@Bodkin (08.01.2015 20:26): A čo rozcestníky s hlaholikou, svätyne, čo vyzerali ako vtáčie búdky alebo pohanské modly, či tí škriatkovia zo 4. Aktu, čo vypadali ako Rumcajsovia?

A vôbec, celá krajina v jednotke vypadala tak, že by stačilo zájsť na ktorúkoľvek dedinu v tunajších zemepisných šírkach a vypadalo by to tam podobne - niektoré lokácie z 2. a 4. aktu - to ako keby som vybehol k nám na Javorinu :)
Mně se zase ve všech ohledech líbila o něco víc jednička. No dobře, až na ten opruz se sekundárníma zbraněma.
@Richmond (08.01.2015 20:46): Možná jsem divný, ale ačkoliv mám na GOGu komplet Ultimu, nikdy si ji asi nezahraju jen proto, že bych to musel hrát od prvního dílu a já na hry z 80. let moc nejsem. Jsou ale samozřejmě hry u kterých je to naprosto jedno, ale zrovna Zaklínač, u které je možné si přenést savy, tak to je přímo kontraproduktivní.
A dialogů, hudby, scenérií, enginu, barevného spektra... a absence neskutečných loadingových časů.

Vlastně, první díl má jako pozitivum jen více slovanské mytologie.
@Maximus (komentář): Nikdy jsem nepochopil, jak někdo může s čistým svědomím začít hrát rozjetou sérii (kromě snad strategií) od jiného dílu, než prvního. Asi jsem příliš velký perfekcionista, ale já to musím hrát postupně, jinak spím neklidně. :)
@Victor (23.12.2014 12:39): Tak si ten mod zas odinstaluj, má to ty souboje dělat "realističtější", tak ti realismus asi nevyhovuje ;) Taky si všimni v key bindings, že je tam klávesa, kterou zamkneš útoky na jednoho nepřítele.
hraje to ted někdo ? nainstaloval sem si ten rebalanced mod 2 a ty souboje se mi zdaj docela nezabavny. furt delam kotouly nebo blokuju abych mel prilezitost je seknout nebo seslat nakou magii. jinak kdyz jich je tam vic nez jeden tak sem mrtvej.
Dřívější díly Zaklínače mají dneska hodnotu asi jako rohlíky :-D I kdybych si je oba nekoupil po vydání v krabici, měl jsem od té doby už asi 10 příležitostí získat digi verzi zdarma nebo za mizný peníz...
Pokud by měl někdo zájem o tuhle hru zdarma, tak stačí na úvodní straně gog.com každý den po dobu jednoho týdne něco odkliknout a následně tuto hru dostanete.
A ja pre zmenu nesúhlasím vôbec, nepoznám žiadnu inú hru, ktorá dokázala odprezentovať dva odlišné pohľady na hlavný príbeh takto precíznym spôsobom.

Práve vďaka tomu, že je príbeh a gameplay kratší a dynamickejší, odsýpa ďaleko viac ako príbeh jednotky. Ten si dovolil aj odbočku v podobe 4 kapitoly, ktorá hlavný dej brzdila viac než dosť. (bez ohľadu na to, že kapitola ako taká je skvelá)
@FildasCZ (28.10.2014 10:31): Uznávám. Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem samozřejmě na mysli mizernou stabilitu příběhu, který prostě nevodsejpal. Sám o sobě ale nebyl špatný. A příčinou toho všeho, i té krátké hrací doby, jsou prostě ty mega rozvleklý rozhodnutí, které s sebou přináší zcela odlišné postupy ve hře. Jako je to samozřejmě pěkný, hra je tím znovuhratelná a něco takového se prostě jen tak nikde nevidí, ale soustředěním se na tenhle aspekt potom klesá samotná úroveň toho, jak je ten příběh hráčovi podán. No... ne moc dobře. Tak. A dost. Nebo se rozpomenu na miliarda dalších věcí, který jsem chtěl napsat do komentáře ke hře a začnu vyšilovat. :)
@Vurhor (komentář): CItuji "Krátká hrací doba, mizernej příbeh bez atmosféry, hduba" =>

<=tady si protiřečíš "Dále velice oceňuji ten fakt, že příběh je konečně pořádně Sapkowskicky zaklínačský"
Podle toho, co píšeš ta hra je tak na 40-50 ba ne mín, ale předpokládám, že bys dal méně, ale ta 70,% je taková symbolická.. Každopádně nebudu se chovat, jako oni v diskuzi na pt, kde veškerá snaha mluvit diplomaticky končí něčím, co si vydedukují, co jsem neřekl a nerespektují absolutně nic jedinej snad Sinister a ještě někdo, kdo nemá vyžranej mozek paranojou.
DIplomaticky bych se ti to snažil vyvrátit, ale nějak nemám sílu a zatím to budu jen respektovat :) což pro fanatici pt je galagticky nelogické.
Jsem zvědav na 3 díl tvého komentu,.. Mně naopak se líbila postava Witchera v 1 víc než tady.
Taky se přidám s větou "Nevim jestli se to už řešilo", ale jak se čtenáři těší na novou knížku? Mě teda trošku štve, že půjde o prequel :-/
Nevím jestli se to tu už řešilo a pročítat 3000 příspěvků se mi zrovna nechce. Zajímalo by mě, jestli je nějaký rozdíl mezi Platinovou a Rozšířenou edicí Zaklínače 2. Přijde mi, že jde o tu samou edici, jen se výraz "Rozšířená" používá kvůli prvnímu dílu, ale rád se nechám poučit.
@Walome (13.08.2014 13:30): tohle si nezaslouží tak odpornou kvalitu, tady je to snad v lepší:

chrome://mega/content/secure.html#!11AAjDzS!hw7kQXMdCOxKhB2ueRrkDj6aZTD38B83MQpPt_1XA-4

teď to tahám
@Marcusss (05.08.2014 20:38): No teda já hrál oboje a gamepad je děsně z dlouhavej (menu, inventář, menu, charakter, menu...) jakože na klávesnici zmáčkneš jednu klávesu a seš tam. Ale na boje je to lepší, to je jasný.
Wow... to ovládání je o TOLIK lepší s ovladačem, než klávesnice+myš...! Jenom inventář je omrd, ale celkově to mnohem líp jde do ruky....
@Tarhiel (21.06.2014 19:20): Moc ne, upravili HP, Geralt lépe reaguje a celkově se to líp hraje, ale pořád to není to klikání v pravý čas, jako tomu je ve W1. Sice člověk ovládá "kompletně" celý pohyb Geralta, ale nevím, je to taková podivná bojovka... Přijde mi mnohem "efektivnější" nechat Geralta dělat předskriptované animačky s pocitem, že to umím dobře načasovat, než pologramotně metat kotouly kolem nepřítele a příležitostně do něj seknout=( Souboje ve W1 mi přijdou mnohem víc cool, resp. to co je na tom videu. Tedy animace vylepšené z W1, provedení z W1, grafika a všechno ostatní W2, sem tam provázané cut-scénou (ale to bych taky nechtěl asi pořád).
No jak se dívám na staré video s alfa fáze, tak si říkám, proč vlastně ten starý soubojový systém nenechali. Imo mnohem lepší, než to zběsilé poskakování a kotoulování co je tam teď.