCICO co sa im paci?
Kopec z tych ludi predlohu ani necitalo a nemaju potrebu to porovnavat.
Kopec z tych ludi predlohu citalo, ale toto beru skor ako hru inspirovanu knihou.

Ze to nema atmsferu knih? Vela ludom to neprekaza, pretoze si hru uzivaju ako samostatny produkt.

Edit: Takze si to zosumarizujme. Hrajes hru, ktora ta irituje natolko, ze ju (podla teba) hrat nedokazes. A hrajes ju pre to, ze je to hra podla tvojej oblubenej knihy, s ktorou ale paradoxne podla teba nema vela spolocneho.
Nuz. To je tazky boj.

@účet smazán (14.01.2017 09:41): Lebo to evidentne hrat dokazes?

Edit: Toto je cisty Chuckizmus (Chuck prepaci, ale to iste on vystrajal s Deus Exom)
Pokial sa mi nieco paci, tak to hrajem. Pokial sa mi nieco paci a mam vyhrady, tak to hrajem a tie vyhrady mozem pisat po internete.
Ale pre kristove rany, prevo by som mal hrat nieco co je podla mna taka sracka, az sam zhodnotim, ze to nedokazem hrat?
Cakas ze ked to 15krat prejdes a napises 2000 prispevkov na internet, tak sa to odrazu zmeni?

Ježiši já to stejně nedokážu hrát, to je prostě marný. Jestli někdo čte knížky a cítí z toho takovejhle feeling, co má tenhle datadisk, tak je asi vadnej. Soráč. Ale to se nedá. Na to, jak se pořád Zaklínač prezentuje jako dospělé RPG, je to zatraceně dětský. I při druhém hraní to bije do očí.

@Hydr0gen (26.09.2016 18:24): Teď jsem se na to místo díval a žádnou zamčenou truhlu tam nemám.Takže je to odemknutelné v rámci nějakého úkolu.
A upírka je dle všeho ta zlá paní, co láká lidi do různých průserů po celém království, jak se lze dočíst v dopisech nalezených u obětí.Všechny jsou podepsány stejně.